Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 23:21, 23 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10318
Agatorek napisał(a)


No wiesz, moje psy zgryzłyby nawet lodówkę, gdyby wiedziały, że w środku jest papu



Aga a co z kotem? ja raz z rynny zdejmowałam obcego kota, zdążył na szczęście przed Azą uciec
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 00:21, 24 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Hahaha. U mnie chyba w zeszłym roku, albo wcześniej, pojawił się „nieustraszony” kot. Zauważyłam go z okna na pietrze, jak idzie dostojnie od okolic oczka do bramy. Żaden groźny i czujny pies go nie zauważył .

Ale też kilka razy zauważyłam, że dzikie kaczki korzystają z oczka (jednego z dwóch przy bramie). Kilka razy zostały pogonione.
Najoryginalniejszymi gościem był jednak żuraw. Całkiem niedawno korzystał z kąpieli. Niestety nie miałam przy sobie aparatu.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kordina 10:06, 24 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Podglądałaś żurawia w kąpieli? Ładnie to tak?
Jak fajnie obcować z naturą na swoim kawałku Ziemi

ps
Właściwie słowo "obcować" od "obcy" powinno być zastąpione "bratać się"
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Agatorek 10:58, 24 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
No właśnie nie podglądałam . Zauważyłam moment jak startuje z oczka. I później, jak Brutus za nim tez startuje . Bardzo nie lubi, jak mu coś po jego niebie lata .

Bardzo lubię to nasze miejsce. Naokoło tylko pola, łąki, lasy. I dużo zwierzyny .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 11:20, 24 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10318
Agatorek napisał(a)
No właśnie nie podglądałam . Zauważyłam moment jak startuje z oczka. I później, jak Brutus za nim tez startuje . Bardzo nie lubi, jak mu coś po jego niebie lata .

Bardzo lubię to nasze miejsce. Naokoło tylko pola, łąki, lasy. I dużo zwierzyny .


Tak sobie myślałam, że Brutus będzie pierwszy do pilnowania, ale myślałam też o Wenus Fajnie tak wśród pół i łąk mieszkać, u nas jednak domy i z dzikich to jedynie jeż w sezonie do nas zagląda, no coś tam jeszcze w nocy się kręci, ale nie wiem co to
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 11:24, 24 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10318
Kordina napisał(a)
Podglądałaś żurawia w kąpieli? Ładnie to tak?
Jak fajnie obcować z naturą na swoim kawałku Ziemi

ps
Właściwie słowo "obcować" od "obcy" powinno być zastąpione "bratać się"


No dokładnie tak, bratać się, a przynajmniej starać się nie przeszkadzać tym naszym dzikim sąsiadom
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 19:55, 24 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Basieksp napisał(a)


Tak sobie myślałam, że Brutus będzie pierwszy do pilnowania, ale myślałam też o Wenus Fajnie tak wśród pół i łąk mieszkać, u nas jednak domy i z dzikich to jedynie jeż w sezonie do nas zagląda, no coś tam jeszcze w nocy się kręci, ale nie wiem co to


Venus trochę wolniej biega . Jest młodsza, ale też i cięższa o 10 kg od Brutusa. Ale szybko się od niego uczy i też jest baaardzo czujna i odważna. Odważna była od urodzenia. Pamietam, jak ją przywieźliśmy do domu i na początku zamknęliśmy ją na tarasie, żeby miała tam spokój. Ale sama nie chciała tam siedzieć i przechodziła przez pręty, żeby być z innymi psami (teraz oczywiście by się nie zmieściła ). Nie przejmowała się tym, że Brutus czasami na nią warknął, czy Elza, przez przypadek , trącała ją łapką (tylko Zeus zachowywał się normalnie ). Teraz to ona warczy na Brutusa .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 21:51, 24 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10318
Agatorek napisał(a)


Venus trochę wolniej biega . Jest młodsza, ale też i cięższa o 10 kg od Brutusa. Ale szybko się od niego uczy i też jest baaardzo czujna i odważna. Odważna była od urodzenia. Pamietam, jak ją przywieźliśmy do domu i na początku zamknęliśmy ją na tarasie, żeby miała tam spokój. Ale sama nie chciała tam siedzieć i przechodziła przez pręty, żeby być z innymi psami (teraz oczywiście by się nie zmieściła ). Nie przejmowała się tym, że Brutus czasami na nią warknął, czy Elza, przez przypadek , trącała ją łapką (tylko Zeus zachowywał się normalnie ). Teraz to ona warczy na Brutusa .


No zobacz jaką hierarchię sobie ustawiły Aza niby duża, groźnie szczeka, ale taki trochę straszak jest, wystarczy, że śmieciarka przyjedzie, trochę hałasu i ucieka ale przy nas czuje się bardzo odważnie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 23:56, 24 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Basiu, gdybyś widziała Brutusa podczas burzy… teraz staramy się go zostawiać wtedy w garażu, tłumi hałas i błyski. Tylko on tak reaguje.
tak samo w Sylwestra (tutaj jeszcze Venus nie lubi fajerwerków, na burze nie reaguje )
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 10:33, 26 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10318
Dziś na niebie słońce, na przemian z chmurami. Ubrałam się zmyślą, że może coś podziałam ale nic z tego, wieje, w cieniu leży, śnieg, którym poprószyło w nocy, nawet w słoncu zimno ciemierniki i ranniki pozamykały się, czuć jeszcze trochę zimę. Krokusy na słońcu też nie do końca rozwinięte




I takie moje pierwsze, malutkie wysiewy w końcu się zmobilizowałam, narazie cynie, aksamitki, malwy, chaber i nikandra plan jest taki, że dziś będą też wysiane pomidory i może coś jeszcze
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies