Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zapomniane ogrody Zręcina

Pokaż wątki Pokaż posty

Zapomniane ogrody Zręcina

August 06:43, 16 gru 2022


Dołączył: 11 lut 2020
Posty: 60

barwinki


kasztany- przed i po upieczeniu


opieńki z ogrodu (na Podkarpaciu mówimy na nie podpinki)
____________________
Dom, to miejsce, gdzie człowiek jest gospodarzem. Ogród, to miejsce, gdzie człowiek powinien być grzecznym gościem. Zapomniane ogrody Zręcina
August 06:46, 16 gru 2022


Dołączył: 11 lut 2020
Posty: 60

mikrokosmos
____________________
Dom, to miejsce, gdzie człowiek jest gospodarzem. Ogród, to miejsce, gdzie człowiek powinien być grzecznym gościem. Zapomniane ogrody Zręcina
August 06:53, 16 gru 2022


Dołączył: 11 lut 2020
Posty: 60

gość na ostrogowcu, tylko dlaczego czerwonym,skoro on jest różowy?


parter ogrodowy


ropucha


kozłek (waleriana) na Podparpaciu prawie w ogóle nie pachnie, płatki są 10% mniejsze i biel nie jest tak czysta, za to na Mazowszu jest chyba jakaś odmiana geograficzna, dlatego przywiozłem sobie właśnie z mazowieckiej łąki do ogrodu sadzonkę, bo kwiaty bielsze, większe i pachnące mocniej



aktinidia dr Szymanowski wcale nie jest obupłciowa- tak często kłamią sprzedawcy, a można dostać męskie i żeńskie osobniki, jeśli się poszuka
____________________
Dom, to miejsce, gdzie człowiek jest gospodarzem. Ogród, to miejsce, gdzie człowiek powinien być grzecznym gościem. Zapomniane ogrody Zręcina
August 06:58, 16 gru 2022


Dołączył: 11 lut 2020
Posty: 60

liliowiec- na koniec dnia kwiaty lepiej zjeść, bo i tak zwiędną przez noc


wróbelek na paulowni


no cóż, skończyły w moim żołądku z masłem, czosnkiem i nacią pietruszki


jeżyk ze ślimakiem


cytryna
____________________
Dom, to miejsce, gdzie człowiek jest gospodarzem. Ogród, to miejsce, gdzie człowiek powinien być grzecznym gościem. Zapomniane ogrody Zręcina
August 07:05, 16 gru 2022


Dołączył: 11 lut 2020
Posty: 60

psianka stuliszolistna- naprawdę pyszna, łatwa w uprawie, ale niestety bardzo lepka- owoce i liście


miłorzębowy dywan


tetrapanax- choć dwa zabezpieczyłem tam samo, to ten zmarzł do gruntu i odbił od zera, jednak dość marnie


dereń Kousa


moja ulubiona zimozielona roślina- kiścień
____________________
Dom, to miejsce, gdzie człowiek jest gospodarzem. Ogród, to miejsce, gdzie człowiek powinien być grzecznym gościem. Zapomniane ogrody Zręcina
Pszczelarnia 13:58, 16 gru 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ależ urodzaj egzotycznych roślin! Botaniczna uczta Trymalchiona. Pełen zachwyt.

Kiedyś jadłam raki (oj to były czasy bez zwracania uwagi na ubój humanitarny). Teraz już nie potrafiłabym zjeść raka (ślimaka też). Jest jakiś wewnętrzny opór we mnie. Ten opór to dziecię dobrobytu, pewnie.






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 14:31, 16 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Chętnie zaglądam do Twojego ogrodu, bo masz niesamowitą ilość egzotycznych roślin. Tetrapanax przezimował, niesamowite. Gdzież znajduje się Twój ogród? Nawet u mnie w NRW znam jedynie jeden ogród, arboretum, gdzie znajduje się jeden duży egzemplarz w bardzo zacisznym miejscu.

Twą filozofię ogrodniczą popieram rownież. Podoba mi się Twoje ekologiczne nastawienie do ogrodnictwa.

Emu widzę na zdjęciach jak pies-przyjaciel
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
August 18:00, 16 gru 2022


Dołączył: 11 lut 2020
Posty: 60
Anda napisał(a)
Chętnie zaglądam do Twojego ogrodu, bo masz niesamowitą ilość egzotycznych roślin. Tetrapanax przezimował, niesamowite. Gdzież znajduje się Twój ogród? Nawet u mnie w NRW znam jedynie jeden ogród, arboretum, gdzie znajduje się jeden duży egzemplarz w bardzo zacisznym miejscu.

Twą filozofię ogrodniczą popieram również. Podoba mi się Twoje ekologiczne nastawienie do ogrodnictwa.

Emu widzę na zdjęciach jak pies-przyjaciel


Bardzo dziękuję. Tetrapanaks potrzebuje dużo okrycia, ale suchego. Jeden umarzł, bo prawdopodobnie wilgoć się tam dostała za dużo, więc mróz penetrował, ale odbił od korzenia. Śnieg też pomaga. Ile bym nie okrył, to zawsze umarza czubek, podobnie jak u paulowni i biskofii, bo rosną do oporu, choć lekki przymrozek nie niszczy liści od razu. Ogród znajduje się w Zręcinie koło Krosna. Emu dużo brakuje do psa. Chodzi swoimi drogami, lubi się bawić i przytulać, czasem zabije jakąś mysz, więc charakter bardziej koci.
____________________
Dom, to miejsce, gdzie człowiek jest gospodarzem. Ogród, to miejsce, gdzie człowiek powinien być grzecznym gościem. Zapomniane ogrody Zręcina
August 13:41, 17 gru 2022


Dołączył: 11 lut 2020
Posty: 60

rabata


jesień



ryby


czarna malina to pnącze, które smakiem nie przypomina ani jeżyn, ani malin, choć smaczna, toleruje mocny półcień, więć u mnie pnie się po morwie



oliwnik baldaszkowaty
____________________
Dom, to miejsce, gdzie człowiek jest gospodarzem. Ogród, to miejsce, gdzie człowiek powinien być grzecznym gościem. Zapomniane ogrody Zręcina
August 07:56, 19 gru 2022


Dołączył: 11 lut 2020
Posty: 60



Podkarpackie wiewiórki zazwyczaj są brązowe, mahoniowe, a rude bardzo rzadko. W latach 90. wypuszczono w okolicy wiewiórkę rudą, której potomkowie urozmaiciły populację.


Rok bardzo suchy, więc i banany mniej bujne.


Nie przepadam za wariegacją, ale lilak udający aukubę jest całkiem ok. Rośnie znacznie wolniej.


Morwa czarna, bywa mylona z morwą białą o czarnych owocach, jednak ta pierwsza ma smaczniejsze i mniejsze owoce. Liście się nie klapują, jak u innych morw.


I jak co roku, cukinie w przypadkowych miejscach rabat.


____________________
Dom, to miejsce, gdzie człowiek jest gospodarzem. Ogród, to miejsce, gdzie człowiek powinien być grzecznym gościem. Zapomniane ogrody Zręcina
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies