Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

mira 22:44, 20 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
"Są peoniofile, galantofile, irysofile, różomaniacy a ja popadłam chyba w helleboromanię."

Zapomniałaś o magnoliofilach?

Co zamierzasz zrobić później z ciemiernikami - i kiedy - pytam nie bez powodu bo w ub roku potrzymałam doniczkę i coś słabo teraz jest - ale to nie zasada.

Wejście do domu ....zachęca żeby nie wchodzić postać se i popatrzyć przecież.

Szklarnia zawsze przywołuje u mnie bicie serca, a ta półka z donicami to wali mi że jej.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
laurowisnia 10:09, 21 mar 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ja też wpatrzona w ciemierniki, ciekawe kiedy doczekamy własnych siewek by można je było wykorzystać do obsadzania donic.
A chciałam napisać, że udało mi się zakupić dalię Genova, o której pisałaś w tamtym roku.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
yolka 19:11, 21 mar 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Zawsze piszę o magii Twojego ogrodu, tym razem najbardziej podoba mi się żaba

____________________
Ogród z widokiem na jezioro
kwartet 19:25, 21 mar 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Apropo żab,byłyśmy z Jolanka na rekonesansie w szkółce. Jola mówi: patrz dwie żaby,a po chwili -nie trzy.Te dwie to nie powiem co robiły,a ta trzecia je pogoniła i teraz nie wiem czy z zazdrości czy że taka oburzona.Wszak to miejsce publiczne było.
Pszczelarnia 16:49, 24 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Milka napisał(a)
Pięknie udekorowana Pszczelarnia
A ta żaba, to chyba ziemna, mają norki w ziemi, u mnie ich sporo, niezbyt przyjemne


Niezbyt przyjemne - w sensie, że żaba niezbyt urodziwa? Bo chyba to, że chcą mieszkać w naszych ogrodach to dobrze?



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:57, 24 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
vita napisał(a)


Bardzo przyjemnie ogląda się u Ciebie przygotowania do wiosny.

Super pomysł na obsadzenie ciemiernikami donic. Tu chyba jeszcze w doniczkach produkcyjnych? Źródło pomysłu chyba znam, ale jakbym miała się do tego zabrać, to nie bardzo wiedziałam jak. No i te kubiki donic, wspaniałe.
Z czego są? Bo chyba nie cynowe?


Tak, wiosna przyszła, a ja wciąż nieprzygotowana na jej przyjęcie.

Ciemierniki lada moment pójdą do ziemi (po wytrzepaniu z torfu i wymyciu korzeni). Posadziłam do gruntu 2 z 16 i to trzepanie z torfu jest jak najbardziej wskazane (jakieś larwy były wyglądające jak opuchlaki). Jeszcze wrotyczem potraktuję. Z donic kubikowych (z włókna szklanego - coś sztucznego) wyjęłam trochę ziemi i wsadziłam doniczki z ciemiernikami.

Te bure kubiki małe(te są osłonkami bez dziury) w środku wymalowałam wodą szklaną, żeby były trwalsze, bez wykwitów.

Ale wracając do wiosny - coś tam zrobiłam, na razie 1/3 ogrodu ścięta.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:59, 24 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
effka napisał(a)

Znalazłam, google czyni cuda świetne masz te obówdki, duże sadzonki sadziłaś?


Sadziłam małe, takie w doniczkach rozmiaru bardzo małego. Są raz w roku mocno cięte.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:01, 24 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mikina34 napisał(a)
No i cóż tu dodać, jak tyle achów i ochów już było... pięknie jest
Natomiast duże wrażenie zrobił na mnie granitowy blat grila i stołu , można być pewnym, że wichura mu nie straszna


Nic nie dodawać. Jest słońce i troszkę cieplej!

Nie trzeba chować na zimę - to duża zaleta. Bo miejsce przechowalnicze się dziwnie kurczy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:03, 24 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gocha napisał(a)
Ewo przepięknie wyeksponowane ciemierniki. Ja też niestety cierpię na nieuleczalną jak do tej pory chorobę potocznie zwaną ciemiernikomanią( po łacinie brzmi dostojniej ) Gdybym miała jakieś jeszcze donice na zbyciu to pewnie bym poszła w Twoje ślady a tak niestety czekają na posadzenie w gruncie- mam nadzieję że się doczekają- dobrze że mają spore doniczki i chyba w miarę dobrą w nich ziemię.
Piękny widok przez szklarnię na podwyższone rabaty na kwiat cięty. A te rzędy donic w szklarni- cudo. Po prostu GB. Pozdrawiam gorąco i pozostaję w zachwycie


Gosia, wytrzep dobrze "ziemię" (to torf) z nich (p. wyżej). Fakt, jest go dużo.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:04, 24 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Popieram wszystkie ogrodowe manie. Ta Twoja wyjątkowe efekty daje.
(...)


Gruszko, to jest najlepsze usprawiedliwienie dla moich ogrodowych słabości.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies