Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Magara 23:33, 28 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Basia, ja z pytankiem.
Pisałaś gdzieś, chyba nawet u mnie, ale nie mogę odnaleźć, o specyfiku do pryskania na koty/kocury.
Czy to miał być kwasek cytrynowy mieszany z wodą czy olejek??? A jak olejek to taki aromat do ciasta czy coś bardziej specjalistycznego???
Małżonka dziś wysłałam na zakupy, przypomniało mi się o tym Twoim sposobie, poleciłam zakup.
Zakup poczyniony w postaci pomarańczowego aromatu do ciasta (kupiony w spożywczaku, a coś mi się kojarzy, że Ty o aptece pisałaś).
Niemniej jednak podsunęłam Sfochowanej pod nos w celu sprawdzenia jak specyfik w postaci skondensowanej na kota działa. Miałam nawet wyrzuty sumienia, że doświadczenia na kocie własnym przeprowadzam i że się małpa obrazi, ale ona wąchała z wyraźnym zadowoleniem, nic a nic nie uciekała. No i ja zwątpiłam co to za specyfik miał te koty odstraszać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 23:38, 28 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Łan kocimiętki hi, hi, hi, złośliwa jestem
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 00:13, 29 mar 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Bożena Łan kocimiętki - dobry pomysł, ale hektarów brak a i kocurów za dużo się naschodziło, zupełnie nieświadomych, że u nas panienki nie za bardzo zainteresowane amorami
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 00:45, 29 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Magara napisał(a)
Basia, ja z pytankiem.
Pisałaś gdzieś, chyba nawet u mnie, ale nie mogę odnaleźć, o specyfiku do pryskania na koty/kocury.
Czy to miał być kwasek cytrynowy mieszany z wodą czy olejek??? A jak olejek to taki aromat do ciasta czy coś bardziej specjalistycznego???
Małżonka dziś wysłałam na zakupy, przypomniało mi się o tym Twoim sposobie, poleciłam zakup.
Zakup poczyniony w postaci pomarańczowego aromatu do ciasta (kupiony w spożywczaku, a coś mi się kojarzy, że Ty o aptece pisałaś).
Niemniej jednak podsunęłam Sfochowanej pod nos w celu sprawdzenia jak specyfik w postaci skondensowanej na kota działa. Miałam nawet wyrzuty sumienia, że doświadczenia na kocie własnym przeprowadzam i że się małpa obrazi, ale ona wąchała z wyraźnym zadowoleniem, nic a nic nie uciekała. No i ja zwątpiłam co to za specyfik miał te koty odstraszać


Dokładnie to mam olejek lemongrasowy z trawy cytrynowej z apteki, chciałam pomarańczowy ale akurat nie było. U nas Filemon odsuwa się jak ktoś ma dłonie pachnące np. od skubania mandarynek A olejek mam taki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 00:48, 29 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Kordina napisał(a)
Łan kocimiętki hi, hi, hi, złośliwa jestem

Oj tam od razu złośliwa Ja sama Filemona do kocimiętki zaprowadziłam i co nic, zero reakcji
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 01:09, 29 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Magara napisał(a)
Basia, zestawiku gratuluję Ja podkradam


Ja "nigdy" nie podkradałam ale eM i tak ma jeszcze dużo przydatnych narzędzi no, bo wkrętarką szybciej, niż tym miom śrubokrętem, także nie wiem jak to będzie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 01:10, 29 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Magleska napisał(a)
Basia fajny zestawik -prawdziwie ogrodniczy



Jeszcze muszę sobie warsztacik wykombinować
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 01:11, 29 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Gosialuk napisał(a)
Niezależność to jest to.


Dokładnie tak
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 01:13, 29 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Yenna napisał(a)

też jestem w klubie podkradających. Ale może faktycznie czas się dorobić własnego zestawu?


W sumie to podkradanie to by mi nie przeszkadzało, tylko zawsze to niby ja wszystko zawsze gubię
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 05:08, 29 mar 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Basieksp napisał(a)


Dokładnie to mam olejek lemongrasowy z trawy cytrynowej z apteki, chciałam pomarańczowy ale akurat nie było. U nas Filemon odsuwa się jak ktoś ma dłonie pachnące np. od skubania mandarynek A olejek mam taki


Basiu, mnie też się ta informacja przyda, bo u nas też ostatnio pojawiły się obce kocury i już czuć tu i ówdzie.
Pozdrawiam świątecznie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies