Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka - powolne spełnianie marzeń.

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka - powolne spełnianie marzeń.

nyna76 09:11, 19 wrz 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Ewuś to taki. Ma dużo zielonej masy.

Mogę poczekać do wiosny. Najwyżej jedną sobie utnę na experyment.
Ma ponoć białe kwiatuszki.
W tym roku kilka przywiozłam znad morza.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Anda 14:31, 19 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33620
Kantabryjski możesz dzielić. On się mnoży w kępie, ale rozłogowo. Te rozłogi możesz odciąć i ukorzenić
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
nyna76 16:32, 19 wrz 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
No to pięknie dziękuję Ewuniu. Będzie i dla mnie i na rozdawanie.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
BasiaLT 21:43, 20 wrz 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ania jakbyś coś widziała z zaplanowanych "chciejstw" u mnie to mów. Niektóre rośliny tak mi się sieją i rozrastają że i tak będę musiała usuwać.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
nyna76 17:52, 21 wrz 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Basiu bossssko. W przyszłym roku jak już bezkarnie będę mogła nocować na działce i grzebać w ziemi od 5 rano to będę sadzić i zmieniać i szaleć.

Dziękuję, będę patrzeć i pytać. Za Twoim przykładem stawiam na wiosnę na podłoże. Mam piach, czy samo podsypanie mączki bazaltowej, obornika i kompostu pod rosnące już rośliny wystarczy czy jednak poszaleć, wykopać wszystko i głęboko przekopywać?
Jestem za tą opcją czyli raz a porządnie.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
BasiaLT 13:25, 22 wrz 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Aniu jeśli tylko możesz to faktycznie zrób to raz a porządnie. Ja na początku zrobiłam masę błędów, które teraz się mszczą. Dlatego narazie nie robię nowych rabat, bo w końcu chcę to zrobić tak jak należy.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
nyna76 14:05, 27 wrz 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Już prawie, prawie ...

Z przodu będzie taras i właśnie przemyśałam sprawę, że jakiś masakrycznie wysoki się wydaje ten domek i muszę wymyślić belkę poprzeczną ogrodzić taras i zrobić dodatkowe zadaszenie.
Będzie pięknie ale chłopaki się nie ucieszą ...


Zastanawiam się co zrobić na tej pustej ścianie.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
nyna76 16:46, 27 wrz 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Przywiozę od mamy cynkowe wiadro- donicę, chcę ją przemalować na czarno. Może sadziec wytrzyma w donicy? Tylko co lubi- wilgoć? Glina, czy hydrożel?


Może na tej ścianie powiesić nr domku też czarny i lustro takie mam z netto w czarnej oprawie ... i latarenkę wbić w ziemię? Mam dużo gadżetów zbieranych przez lata, teraz można by je wykorzystać.

Taki działkowy loft.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
AsiaK_Z 18:15, 27 wrz 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
O lustrze też pomyślałam Aniu, jest miodzio
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
nyna76 18:37, 27 wrz 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Asiu, dziękuję ... Chłopaki wymuskają domek i uciekną dlatego głowa mi pracuje co by im tu jeszcze zlecić zanim uciekną ... haha
Już im poddasze wcisnęłam ... ale lubimy się więc mam nadzieję, że mi pomogą.


Pomysły aż wysypują mi się z rękawa, do wszystkiego mam materiały, tylko trochę pracy i czasu i siły.
Pewnie większość z tych ogrodowych drobiazgów zrealizuję zimą lub w przyszłym roku, ale to one stworzą ten klimacik.

Pinterest górą.

Za podstawę do drewna wykorzystam wykopane z ziemi granitowe bloki, drewniane kantówki to ograniczniki. Pięknie to wygląda i drewno z wycinki drzewa zostanie zagospodarowane. Lepsze to niż widok betonowego płotu.
Na razie w trakcie tworzenia - przerzucam worki z ziemią z kąta w kąt i z powrotem ...



Edit: te bloki kulałam sama ... Chłopaki pytali czy bym nie dołączyła do ekipy bo potrzebują kogoś silnego.

Z dwóch takich zrobię poidło dla ptaków. Mam okrągłą donicę, uszczęlnię i będzie piknie.


A w pniu ściętego drzewa zamieszka figurka Jezusa Frasobliwego ... takie mam pomysły ...

Na szczęście eM kiwa tylko głową. Pomaga przez nieprzeszkadzanie .
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies