Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Basieksp 23:34, 20 kwi 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Martka napisał(a)
Basiu, chwila, moment i nie obejrzymy się, a tu już listki na drzewach. Czekam na nie chyba bardziej niż na kwiaty. Piękny kolor grujecznika, mój nie ma tak wyraźnego bordo, lubię też jego docelowy kolor i jesienne przebarwienia także. Prawda, że demontaż palików daje nowe wrażenia i podziwianie nieustanne ma wówczas swoje uzasadnienie?

No dokładnie tak jak piszesz paliki na początku muszę mieć, wiatr, piesio, trochę to psuje efekt, chociaż małe drzewka i tak są mało widoczne, ale przychodzi ten czas, że zaczynają się popisywać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Ewa777 10:15, 21 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Basieksp napisał(a)


Ja mam sasanki na dwóch rabatach, jedna mocno słoneczna, druga trochę mniej, pólcienista, ale do nich akuratslońce dociera one raczej nie lubią zbytnio wilgotnych miejsc, no i lubią słońce


Moje rosły w półcieniu, więc pewnie to było przyczyna ich wymarcia.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Basieksp 14:51, 21 kwi 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Ewa777 napisał(a)


Moje rosły w półcieniu, więc pewnie to było przyczyna ich wymarcia.


Nie do końca tak musiało być, te moje pierwsze też rosły w półcieniu. Dobrze im było tak przez kilka lat, tyle ile one mają swoją żywotność, potem zginęły, trzeba je odmładzać.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 09:26, 23 kwi 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Dziś dużo się dzieje przy domku dla owadów muszę im przygotować więcej pieńków



____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 09:30, 23 kwi 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
A na ogrodzie podziwiam rabarbar





Jest coraz większy a to dopiero początek sezonu, ciekawe czy zakwitnie, posadziłam go w zeszłym roku
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Martka 09:32, 23 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Urocze zdjęcia z pszczołami. Widziałam ostatnio filmik, jak one potrafią sobie pomagać i jedna wyciąga drugą przy wydostawaniu się na świat ze szczelin.
Basieksp 09:33, 23 kwi 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
I takie drobiazgi


I posadziliśmy pomidory

____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kordina 09:47, 23 kwi 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4751
Pomidorki spore masz posadzone błonkoskrzydłych to u mnie dostatek, no bo ślubny ule ma więc słychać na kwiatach charakterystyczne buczenie. Moja szachownica zniknęła, pozostały tylko dowody rzeczowe w postaci zdjęć, a Twój rabarbar może służyć jako parasol
Pozdrawiam niedzielnie Basiu
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Basieksp 09:55, 23 kwi 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Kordina napisał(a)
Pomidorki spore masz posadzone błonkoskrzydłych to u mnie dostatek, no bo ślubny ule ma więc słychać na kwiatach charakterystyczne buczenie. Moja szachownica zniknęła, pozostały tylko dowody rzeczowe w postaci zdjęć, a Twój rabarbar może służyć jako parasol
Pozdrawiam niedzielnie Basiu


Oo to własny miód macie, super ja swoją szachownice też trochę zmarnowałam, tylko to się uchowało, mam nadzieję, że się odbuduje
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 09:57, 23 kwi 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10347
Martka napisał(a)
Urocze zdjęcia z pszczołami. Widziałam ostatnio filmik, jak one potrafią sobie pomagać i jedna wyciąga drugą przy wydostawaniu się na świat ze szczelin.


Ja muszę im dorobić nowe miejsca, bo dużo ich jest, a prawie wszystkie otwory są zasklepione, tylko nie wiem, czy one już nowych miejsc szukają czy młode się wykluwają?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies