Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiolka5_7 09:40, 02 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Jestem za
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 10:04, 02 wrz 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Wiolka5_7 napisał(a)
Jestem za

Wiola na Ciebie zawsze można liczyć
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 10:49, 02 wrz 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Wiaan napisał(a)

Wiola na Ciebie zawsze można liczyć


Nie ma sprawy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
AngelikaX 11:39, 03 wrz 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Widzę, że temat limek nieaktualny. Co do kostek z cisa to przemyśl w jakiej odległości od siatki chcesz je posadzić. Jeśli dasz między drzewami wydaje mi się (choć nie wiem czy zdjęcia nie przekłamują)że są blisko ogrodzenia to z czasem będziesz miała problem ciąć go od tej strony.
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Wiaan 12:42, 03 wrz 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
AngelikaX napisał(a)
Widzę, że temat limek nieaktualny. Co do kostek z cisa to przemyśl w jakiej odległości od siatki chcesz je posadzić. Jeśli dasz między drzewami wydaje mi się (choć nie wiem czy zdjęcia nie przekłamują)że są blisko ogrodzenia to z czasem będziesz miała problem ciąć go od tej strony.

Tak zapadła decyzja o cisach. Obecnie jest tam szerokość 85 w żwirku. Od ogrodzenia jest jeszcze kostka, co daje łącznie 115 cm, a drzewa są posadzone 65 cm od ogrodzenia. Też mam zagwozdkę ile od siatki je posadzić. Miejsce na poszerzenie jest. Myślałam tak 80 cm od siatki, szerokość w przyszłości żywopłotu około metra, czyli zostałoby 30 cm na wciśnięcie się z nożycami do żywopłotu. Przy skrajnych ściankach ok, tylko środkowa będzie trudniej. Zanim jednak cis osiągnie taka szerokość i będzie cięty co rok to może tyle wystarczy?


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
polinka 09:50, 04 wrz 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Wiaan napisał(a)
Powiecie teraz, że jestem bardzo zmienna i marudzę, ale mój mąż namieszał mi wczoraj w głowie z tą frontową rabatą miała być w niedługim czasie zmiana siatki na coś ładniejszego, ale na tą chwilę nie tak szybko to się stanie. Wiosną katalpy ruszają bardzo późno, hortensje zanim będą miały kwiaty to też nie najwcześniej. Padł pomysł aby posadzić żywopłot z cisa, który byłby formowany w takie kostki i zasłoni siatkę. Jest przy okazji elegancki. Mam już u siebie taki, byłoby konsekwentnie do ogrodu. Bardzo lubimy cis i może to jest dobry pomysł? Co myślicie. Limki już mam z tyłu, widoczne z innych okien. Przygotowałabym odpowiednio glebę i byłoby im dobrze Musiałabym prowadzić go tak, aby nie stykał się z liśćmi drzew.


A jaką odmianę cisa masz już u siebie w ogrodzie? Dobrze zrozumiałam, że już takie kostki masz gdzieś?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Wiaan 10:21, 04 wrz 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Polinka, mam ścianki z cisa hicksii, pięknie rośnie, super się zagęścił.
Jeszcze są niziutkie, ale dobrze się zapowiada. Posadziłam maleństwa jesienią 2018. Teraz na front szukam trochę większych, ale same patyki w szkółkach jak trafią się wyższe. Niskie są dostępne gęste u dołu i takie chyba wolę. Nie spieszy mi się jakoś szczególnie ze wzrostem Dzisiaj muszę je wyrównać koniecznie.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:39, 04 wrz 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Takie widziałam maluchy po 9 zł, tak ciężko u mnie kupić cisa
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Jagodaa 10:43, 04 wrz 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ładne te maluchy, chętnie b takie kupiła
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Wiaan 10:46, 04 wrz 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Jagodaa napisał(a)
Ładne te maluchy, chętnie b takie kupiła

Są ładnie zagęszczone i cena fajna
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies