Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Urszulla 20:23, 25 maj 2015


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21885
Pszczelarnia napisał(a)


'Artemis' (ta Artemis, nie ten Artemis, jak się pisze na Forum. Nazwa pochodzi od greckiego słowa, nazwy własnej Ἄρτεμις - Artemida - królowa polowań).Ta będzie dobra jako róża rabatowa.

Wieczorniki damskie w chwili obecnej ją całkowicie zdominowały, to są prawdziwe kwiatkowe krzaczory (one potrzebują więcej miejsca). Szałwia biała jest lepszym towarzystwem. Koło kościoła posadziliśmy okrywową 'Sea Foam'.



Dzięki Ewodla Ciebie taka piękność z mojej okolicy NN



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Pszczelarnia 23:22, 25 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
W maju ten buk jest najbardziej widowiskowym drzewem w ogrodzie. W tym roku w marcu odważyłam się go przyciąć na walca (ucięłam czubek na wysokości 3 metrów) i rozpoczęłam formowanie. Rośnie od południa i niecięty rzucałby duży cień na byliny.






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:31, 25 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Żywopłoty z buka czerwonego też rosną:


Ten nieco starszy:




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:39, 25 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ciekawa roślina antriscus sylvestris 'Ravenswing':




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:43, 25 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Rzadko pokazuję widok z drzwi frontowych na prawo, na trawniku dosadzone magnolie jako solitery (oznaczone etykietami na łupku):

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Rench 23:51, 25 maj 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Bardzo ładnie się odznacza ten bukowy żywopłot.
Mam nadzieję,że moja Artemis też będzie taka śliczna
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
mira 23:52, 25 maj 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Same ciekawe masz rośliny i tyle już kwitnie, obłędny jest maj, u mnie buk oblepiony białą mszycą - robisz z tym coś ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
agniecha973 00:00, 26 maj 2015


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Pszczelarnia napisał(a)
Ciekawa roślina antriscus sylvestris 'Ravenswing':






Bardzo mi się podoba ta roślina. Rozglądam się od jakiegoś czasu za czymś bardziej szlachetnym od marchwi dziko rosnącej w łąkach.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Pszczelarnia 00:01, 26 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wieczornik damski szaleje. Generalnie jest rośliną dwuletnią ale widzę, że 3 sezon też sobie radzi nieźle. Mi udał się z siewu.


I w zielniku przy wspomnianej róży 'Artemis':




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 00:06, 26 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
Same ciekawe masz rośliny i tyle już kwitnie, obłędny jest maj, u mnie buk oblepiony białą mszycą - robisz z tym coś ?

Mira, kilka listów było oblepionych "tym białym" - wyrwałam. A resztę zrobiłam tak: na ręce wylałam mydło czosnkowe potasowe i rękoma (gołymi) przeleciałam wszystkie liście buków i róż, jakby wmasowując krem do ciała na szybko i zebrałam niepożądane owady. W zeszłym roku opryskiwałam mydłem i czosnkiem ale w tym poleciałam z "masażem". Nie jest to jakieś zagrożenie dla tych moich buków. Gorzej z nornicami, bo chodzą sobie pod nimi jak chcą.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies