Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 17:06, 24 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bogdzia napisał(a)
Zaglądam zawsze z wielką przyjemnoscią.


Bogdziu, co to za grubodzioby jegomość?



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:14, 24 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
"Są peoniofile, galantofile, irysofile, różomaniacy a ja popadłam chyba w helleboromanię."

Zapomniałaś o magnoliofilach?

Co zamierzasz zrobić później z ciemiernikami - i kiedy - pytam nie bez powodu bo w ub roku potrzymałam doniczkę i coś słabo teraz jest - ale to nie zasada.

Wejście do domu ....zachęca żeby nie wchodzić postać se i popatrzyć przecież.

Szklarnia zawsze przywołuje u mnie bicie serca, a ta półka z donicami to wali mi że jej.


Zapomniałam przez nieuwagę. Jak bardzo zmieni się oblicze tego ogrodu za kilkanaście lat, jak magnolie staną się drzewami?

Ciemierniki wsadzę do ziemi za jakiś czas. Im szybciej, tym lepiej byłoby (a jak nadejdzie lato w kwietniu?).

Wiesz, że są też takie małe szklarenki? Takie do Twojego ogrodu też?

Chwilowo cała zastawiona jest donicami z tulipanami, piwoniami, narcyzami. Posiane nowalijki i goździki (eksperyment).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:15, 24 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
laurowisnia napisał(a)
Ja też wpatrzona w ciemierniki, ciekawe kiedy doczekamy własnych siewek by można je było wykorzystać do obsadzania donic.
A chciałam napisać, że udało mi się zakupić dalię Genova, o której pisałaś w tamtym roku.


Za 4-5 lat?

A gdzie ją kupiłaś?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:18, 24 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kilka obrazków:





Co mi się posiało w warzywniku? Aminek?



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
jolanka 17:24, 24 mar 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Pszczelarnia napisał(a)


Bogdziu, co to za grubodzioby jegomość?




Ja nie Bogdzia, ale odp.
Ten jegomość to grubodziób.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Pszczelarnia 17:30, 24 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zakwitły i takie iryski z B.



Pędzę rabarbar pod donicami




Zawitał nowy kolor brateczków



I rozsadzam ciekawą odmianę przebiśniega (przebiśniegu?). Każda cebulka osobno.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:35, 24 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
jolanka napisał(a)

Ja nie Bogdzia, ale odp.
Ten jegomość to grubodziób.


Jolanko, dziękuję. Tyle ptaków się zleciało, że jestem zmuszona poznać tych gości ogrodowych.

Powiedz mi jeszcze, czy dzięcioł zielony żywi się robakami z trawnika? Jest taki duży ptak zielony z pomarańczową pręgą na głowie i też nie wiem co to?



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
eVka 17:48, 24 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Pszczelarnia napisał(a)


Sadziłam małe, takie w doniczkach rozmiaru bardzo małego. Są raz w roku mocno cięte.

Dziękuję, jeszcze jedno pytanko, na jaką szerokość można je min. ciąć. Zależy mi na w miarę wąskiej obwódce a;la bukszpanowa.
____________________
jolanka 17:57, 24 mar 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Dzięcioł zielony zjada głównie mrówki darniowe i ich larwy. One kopią i rozgrzebują te mrowiska . Jedzą także larwy chrząszczy ale wydłubują je w ze spróchniałego drewna.
One podobno giną w ciągu kilku dni jeśli nie mają tych mrówek, w ptasim azylu dawano im dzienne po szklance mróweczka
Z drzew to kują głównie wierzby i topole.
Jeśli widzisz, że one grasują na trawniku to pewnie jest tam mrowisko Jak znajdzie chrząszcza to pewnie nie pogardzi ale u mnie widziałam je w pobliżu mrowiska i tam grzebały w ziemi.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Wendy79 18:53, 24 mar 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Szkoda, że nie wytrzepałam ciemierników , no ale człowiek uczy się całe życie. Jeszcze mi kolejnych robaków brak w ogrodzie. Skąd masz Ewo te dzbany do pędzenia? W Polsce chyba nie do dostania? Ja po raz pierwszy pędzę i użyłam wiaderka, a wiadomo, że super to nie wygląda.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies