Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

MartaC 16:31, 05 paź 2022

Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 18
Pozdrowienia dla Pszczelarni i okolic z dalekiego swiata; Pszczolko, my martwimy sie glownie tym, ze jest sucho i mamy ograniczenia na uzytkowanie wody...Pomimo braku wody, pazdziernik to jeden z piekniejszych miesiecy w CA. Chlodne noce, cieple dni.
Pszczelarnia 19:47, 05 paź 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mojej Transitorii, cały sezon zwija listki bokami do środka, wiosną była przesadzona i myślałam, że może to z powodu suszy, ale teraz patrząc na Twoja to już nie wiem co myśleć.
Ewo czy Ty ścinałaś ten szczaw krwisty co masz w donicy, ze ma takie świeże młode listki? Moje po kwitnieniu i zawiązaniu nasion zaschły całe. Myślę czy to koniec i one dwuletnie czy wiosną odbiją od korzenia młodymi liśćmi.... wiesz może?



Sylwia, obserwuję tę Transitorię i widzę jakiś stepowy wdzięk w niej.

Szczaw krwisty - to mi wyrosło z sadzonek. Siałam w czerwcu, potem pikowałam. One odbijają wiosną ale to nie jest długowieczna roślina. W 3 sezonie już jest rachityczna. Daje obfity samosiew. Siewki też zbierałam i przesadzałam ale z sadzonek jest dorodniejszy. Zrobię zdjęcia porównawcze, bo mam go więcej.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:48, 05 paź 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kasya napisał(a)
Fantastyczne jesienne widoczki
Jak ja żałuje ze nie mam miejsca na trochę rozmachu
A ta jablonka jaki ma pokroj ? Galazki urocze



Kasia, u Ciebie i tak jest zamaszyście.

Zrobię jej zdjęcia, choć ona u mnie raptem 3 sezon.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:53, 05 paź 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)
Moja Transitoria w tym roku poszła w liście. Kwiatów miała jak na lekarstwo, za to podwoiła zieloną czuprynę i w końcu ją widać na różance
Jakie nowe róże chowasz pod nowym stołem?
ps. Poproszę o więcej zdjęć dalii (kompozycja piękna, ale czuję niedosyt )


Antracycie Drogi!

Jedna róża - Eden Rose. Ma pójść na nowoczesną konstrukcję na rabacie przy tarasie, tj. taki gabion okrągły z kamieniami w środku. Albo coś lżejszego - brak zdecydowania.

Dalii i ja mam niedosyt - sadziłam 26.6. na przechowanie tylko. Wiele nie zakwitło - wciąż mają szanse. Jutro pójdę do nich z aparatem i pochylę się do etykiet.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:57, 05 paź 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Basieksp napisał(a)
Masz piękną jesień w ogrodzie Stół będzie super ale mi wpadła w oko misa z wrzosami na tym stole lubię takie klimaty


Jesień piękna wszędzie jest, tam, gdzie trawy i drzewa.

Misa ma przerdzewiałe dno (słaba blacha), które pewnie lada moment odleci.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:03, 05 paź 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
MartaC napisał(a)
Pozdrowienia dla Pszczelarni i okolic z dalekiego swiata; Pszczolko, my martwimy sie glownie tym, ze jest sucho i mamy ograniczenia na uzytkowanie wody...Pomimo braku wody, pazdziernik to jeden z piekniejszych miesiecy w CA. Chlodne noce, cieple dni.



Woda ... . U nas w tym roku nie nie było źle, poza krytycznym tygodniem lipca, kiedy nagle rośliny zaczęły się gotować. W sierpniu było też niedużo opadów ale ogród sobie radził. We wrześniu osiągnęliśmy już ilość roczną opadów charakterystycznych dla rejonów kotlin śródgórskich. To wrzesień nadrobił monsunami.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:30, 11 paź 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
W GW edycji polskiej jest takie stwierdzenie - pytanie: za co lubimy październik?

Za trawy i astry. Za plony. Za łagodne słońce. Za obfitość liści.

Oto październik










____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:33, 11 paź 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256








____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:37, 11 paź 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:43, 11 paź 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies