Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 21:17, 18 cze 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sierika napisał(a)
Pantofelkom ślicznie w zielonym a daliowisko pokazowe, wywołało u mnie rumieniec wstydu i ja zarosłam tu i ówdzie, oj łatwo nie będzie..


Ewo, ja już nie wiem, za co się wziąć? Niedawno dopiero pomidory palikowałam. eM pokrzywę nastawił. A miałam daliom dać proso - jeszcze to zrobię, właśnie mi się przypomniało.
Zaczęłam ciąć żywopłoty, zrobiłam na razie 1/10.
Co za czasy!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sierika 21:26, 18 cze 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Czasy upałów, komarów..nie sprzyjają pracom w ogrodzie, żywopłoty czekają, podcinam lilaki i tamaryszki bo porosły potwory, warzywnik choć mini dopiero ogarniam..a kolejka jak zwykle wydłuża się
____________________
EwaSierika
Bogdzia 21:44, 18 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pszczelarnia napisał(a)
I taka naparstnica





Ta naparstnica to bylina nie tak jak tamte dwuletnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 22:12, 18 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826



Musiałam zacytować, prześliczna. Jak nadchodzi sezon na róże to zaczynam się łamać w swoim postanowieniu ich ograniczania. Dalie posadziłam za gęsto, z braku miejsca oczywiście Pierwsze słyszę o prosie?



____________________
Dwa ogrody
Zana 22:20, 18 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ewo, cudownie móc znowu oglądać zdjęcia Twojego ogrodu. Bardzo ich brakowało wiosną.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Basilikum 22:29, 18 cze 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
jeszcz tu wroce ale teraz tylko z dwoma pytaniami.Czy naparstnica sie wysiewa?

Doczytalam o slazie zesiejesz w lipcu, sadzisz jesienia i kwitnie w rzyszlym roku.To ciekawe. Dostalam od sasiadki, posadzilam obdzielilam nasionkami kilka dobrych dusz z ogrodowiska a reszte posialam w miejscu gdzie rosl. No i w zeszlym roku wogole go nie mialam. Tak sobie pomyslalam, ze teraz wszyscy maja a ja nie. No i wlasnie przedwczoraj niespodzianka mam wielki krzak slazu w tym miejscu gdzie go sialam a wlasciwie troche obok.
a no tak mialo byc drugie pytanie ale w sumie chyba sie wyjasnilo z tym slazem hmmm
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
pestka56 09:30, 19 cze 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ślaz pewnie jak łubiny i malwy. Puszczone wolno sieją się u mnie w zaskakujących miejscach.
Ewo, dziękuję za możliwość zaglądania do twojego ogrodu
____________________
Kasia
AgnieszkaW 09:50, 19 cze 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ewo, jak zawsze ślicznie w ogrodzie. Pokaż jeszcze zegar z innych ujęć, piękny jest...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Anda 10:13, 19 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Piękna ta róża Konrad. Może własna siewka z Moorriem?

Naparstnice też bardzo lubię i liczę na ich wysiew. Mimo to posadziłam jeszcze parę własnych wysianych w tym roku. W przyszłym powinny zakwitnąć.

Slaz mauretański mam również. Wysiewa się u mnie sam, bez pomocy. W tym roku mam go zatrzęsienie. Bardzo ładnie wygląda w masie. Jest jeszcze odmiana Malva sylvestris 'Zebrina' . Też ładna, tylko jaśniejsza.

Trzymam kciuki żebyś doszła do ładu mimo pogody.

A, jeszcze coś. Pierwszy raz w życiu w tym roku mam dalie. Część posadziłam do donic na początku kwietnia, a część dopiero w połowie maja. No i moja obserwacja jest taka, że nie trzeba się z nimi spieszyć. Te sadzone w połowie maja już prawie na tym samym etapie co te sadzone początkiem kwietnia. Majowe idą ekspresowo A tak się martwiłam, że będzie za późno. Teraz jestem tylko ciekawa, kiedy zakwitną.

Mój pierwszy Agapanthus ma dwa pączki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
magnolia 10:42, 19 cze 2019


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Ewo, śliczne naparstnice, tez mi zakwitły z nasion od Ciebie. I mam jeszcze naparstnicę rdzawą- ta mnie też zauroczyła, choć połowę siewek pokonały mrówki, a resztę mszyce ( kwitnie jedna, druga próbuje)
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies