Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 21:41, 13 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I pytanie dedykowane do Magnolii. Marta, jak widzisz te walce bukowe? Cień jest znaczny. Wóz podjeżdża na utwardzonej nawierzchni (z lewej, no troszkę dalej) i potem rura.
Myślałam o rh ew. (nawiązanie do rabaty przed oknem kuchennym)
, żeby tylko zasłonić widok od pergoli na tę "latrynę".

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Bogdzia 21:42, 13 kwi 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Na bukszpanach się nie znam ale reszta pięknie wygląda a już kanciki prześliczne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kondzio 21:55, 13 kwi 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
pszczółko ja mam bukszpan ale nie polecam sam zastanawiam się co dać na obwódkę na warzywnik mi znowu nornice osłabiają i łapią grzyba
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 21:55, 13 kwi 2015


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Zastanawiam sie nad płotkiem z wikliny i tyle
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
asica 22:07, 13 kwi 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Praca wre. U mnie jakoś tak ospale idzie. Dwa cieple dni i znów jakieś wietrzysko, że z domu nie chce sie wychodzić. Dzis nawet parasol wyrwało razem z deską ze stołu. Mus po nowy po 10 latach pojechać (stolik, nie parasol). Buksiki bym opryskala. Wykopać zawsze zdążysz.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Sebek 22:09, 13 kwi 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pszczołko - moje bukszpany tez na to chorowaly, najbardziej dotkliwy dla nich był zeszły rok... Pryskalem je raz w tygodniu topsinem, o ile się nie mylę na zmianę z Dithane. Starałem się też usuwać wszystkie martwe liście spod nich. Pomogło Bukszpany juz w sierpniu zaczęły się zabudowywać Myślę, że tej wiosny o ile od nowa nie zachorują po ich chorobie nie będzie śladu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Zielona 22:38, 13 kwi 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Ewuś. Odpoczywające klosze są cudną ozdobą, a magnolia imponującym okazem. Ścieżka z rabatami do obsadzenia wygląda tak zapraszająco, że aż się chce "pójść tą drogą".

Skąd pewność, że bukszpany mają "tego grzyba"? Moje po zimie są pomarańczowe... zamierzam zasilić i udawać, że nie wiem o istnieniu holenderskiej zarazy.

edit: chciałam dodać, że dopiero wtedy, kiedy zaczęłam szukać stylowych drewnianych narzędzi na rabatach w ogrodzie, zrozumiałam, dlaczego firma na F. produkuje wszystkie swoje sprzęty w neonowym pomarańczowym wdzianku To naprawdę praktyczne!
AgnieszkaW 22:48, 13 kwi 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749

Po tylu latach ogrodowania mam wrażenie, że dopiero teraz tworzymy ogród, tzn. zastanawiamy się nad funkcjami, układem, widokami i kątami, roślinami.



Ewo, mam dokładnie te same odczucia
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Anabell 23:00, 13 kwi 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Ewa - to Ogrodowisko nakreśliło nam wizję ogrodu
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Madzenka 23:45, 13 kwi 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ewo bukszpany mają to do siebie, że jesli podelwalaś je przy warzywach + obfite deszcze+ gęstość nasadzen to grzyb je atakuje.
Odkurz je bardzo dokładnie z tych zaschniętych lisci jak najszybciej, dziewczyny robiły to nawet zwykłym odkurzaczem.
Najskuteczniejsze na grzyba jest podobno Signum , ale ja uważam, że trzeba zmianiać środki. I teraz pryskam min 3x co 7 dni Signum, Topsin, Miedzian juz użyłaś. Sprawdził mi się też Amistar i Falcon.

I pamietaj aby nie infekować innych rślin nozycami po cięciu.mteraz to w ogóle daj im spokój z cieciem...


Mam jednak zła informację po odbudowaniu sie przy długich deszczch choroba wróci...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies