Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

mira 09:17, 18 cze 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jak to miało być na dobranoc to ja dziękuję - taki horror
Ja bym wiała a Ciebie reporterska dusza zatrzymała - nie zmienia to faktu że zdjęcia super.

To teraz proszę o przyjemna sesję wieczorną np. z zielnika
pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
AgataP 09:33, 18 cze 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Ewo, przyszłam z pytaniem - czy masz na bukach mszycę?
panoszy się u mnie i nie wiem czym ją postraszyć.
Część buków jest piękna, a część taka skarlała jakby... czyżby od mszycy? już raz pryskałam ale ona upierdliwa, pod liśćmi siedzi wełenkę udaje...
____________________
Z Pszenicznej...
Pszczelarnia 09:46, 18 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
Jak to miało być na dobranoc to ja dziękuję - taki horror
Ja bym wiała a Ciebie reporterska dusza zatrzymała - nie zmienia to faktu że zdjęcia super.

To teraz proszę o przyjemna sesję wieczorną np. z zielnika
pozdrawiam


Będzie wieczorem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:52, 18 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgataP napisał(a)
Ewo, przyszłam z pytaniem - czy masz na bukach mszycę?
panoszy się u mnie i nie wiem czym ją postraszyć.
Część buków jest piękna, a część taka skarlała jakby... czyżby od mszycy? już raz pryskałam ale ona upierdliwa, pod liśćmi siedzi wełenkę udaje...


Miałam troszkę. Ale ścięłam przyrosty (cięłam już buki). I zrobiłam bukom (czubkom) kąpiel w czosnku (mydło czosnkowo-potasowe). Jak buki starsze, to im ta mszyca nie jest straszna, bo mają silne gęste przyrosty.

Mszyca zwija liście, żeby ochronić ową wełenkę i lepiej łapkami każdy listek wymasować czosnkiem i mydłem, czyli ją "zdjąć".

Ja miałam mszycę na kapuście - zrobiłam oprysk tymiankiem na spirytusie. Ale nie wiem, czy znowu nie siądzie , bo chmary się unosiły. Owady strasznie pazerne w tym roku jak nigdy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:55, 18 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gosiek33 napisał(a)
Też taki widok miałam, tyle, że się wystraszyłam widząc takiego potwora. Wąż wystraszył się mnie i puścił żabę


Ta żaba mu za głęboko w gardle siedziała - nie mógł jej puścić i dlatego był taki towarzyski. Jak ją zjadł, to nawet nie przeszkadzała mu moja obecność (przy kompostowniku) i w słoneczku sjestę uprawiał. W samym ogrodzie nie mam ptaków drapieżnych, to zaskroniec może się czuć bezpiecznie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 09:59, 18 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Basilikum napisał(a)
zabka piekna ale waz tez potrzebuje strawy nie tylko duchowej
ale super moment uchwycilas
Melduje, ze na Dolnej Bawarii mam bociana, na mojej wlasnej lace lazil pewnie tez nie jedna zabke zjadl
ale sie w piatek cieszylam jak go zobaczylam


Bociek na Dolnej Bawarii: kiedyś były takie wycieczki tematyczne pt. Fruehlingserwachen in Schlesien / Masuren i owe wycieczki właśnie na min. oglądanie boćków jeździły.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 10:55, 18 cze 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ja wiem, ze w rezerwacie Inn jakies 30 km od nas sa bocki i chyba nawet czarny tam jest. Znajoma opowiadala, ze w Bad Birnbach (12 km ode mnie) zamieszkala rodzinka na kominie starego browaru. No ale ze i mnie na lace bedzie chodzil nawet nie marzylam. Pewnie przyciagnal go moj szklany z przedogrodka
a drapiezne ptaki tez mam i zaskronce. Niedano lezal martwy zaskroniec na mostku u nas.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Pszczelarnia 10:58, 18 cze 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Basilikum napisał(a)
ja wiem, ze w rezerwacie Inn jakies 30 km od nas sa bocki i chyba nawet czarny tam jest. Znajoma opowiadala, ze w Bad Birnbach (12 km ode mnie) zamieszkala rodzinka na kominie starego browaru. No ale ze i mnie na lace bedzie chodzil nawet nie marzylam. Pewnie przyciagnal go moj szklany z przedogrodka
a drapiezne ptaki tez mam i zaskronce. Niedano lezal martwy zaskroniec na mostku u nas.


IzaBelo, będziesz miała wycieczki na oglądanie boćka. To rodzinne ptaki, za chwilę (w przyszłym roku) będzie boćkowa rodzina.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 12:21, 18 cze 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Zrobiłam małą relację z ogrodu Ryszarda - z myślą o Tobie są tam klony - niestety jakością zdjęć się nie popisałam - powyżej 35 stopni nic mi się nie chce - dzisiaj u mnie ochłodzenie - cudowne i nawet ciut porosiło

zapraszam
https://www.ogrodowisko.pl/watek/377-ogrod-w-tarnowie?page=503
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
magnolia 13:25, 18 cze 2018


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Pięknie u Was Ewo. Co roku bardziej mnie zachwyca.
U nas sucho strasznie, wylewamy studnię do dna często.
Nie wiem co dalej będzie, dopiero połowa czerwca
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies