Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

greg66 20:46, 27 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Pszczelarnia napisał(a)
Drobne udoskonalenia wizualne. eM. poprawia linię rabaty.





Swietna sprawa piątka dla męża
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Wendy79 21:55, 27 kwi 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
I u nas białe narcyzy zachwycają w tym roku, szczególnie Maćka i chce więcej. Czy taką kepę narcyzów, po przekwitnięciu, można wykopać i jeszcze z liśćmi rozsadzić, czy trzeba koniecznie przesuszyć cebule i sadzić jesienią? Wiesz może?
Widzę również w bukiecie kwiaty wilczomlecza. Czy kiedykolwiek go rozmnażałaś,bo ja potrzebuję swoją, upolowaną jesienią,sztukę, powielić.
Trzeba więcej i więcej, jak się powiększa rabaty...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
abiko 22:00, 27 kwi 2020


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8417
Ciągle mam za mało kwiatów, aby ciąć je do wazonu.. cóż Zachwycają mnie łany tulipanów.. które uwielbiam. Piękne zestawienia..
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Pszczelarnia 22:09, 27 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Borbetka napisał(a)
Ewo, pięknie u Ciebie, jak zawsze zresztą. Zapytam Cię, co uprawiasz w szklarni? Chodzi mi głównie o lato.


Pomidory i paprykę (niedużo, 5 krzaczków) oraz mam pelargonie na półkach.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:10, 27 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)

Hej Ewo
Nie wiem czy juz ktos Ci przypomniał- tulipan turkiestański


Jak mówią to 2 osoby, to tak jest. Choć myślałam raczej, że to coś innego.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:19, 27 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)
dawno nie widziałam Twojego ogrodu.... dawno nie widziałam tak pięknego ogrodu Ewo.
Nie wiem o czym napisać, tyle mnie zachwyciło.... bukiety piękne, narcyzy, tulipany w masie, ciemierniki- ach ciemierniki, warzywnik taki cudny, poprawka eMa świetna.... Piekne Ewo.
Już doczytałam, że Mira napisała że to tulipan turkiestański, że Ty piszesz że nie, a ja się trochę upieram, że jednak


Marto, moja poprawka była tytaniczna. Pamiętasz te graby Frans Fontaine (przed żywopłotem grabowym rosły takie jakby kolumny w drugim szeregu) - wysadziłam je i jest tylko żywopłot grabowy i nic więcej. Wykopały się ładnie z korzeniami.

To ostatnio częste widoki.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:21, 27 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wendy79 napisał(a)
I u nas białe narcyzy zachwycają w tym roku, szczególnie Maćka i chce więcej. Czy taką kepę narcyzów, po przekwitnięciu, można wykopać i jeszcze z liśćmi rozsadzić, czy trzeba koniecznie przesuszyć cebule i sadzić jesienią? Wiesz może?
Widzę również w bukiecie kwiaty wilczomlecza. Czy kiedykolwiek go rozmnażałaś,bo ja potrzebuję swoją, upolowaną jesienią,sztukę, powielić.
Trzeba więcej i więcej, jak się powiększa rabaty...



Tak. Ale nie po całkowitym przekwitnieniu, tylko tak w końcówce. Ja ostatnio kwitnące narcyzy przenosiłam.

Kwitną nadal:




Nie mam pojęcia jak rozmnożyć wilczomlecza, mam wielką kępę. Nigdy go też nie cięłam. Zrobię mu zdjęcie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:29, 27 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
Warzywnik wygląda smakowicie już no a łąka narcyzy w drażni moje zapędy w ścinaniu kwiatów. Miłego dnia.


Jarmuż siany jesienią już mi chce kwitnąć a ten, który przezimował jest "normalny". Co o tym sądzisz?


Cieniowanie karczocha po przesadzeniu.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ElaS 22:32, 27 kwi 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Pszczelarnia napisał(a)


To ostatnio częste widoki.






Patrzę na to zdjęcie a w głowie jak mantra rytm wiersza - Zaczarowana dorożka. Dlaczego akurat Gałczyński? Nie wiem.
Zaczarowana szklarnia

To nie jest nic takiego szklarenkę zaczarować

____________________
Malwowy ogród
Pszczelarnia 22:43, 27 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
popcorn napisał(a)
Ale macie bosko!!!

Piekny warzywnik! I tyle narcyzów! I ten granit! Ech


Dzięki Karola!



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies