Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

Magara 23:08, 11 cze 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7930
Basia, obrazki ładne, ślimaki też... dorodne
Ale hosty u Ciebie kwitną - dobra wiadomość - znaczy, że u mnie za dobry tydzień też będą kwiaty
Wydaje mi się, że wyjątkowo mokry sezon mamy. Z jednej strony dobrze, a z drugiej...

No i mnie te informacje o zniżkujących temperaturach ciut załamują Siedzę obecnie przy kominku, prawie połowa czerwca jest, szok. Nigdy w czerwcu w kominku nie paliłam...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 23:23, 11 cze 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 11395
Magara napisał(a)
Basia, obrazki ładne, ślimaki też... dorodne
Ale hosty u Ciebie kwitną - dobra wiadomość - znaczy, że u mnie za dobry tydzień też będą kwiaty
Wydaje mi się, że wyjątkowo mokry sezon mamy. Z jednej strony dobrze, a z drugiej...

No i mnie te informacje o zniżkujących temperaturach ciut załamują Siedzę obecnie przy kominku, prawie połowa czerwca jest, szok. Nigdy w czerwcu w kominku nie paliłam...


Ja też juz wspomniałam, że trzeba będzie przepalić, jak tak będzie.A jakby coś, eM podłączył dziś w tunelu nagrzewnicę, włączy się jak temperatura spadnie poniżej 8 stopni. Narazie jest jeszcze 10 stopni.
A ślimory dostały dziś granulki te bezpieczne dla innych żyjątek
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
Basieksp 06:49, 12 cze 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 11395
Gosialuk napisał(a)
Nawet bez tego by przyszły. Niestety.


Jest ich naprawdę sporo, ale to moje polowanie jakieś efekty przynosi, jest ich mniej.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
anabuko1 06:50, 12 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23986
Basieksp napisał(a)
A tu dwie rozpychające się hosty, nie potrafię zrobić im zdjęcia, by je pokazać jakie są duże

Cudne te twoje hosty.
To Sum substancje ? I Blue Angel ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Basieksp 12:45, 12 cze 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 11395
anabuko1 napisał(a)

Cudne te twoje hosty.
To Sum substancje ? I Blue Angel ?


Do tej pory uznawałam je za nieznane, ale to faktycznie mogą być one pasują mi do opisu, ta pierwsza ma lawendowe, pachnące kwiaty, ta druga białe Chociaż ta moja Blue ma takie jakby bardziej okrągłe lekko zwinęte do góry liście, ale może dlatego, że robi się tam ciasno. Nie myślałam, że aż tak będą się rozpychały. I ta Sum jest od tej drugiej trochę wyższa.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:16, 12 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
Piękne okazy host, świetnie wyglądają te olbrzymy obok siebie.
U mnie tylko się ochłodziło, opadów brak. Znowu trzeba stać ze szlauchem. Koniec tygodnia ma być dla odmiany upalny.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anabuko1 08:03, 13 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23986
Basieksp napisał(a)


Do tej pory uznawałam je za nieznane, ale to faktycznie mogą być one pasują mi do opisu, ta pierwsza ma lawendowe, pachnące kwiaty, ta druga białe Chociaż ta moja Blue ma takie jakby bardziej okrągłe lekko zwinęte do góry liście, ale może dlatego, że robi się tam ciasno. Nie myślałam, że aż tak będą się rozpychały. I ta Sum jest od tej drugiej trochę wyższa.

Wszystko zależy od wieku hosty i od gleby. Nawet te wielkie też różnie rosną.
Mi kiedyś Blue Angel się zbuntowała i 3 lata stała w miejscu.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Basieksp 08:33, 13 cze 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 11395
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękne okazy host, świetnie wyglądają te olbrzymy obok siebie.
U mnie tylko się ochłodziło, opadów brak. Znowu trzeba stać ze szlauchem. Koniec tygodnia ma być dla odmiany upalny.


Z tymi opadami to taka niewiadoma. U Was chyba już długo nie padało, tak mi się kojarzy a niedługo mają być upały. Za dużymi upałami nie przepadam zbytnio, mi by wystarczyło tak 20-25 stopni, ale ma być więcej.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
Basieksp 08:34, 13 cze 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 11395
anabuko1 napisał(a)

Wszystko zależy od wieku hosty i od gleby. Nawet te wielkie też różnie rosną.
Mi kiedyś Blue Angel się zbuntowała i 3 lata stała w miejscu.


U mnie też do tej pory hosty rosły bo rosły, ale na wiosnę dałam im trochę kompostu i obornika granulowanego. Niby nie trzeba ich zbytnio nawozić a jednak
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
mirkaka 15:21, 13 cze 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9775
Basieksp napisał(a)
U nas zrobiło się zimno i mokro. Była przerwa, teraz znowu pada, w sumie dobrze, tylko mogło by być cieplej.
W kroplach deszczu

Żurawki też potrafią ogród ozdobić, swoimi drobnymi kwiatkami


Ale fajne zdjęcia, i funkie i kwitnące żurawki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies