Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka - powolne spełnianie marzeń.

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka - powolne spełnianie marzeń.

nyna76 23:46, 17 wrz 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Działam ...

Powoli do przodu .. Tnę gałęzie i powoli układam.

Jeszcze tyle ..

Potem jeszcze pocięte drzewo. Będzie piękna ściana z drewna na granitowej podstawie.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Helen 05:35, 18 wrz 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8359
Ależ będziesz miała powierzchni do rycia
____________________
Helen - Hortensjowo
BasiaLT 13:04, 18 wrz 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
No no ... świetnie idą prace.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Kokesz 17:18, 18 wrz 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
W sumie to miejsce za domkiem można wykorzystać na kompostownik, bo domek go zasłoni, taki chyba zresztą miałaś plan?
A ta drewniana sciana to gdzie będzie?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
nyna76 19:59, 18 wrz 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Renia ściana drewniana to po prostu drewno kominkowe ułożone na tych granitowych blokach. Pan od wycinki zetnie całe drzewo i potnie mi je na kawałki. Jak się zdecydujemy na kominek to będzie jak znalazł. Betonowy płot jest okropny i do tego złowieszczo stuka gdy wieje wiatr.

Helen na razie rycia, a rycia ... zawsze jest coś do zrobienia. Ale nie chcę się plątać chłopakom pod nogami więc wskakuję sobie na chwilkę wieczorkiem.
Teraz chwilowo jestem uziemiona, bo córka ma anginę więc nie jadę.
Może w przyszłym tygodniu poproszę do południa teściową żeby wpadła na chwilkę to podjadę na zwiady. Ponoć dach za chwilę będzie, okna już w drodze.

Basiu prace idą szybko bo pogoda dopisuje. Chłopaki robią codziennie.

Ja będę działać wiecej w przyszłym roku. Wyrównanie i oddzielenie rabat, przenosiny roślin, a na jesień walka z zakładaniem trawnika plus nowa ziemia itp itd. Mam kiepski mączysty piach, więc wszystkie dobroci muszę zapewnić plus polecana mączka bazaltowa.

Ale to już na spokojnie. Ponieważ eM nie-działkowy mierzę siły na zamiary, pracuję i oszczędzam żeby zrealizować chciejstwa.

Mogłabym wpuścić firmę ogrodniczą, ale ja z tych co czują dumę z własnej roboty.
Na dumę eMa nie mam co liczyć, bo w większości to zbędne czynności )

Ale i tak kochany jest. Ja będę grzebać w ziemi a on grillować.

Jeszcze chwila i znowu Gardenia ... Przyjedziesz?


____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
nyna76 20:09, 18 wrz 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Tu stoję w prawie kuchni.... Okno sobie wymyśliłam wysoko na 1.50 żeby pod nimi i obok spokojnie zainstalować półeczki na przyprawy itp. Nad oknem będzie półka z młynkami po mamie. To pomysł eMa, za który mu dziękuję.

Wiszących szafek nie będzie, tylko jedna w rogu nad zlewem. Domek będzie loftowy. Drewno i czarny metal,a co ... Uszyję sobie zazdrostkę z koronki wygrzebanej u mamy i będzie miodzio.

____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
nyna76 20:11, 18 wrz 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Mam stół ze studenckich czasów, który czeka na lakierobejcowanie lub olejowanie, jeszcze nie wiem.

Taka zbiórka mebli ale w jednym mam nadzieję stylu.
Choć zapewne pojawią się tzw przydasie ... i czar pryśnie )
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Anda 20:16, 18 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33623
Super plany
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
nyna76 20:24, 18 wrz 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Ewuś z nieba mi spadłaś ...

Mam bodziszka jeszcze w doniczce, przywieziony z wakacji. Jest rozrośnięty, czy każdy taki kawałek z listkaami odciąć potraktować ukorzeniaczem, wsadzić w małe doniczki i zadołować na zimę? A mateczną też zadołować, uda się,czy lepiej na wiosnę karpę pociąć?
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Anda 07:43, 19 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33623
A jaki to bodziszek? W zależności od rodzaju można albo dzielić albo ukorzeniać gałązki Najlepiej wiosną

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies