Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Agatorek 18:17, 22 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Basieksp napisał(a)


Mój eM pierwszy raz cieszył się z braku prądu, bo mógł kupiony wcześniej agregat wypróbować sprawdził się, lodówka działała, kawę też dało się wypić, tylko piec coś nie zaskoczył


Mój eM już od długiego czasu kupuje agregat . Ostatnio nie wyłączają prądu, w te wichury nie było raptem ze dwie minuty. Pewnie coś naprawiali i musieli na chwilę wyłączyć.

Z brakiem prądu mam historyjkę. Kilka lat temu wymieniali nam słupy elektryczne we wsi. Zimą. I była informacja, że w ciągu dnia może nie być prądu przez jakiś czas, ale nie tak, że stale, tylko na krótki czas, np. wyłączali na godzinę, później kilka godzin prąd był, później znów wyłączali na godzinę itd. Pracowali w godzinach 8-18. Któregoś dnia jak wyłączyli około południa, to długo nie było prądu. Myślałam, że może jakaś większa robota im się trafiła i musieli wyłączyć na dłużej. Godzina 18, nadal nie ma. Nie chciało mi się iść do nich, więc zadzwoniłam na infolinię i powiedziałam, że wiem, że pracują, ale prądu już nie ma kilka godzin, piec mam na prąd (a nie miałam przywiezionego drewna do kominka ), a jest zima, więc niech się już zbierają. Po 5 minutach włączyli .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 18:21, 22 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Magara napisał(a)
W zimie staram się nie przeładowywać lodówki i zamrażarki D


Jak jest mróz, to można śmiało trzymać jedzenie z lodówki, czy zamrażarki na zewnątrz . Oczywiście trzeba to jakoś zabezpieczyć przed zwierzyną.
Moja mama przed świętami sporo rzeczy składuje na nieogrzewanym, oszklonym tarasie (tam jest temperatura ok. 3 stopnie na plusie, o ile oczywiście na zewnątrz jest poniżej 0).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 18:29, 22 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10316
Agatorek napisał(a)


Mój eM już od długiego czasu kupuje agregat . Ostatnio nie wyłączają prądu, w te wichury nie było raptem ze dwie minuty. Pewnie coś naprawiali i musieli na chwilę wyłączyć.

Z brakiem prądu mam historyjkę. Kilka lat temu wymieniali nam słupy elektryczne we wsi. Zimą. I była informacja, że w ciągu dnia może nie być prądu przez jakiś czas, ale nie tak, że stale, tylko na krótki czas, np. wyłączali na godzinę, później kilka godzin prąd był, później znów wyłączali na godzinę itd. Pracowali w godzinach 8-18. Któregoś dnia jak wyłączyli około południa, to długo nie było prądu. Myślałam, że może jakaś większa robota im się trafiła i musieli wyłączyć na dłużej. Godzina 18, nadal nie ma. Nie chciało mi się iść do nich, więc zadzwoniłam na infolinię i powiedziałam, że wiem, że pracują, ale prądu już nie ma kilka godzin, piec mam na prąd (a nie miałam przywiezionego drewna do kominka ), a jest zima, więc niech się już zbierają. Po 5 minutach włączyli .




A widzisz nie potrzebujecie agregatu, jeden telefon i masz a tak na poważnie, to u nas jak są duże wichury, czy burze, to potrafią być przerwy, takie dłuższe, tak na kilka godzin. Teraz ja się bałam wichury, a mój eM był zadowolony, że może agregat wypróbować
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
eda 20:39, 22 lut 2023


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Dziś było piękne słońce Basiu
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:50, 22 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Kurcze, ale przygody prądowe miałyście...

U nas wiało niby słabiej niż u Was, a wywaliło nam słup drewniany z kołem od wozu, wyrwało z ziemi. Strata niewielka, już po poprzednich wichurach przechylił się trochę, ale nie było czasu się za niego zabrać wiec teraz poległ.
Cieszy mnie, że u Was bez większych strat, bo myślałam stale jak tam na północy wieje.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 22:21, 22 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10316
eda napisał(a)
Dziś było piękne słońce Basiu


Było ładnie ale u nas jak przyjechałam z pracy, to zimno się tak, jakoś zrobiło, a chciałam iść na chwilę do ogrodu, no trudno, jeszcze zdążę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 22:23, 22 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10316
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kurcze, ale przygody prądowe miałyście...

U nas wiało niby słabiej niż u Was, a wywaliło nam słup drewniany z kołem od wozu, wyrwało z ziemi. Strata niewielka, już po poprzednich wichurach przechylił się trochę, ale nie było czasu się za niego zabrać wiec teraz poległ.
Cieszy mnie, że u Was bez większych strat, bo myślałam stale jak tam na północy wieje.


U nas na północy to chyba często wieje, albo mi tak się wydaje
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:24, 22 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6758
Agatorek napisał(a)
Jak jest mróz, to można śmiało trzymać jedzenie z lodówki, czy zamrażarki na zewnątrz . Oczywiście trzeba to jakoś zabezpieczyć przed zwierzyną.

Aga, widać, że Ty psiara Spróbuj zabezpieczyć jedzenie na zewnątrz przed kotem, hahahahahaha

Basieksp napisał(a)
U nas na północy to chyba często wieje, albo mi tak się wydaje

Mam dokładnie takie samo wrażenie i też się zastanawiam czy tak jest czy tylko mi się wydaje

____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 09:03, 23 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10316


Mam dokładnie takie samo wrażenie i też się zastanawiam czy tak jest czy tylko mi się wydaje



Zostańmy przy tej myśli, że nam się tylko tak wydaje będzie bezpieczniej
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 22:31, 23 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Magara napisał(a)

Aga, widać, że Ty psiara Spróbuj zabezpieczyć jedzenie na zewnątrz przed kotem, hahahahahaha




No wiesz, moje psy zgryzłyby nawet lodówkę, gdyby wiedziały, że w środku jest papu

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies