Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi i Romka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi i Romka

ElzbietaFranka 00:17, 22 cze 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14505
Basieksp napisał(a)
Tu pierwsza, która zakwitła



Mam tę hosty bardzo mi się podobają. Teraz wiosna kupiłam odwrotność barw jasne w środku ciemniejsze obwódki.
Dobrze zbudowane ładnie się rozrastają.

Pięknie co kwitną żurawki u mnie trochę później bo mam te ciemne. Na początku kupowała sądziłam gdzie popadnie słońce, cień i nie znam też nazw i nie wszystkie u mnie dobrze rosną.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota321 16:40, 22 cze 2024


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 992
Piękne masz nasadzenia cieniolubne, fajnie wyglądają zróżnicowane faktury liści. Lamówki robię tak samo, a jak potrzeba to sobie ,,dorabiam,, rabatę, czyli poszerzam o 20 cm i mąż tego nie zauważa, a broni powierzchni trawnika jak lew.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Gruszka_na_w... 21:25, 22 cze 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 23167
U mnie pachnącą hostę znalazła mi podczas odwiedzin Galgasia. Wcześniej nie miałam pojęcia, że kwiaty host pachną. człowiek całe życie się uczy.
Oj, jak Ci zazdroszczę tych wypraw do lasu. I ta perspektywa zbioru kurek...marzenie!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 21:41, 22 cze 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 11395
Magara napisał(a)
Basia, ostatni tydzień był zimny, teraz ocieplenie zapowiadają może i kurki ruszą


Tydzień tak nam się dziwnie układał, że na kurki nie było czasu. Może pod koniec przyszłego będziemy mieli trochę luźniej i do lasu wyskoczymy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
Basieksp 21:42, 22 cze 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 11395
kasiek napisał(a)
Mnie tez urzekł obrazek z irysami - bajeczny


Moje ulubione, szkoda, że tak krótko kwitną
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
Basieksp 21:46, 22 cze 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 11395
ElzbietaFranka napisał(a)


Ja muszę żurawkom już kwiaty pousuwać. Dziś pod wieczór przeszłam się po ogrodzie i zaczynają robić mi się zaległości, często pada i nie można nic robić. Chociaż nie trzeba podlewać i deszczówki mamy dużo
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
Basieksp 21:48, 22 cze 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 11395
Dorota321 napisał(a)
Piękne masz nasadzenia cieniolubne, fajnie wyglądają zróżnicowane faktury liści. Lamówki robię tak samo, a jak potrzeba to sobie ,,dorabiam,, rabatę, czyli poszerzam o 20 cm i mąż tego nie zauważa, a broni powierzchni trawnika jak lew.


Ja mam o tyle dobrze, że nie muszę o trawnik walczyć chociaż ostatnio mały sprzeciw usłyszałam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
Basieksp 21:50, 22 cze 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 11395
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U mnie pachnącą hostę znalazła mi podczas odwiedzin Galgasia. Wcześniej nie miałam pojęcia, że kwiaty host pachną. człowiek całe życie się uczy.
Oj, jak Ci zazdroszczę tych wypraw do lasu. I ta perspektywa zbioru kurek...marzenie!


Z wyprawy do lasu narazie nic nie wyszło, może w przyszłym tygodniu się uda A pachnącą hostę też odkryłam, chyba przy pieleniu one nawet ładnie pachną, delikatnie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
antracyt 21:56, 22 cze 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 12336
Wczoraj dostałam info od rodziców, że sezon na kurki już rozpoczęli. W poniedziałek wyślą nam paczuszkę z nadmiarami
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 22:09, 22 cze 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 11395
antracyt napisał(a)
Wczoraj dostałam info od rodziców, że sezon na kurki już rozpoczęli. W poniedziałek wyślą nam paczuszkę z nadmiarami


Dziś po drodze do Sopotu w dwóch miejscach stali z kurkami jutro mamy trasę za Tucholę zobaczę ile tam będzie stało z kurkami
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka( Pomorskie, okolice Chojnic)*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies