Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Judith 20:27, 21 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10018
U mnie wczoraj cały wieczór prąd „cykał”. Był, na ułamek sekundy nie było, był, nie było kilka sekund, był, nie było kilka minut i tak w kółko przez kilka godzin. Niefajnie.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 21:13, 21 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10318
Judith napisał(a)
U mnie wczoraj cały wieczór prąd „cykał”. Był, na ułamek sekundy nie było, był, nie było kilka sekund, był, nie było kilka minut i tak w kółko przez kilka godzin. Niefajnie.


No niefajnie, wkurzająco. U nas najdłużej nie było prądu w 2017r grubo ponad tydzień, no a my nie mamy gazu, oprócz kozy- kominkowej wszystko na prąd, agregatu, ani butli gazowej nie mieliśmy, ale jakoś się to dało ogarnąć.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 21:52, 21 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10018
Basiu, ale w zimie to było? To ja nie wyobrażam sobie, jak to ogarnęliście… Ta koza to jedno pomieszczenie mogła ogrzewać?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 23:11, 21 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10318
Judith napisał(a)
Basiu, ale w zimie to było? To ja nie wyobrażam sobie, jak to ogarnęliście… Ta koza to jedno pomieszczenie mogła ogrzewać?


To akurat latem było, żartowaliśmy z sąsiadami, że jedno dobre z tego złego, to dokładnie umyte, rozmrożone lodówki chyba u wszystkich tak jakoś o tym się nie myślało, dużo się wtedy działo, pierwszy dzień drogi do naszej wioski pozamykane, przez policję, potem to nawet minister obrony wtedy Antoni przyjechał do Rytla, do żołnieży, pokazać się, na początek kazali wyjść z rzeki wszystkim ochotnikom, zwykłym ludziom, którzy tam sprzątali powalone drzewa, no bo przecież trzeba było się pokazać, no a gdzie tu zwykli ludzie.... co tu dużo pisać, wpisałam w Google Macierewicz w Rytlu i pierwszy artykuł w tytule z " i utknął w błocie "
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:59, 21 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6758
Basia, ja też 2017 mam w pamięci. Raptem sześć tygodni wcześniej kupiliśmy działkę i domek. Jechaliśmy z duszą na ramieniu, wtedy w sierpniu, zastanawiając się czy w ogóle przejedziemy, co zastaniemy na miejscu i co mamy w polisie kliknięte...
Eh... Oby się nie powtórzyło...
O agregacie też myślimy Póki co jesteśmy zaopatrzeni w zapas świec, kuchenkę turystyczną i power banki W zimie staram się nie przeładowywać lodówki i zamrażarki W zeszłym roku koty miały ucztę Ogrzewanie mamy kominkowe, ale kawę miło wypić i kindla podładować
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 08:48, 22 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10318
Teraz jesteśmy trochę mądrzejsi, o jakieś tam doświadczenia, na wiele rzeczy nie mamy wpływu. Ale jakby co to u nas dziś ładnie świeci słońce, wiosna zagląda
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Anda 09:03, 22 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
My tez mądrzejsi po powodzi w 2021. Dzisiaj i u mnie słoneczko, wczoraj tez było. A od jutra niestety pogorszenie, mokro i zimno ma być.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basieksp 09:55, 22 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10318
Anda napisał(a)
My tez mądrzejsi po powodzi w 2021. Dzisiaj i u mnie słoneczko, wczoraj tez było. A od jutra niestety pogorszenie, mokro i zimno ma być.


Zgadzam się, ta powódź też była straszna a u nas był delikatny przymrozek, teraz ładnie, może na weekend będzie ładnie i coś podziałam, ale chyba ma być taka sobie pogoda. No ale to jeszcze luty, tylko my tacy niecierliwi jesteśmy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Anda 12:50, 22 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
U mnie te wahania temperatur są okropne. Aktualnie mam w cieniu 14,7 stopnia W weekend ma być w nocy -4 a w dzień góra 5. Jak te rośliny mają sobie poradzić? A owady?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basieksp 14:47, 22 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10318
Anda napisał(a)
U mnie te wahania temperatur są okropne. Aktualnie mam w cieniu 14,7 stopnia W weekend ma być w nocy -4 a w dzień góra 5. Jak te rośliny mają sobie poradzić? A owady?


Nooo, taka różnica temperatur wcale nie jest dobra w złym kierunku to wszystko zmierza.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies