Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 22:22, 18 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
(...)
Ciekawa jestem, czy spodobałoby Ci się automat sterujący wietrzeniem szklarenki?
(...)
Kolorystyka oczarowych porostów bardzo zbieżna z kolorem kwiecia. Ciekawe, czy oczar maczał w tym palce?
(...)


Jak ognia unikam takich nowinek, musi być prosto do ogarnięcia moim technicznym rozumem i bez nadmiernego związania z elektrycznością.

Np. do dziś nikt nie wie (w tym sam elektryk i inni) jak wymienić spalona żarówke w bramie samojezdnej. Jak to "wykręcić" bez urywania czegoś tam.

Te automaty do okien są na jakieś cylindry z cieczą reagujące na zmiennośc temperatury wewnątrz.


Czy oczar wie, że ma takie porosty? Sprawdzimy za jakiś czas na czerwonym oczarze czy będzie miał czerwone porosty. Np. deski od ogrodzenia całe w zielonych porostach. I ściana domu też.

A propos: ktoś może polecić dobrą farbę fasadową? Czy te porosty na fasadzie mam zmyć jakimś ace najpierw?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Jana 22:25, 18 mar 2019


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
polecam Karchera
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Pszczelarnia 22:25, 18 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
A ja za takie otoczaki płaciłam ciężkie pieniądze.


Jakbyś potrzebowała, przyjedź. Załadunek też w gratisie. Marzy mi się taka prawdziwa kamienna ścieżka z takich naszych kamieni ale to kiedyś ... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:26, 18 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jana napisał(a)
polecam Karchera


Jano, a on nie rozerwie mi fasady na strzępki? Boję się tego ciśnienia i spustoszenia po użyciu przeze mnie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Jana 22:29, 18 mar 2019


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
na fasadzie jeszcze nie próbowałam ale porost na kamieniach piękne zmył, owszem ma siłę ale w zależności jak blisko staniesz to daje większy lub mniejszy odrzut najlepiej spróbować gdzieś gdzie nie widać i nie tak z bardzo bliskiej odległości, ja w przyszłości zamierzam spróbować
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
tulucy 22:30, 18 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Jeśli jest ocieplanie styropianem, to lepiej ponoć nie używać myjki. M nie pozwolił, jak mu sugerowałam takie czyszczenie domu... Ale do końca pewna nie jestem, czy to względy bezpieczeństwa czy wygody
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Zana 23:25, 18 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Przepiękne, czarujące donice u Ciebie.
Ewa, pytasz u mnie o punkty czerpalne wody - zainstalowaliśmy jeden, więcej chyba nie będzie nam potrzebne. Czy pytasz o markę, firmę producenta?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
sylwia_slomc... 23:37, 18 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Pszczelarnia napisał(a)
\

Sylwio, to wyznanie wprowadza we mnie popłoch, że on nie godzien Twego uczucia.


Są peoniofile, galantofile, irysofile, różomaniacy a ja popadłam chyba w helleboromanię.


















Ewcia popatrz sama na te fotki, no jak nie kochać nie może być
Też posadziłam kolejne pięć sztuk w tym sezonie, a znalazłam multum siewek tego mojego bordowego pełnego, ciekawe ile z tych siewek bedzie takich samych
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Zana 23:43, 18 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Priv napisałam, niewiele pomogłam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Pszczelarnia 00:06, 19 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
tulucy napisał(a)
Jeśli jest ocieplanie styropianem, to lepiej ponoć nie używać myjki. M nie pozwolił, jak mu sugerowałam takie czyszczenie domu... Ale do końca pewna nie jestem, czy to względy bezpieczeństwa czy wygody


Wełną.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies