Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Tawuła japońska - Spiraea japonica

Pokaż wątki Pokaż posty

Tawuła japońska - Spiraea japonica

Gardenarium 07:31, 19 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niezłe zestawienie, ale torchę nudnawo by się zrobiło, tawuła aż się prosi jeszcze o kompozycję np. z lawendą, fajnie się przemieszają te kolory.

Tylko nie sadź pasami. Nieco łukowato posadź, a najlepiej zamieść jakiś rysunek, lub chociaż zdjęcie tego miejsca.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Walerianka 12:56, 19 paź 2016


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 20
Dziękuję za odpowiedż
Znalazłam stare zdięcia tego odcinka i muszę przyznac , ze to taki nietypowy i juz pare razy wszystko zmieniałam od początku. Ucze się na błędach.
Wczoraj zakupiłam tawuły Firelight i myslę co dalej.
Tuje zachodzą łukiem na trawnik i zasłaniają taras , dalej odcinek do tamaryszka.
Obecnie pod płotem rosną hortensje limelight a wszystko przed tujami przeniosłam w inne miejsce.
Odcinek od tui do tamaryszka chce powiększyć aby uzyskać wiekszą rabatę.
Walerianka 12:59, 19 paź 2016


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 20
Inne miejsce znalazłam dla świerka serbskiego
Gardenarium 16:16, 19 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Walerianka napisał(a)

Wczoraj zakupiłam tawuły Firelight i myslę co dalej.
Tuje zachodzą łukiem na trawnik i zasłaniają taras , dalej odcinek do tamaryszka.
Obecnie pod płotem rosną hortensje limelight a wszystko przed tujami przeniosłam w inne miejsce.
Odcinek od tui do tamaryszka chce powiększyć aby uzyskać wiekszą rabatę.





1. Hortensje
2. Tawuła
3. Lawenda jeśli jest tu słońce a jak nie ma to niższe bodziszki
4. Borodwe krzewy cięte w kulę ( niska drobniejsza odmiana pęcherznicy) lub tuje Danica w ostateczności zielone
5. Cisy kolumnowe
6. Śliwa wiśniowa 'Nigra'
7. Miskant 'Variegaus'
8. Czerwone kulki to może być kolumnowy berberys np. 'Red Pillar'

Świerki które masz musisz ciąć w stożki, bo inaczej zabiją wszystko na tej rabacie kiedyś za kilka lat, jeden całkiem przesadź ten przekreślony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Walerianka 22:10, 19 paź 2016


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 20
Dziękuję Danusiu świetne rozwiązanie bardzo mi się podoba..

Rabata od strony zachodniej wiec wszystko będzie pasowało.
Rozumiem ,ze hortensje limelight mam przenieść przed tuje.
Blisko siebie rosną 2 koreanki {mozna je ciąć?}i tam zmieści sie tylko
1 miskant. To co mam przenieść to jodła mandżurska a co znaczą zielone kreski na płocie?
Trzey sliwy wisniowe mam w innym miejscu .

Posadziłam jarzebinę nie wiem po co {widać patyk nad pierwszym zaznaczonym cisem], tam by pasowało inne drzewo , ona sie zlewa z tujami.

Prosze podpowiedz jakie oraz czy dobrze myślę podsadzić kolkwicje chińską tawułami crispa.

Narobiłam juz tyle błędów .

Jestem taka uszczęśliwiona , że chyba nie bedę mogla spać. Jak wszystko uporzędkuje to dopiero pokażę mój ogród

Pozdrawiam i jeszcze raz wielki dzieki


Gardenarium 07:31, 20 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Koreanki można ciąć, w stożek np.
Zielone kreski to bluszcz luźno rozpięty na pustym płocie.
Jarzębinę wywal.
Nie wiem gdzie masz kolkwicję.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Walerianka 12:18, 20 paź 2016


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 20
Rety co ja narobiłam , niesamowity bałagan , gdyby dalej ciągnąć to za tamaryszkiem są 3 kolkwicje a dalej 3 pęcherznice zołte luteus i koniec płotu od strony zachoniej. Za lutusem rosna anabelki i hortensje ogrodowe.
Front od połnocy i wejscie do domu, tam mam uporzadkowane tuje nana za nimi rododendrony, kiscienie, azalie małe i wielkokwiatowe. rododendrony piekne bo bardzo o nie dbam.


Gardenarium 12:53, 20 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Generalnie to nic z tego nie rozumiem, bo nie wiem nawet gdzie masz tamaryszek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Walerianka 19:28, 20 paź 2016


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 20
Nie mogę znaleść całego odcinak płotu , tamaryszek jest widoczny ale to stare zdięcie robione póżną jesienią i tamaryszek wygląda jak byle jaki kszaczor.
On jest widoczny zaraz za jodłą która jest przekreślona i mam ją wykopać.

malgol 21:23, 09 lip 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Pierwszy raz cielam tawule. Chciałabym ładne kulki, ale nie wiem czy dobrze przycielam. Te grube pędy w środku krzewu mnie niepokoją bo nie wyglądają jakby chciały się zagescic... czy coś poprawic?

____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies