Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Zana 21:10, 13 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Niesamowitą pasję ma Twój małżonek, kolekcjoner magnolii. Lepsze to niż kolekcja traktorków do koszenia trawników.
Ale ciemierniki cudo kupił.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Pszczelarnia 10:19, 14 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)


No to tez tak mi się zdarzyło dlatego trzeba dużo sadzonek zrobić.

o magnoliach
"Mają szanse wszystkie przetrwać i co ja wtedy zrobię? "

ale o co chodzi nie chcesz magnolii?

ciekawa jestem już jak będą kwitły - czekam na pokaz


Mira, 20 dorosłych magnolii w 36-arowym ogrodzie (w tym skarpy) to stanowczo za dużo - zwłaszcza, że one zajmują najlepsze ekspozycje.

Sąsiad na razie się "nie wyprzedaje" z ziemi.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 10:31, 14 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
No tak serio to rozumie zwłaszcza, że one rosną dopiero i będą większe.

Ale gdyby przyjąć, że 1 magnolii wystarczy 1 ar to jest jeszcze na kilka miejsce - mam nadzieję że ogrodnik tego nie czyta .

Niemniej czekam na magnoliową odsłonę a wcześniej na ciemiernikową.

Wczoraj na rynku babka sprzedawała kępy ciemierników - bardzo duże /szerokie/ ładne po 25 zł
co z tego, że były szerokie jak miały korzenie nieźle podcięte, od razu przypomniały mi się Twoje czerwone doniczki z ciemiernikami i nie dałam się namowić.
Fakt że już na rynku pojawiają się babki z wykopkami z ogródków i zdrowia im życzę i chęci - miała tez przebiśniegi Pomyślałam że to może być niezły biznes .
Czas już myśleć o dzieleniu.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 13:10, 14 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
(...)
Fakt że już na rynku pojawiają się babki z wykopkami z ogródków i zdrowia im życzę i chęci - miała tez przebiśniegi Pomyślałam że to może być niezły biznes .
Czas już myśleć o dzieleniu.


Dla emerytek.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basilikum 13:28, 14 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
mira napisał(a)


Ale gdyby przyjąć, że 1 magnolii wystarczy 1 ar to jest jeszcze na kilka miejsce - mam nadzieję że ogrodnik tego nie czyta .

Niemniej czekam na magnoliową odsłonę a wcześniej na ciemiernikową.




usmialam sie no ale nie sama magnolia ogrod zyje
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gruszka_na_w... 15:38, 14 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Pszczelarnia napisał(a)


Dla emerytek.


Sadźmy byliny, żeby było co dzielić na to dorabianie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basilikum 16:05, 14 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
nawet jak sie na targu nie sprzeda to dorabianie, bo nie trzeba nowych kupowac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Bogdzia 19:08, 15 mar 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Śliczne ciemierniki. Jak zakwitną magnolie to z wrazenia padniemy, ilosc niesamowita, jak u Zymona.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
vita 19:51, 15 mar 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4101
Pszczelarnia napisał(a)
Ja tę wiosnę z lubością nazywam przedwiośniem- tak je lubię. Taki moment przed eksplozją.

Wrzucę ogólne widoczki, bardzo pozimowe, nic jeszcze w ogrodzie nie robiłam.



Ten moment przed eksplozją miły jest. Te suszki z lata, te nie opadłe z buków liście (idealnie wpisała Ci się miedź zegara w tonację suchych liści na tę porę roku) i te kępy przebiśniegów.
Masz ode mnie lepiej, bo cieplejsza strefa, ale i dla mnie się coś znalazło na przedwiośnie. Leszczynowce
Przyglądam się z bliska klinkierowi w szklarni i zastanawiam się, co Ci w nim nie pasuje?

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
jolka 08:39, 16 mar 2019


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Ewa, czy TY masz szklarnię ze szkła? A jeśli tak, to z jakiego?
Myślę, co tu dalej począć... więc każda opinia na wagę złota.

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies