Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Trawa pampasowa - Cortaderia selloana

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawa pampasowa - Cortaderia selloana

Toszka 12:05, 26 maj 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ta zima była bardzo łagodna.
Moja pampasówka w praktyce została odsłonięta w połowie marca.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nulka 11:07, 09 cze 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
czy z jednej sadzonki wyrosną takie okazy jak pokazujecie czy trzeba wsadzić kilka razem?
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Toszka 20:03, 09 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To co pokazywałam w poprzednim roku to efekt jednej sadzonki.
Ta trawa ze wzrostem/przyrostem startuje tak na dobrą sprawę w lipiec/sierpień.
Z doświadczenia z moją pampasówką z przykrością stwierdzam, że w Polsce mamy dla niej zbyt krótki sezon wegetacyjny - bardzo dużo kłosów nie zdąża wyjść przed zimą
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Loosiuu 18:32, 11 sie 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
W mojej miejscowości przed bankiem są trawy pampasowe już od kilku lat. Rosną i zimują bez problemu związane i obsypane korą. Co roku wybijają, ale atrakcyjne zaczynają być dopiero w połowie lipca. W połowie sierpnia wypuszczają kwiatostany, jednak w całości nigdy nie rozwijają się przed zimą.
Potwierdzam, że dla nich nasz klimat jest nieodpowiedni i można posadzić piękniejsze gatunki.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Piorunek 12:19, 26 paź 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
A czy w zachodniej Polsce, okrywając na zimę można uprawiać z powodzeniem trawę pampasową? Wyczytałem, że jej nie szkodzi mróz a wilgoć, więc rosłaby wyżej.
____________________
Loosiuu 13:07, 26 paź 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Możesz próbować. Jeżeli stanowisko odpowiednio przygotujesz i zabezpieczysz na zimę to kto wie? Próbuj. U nas jednak nigdy nie będzie tak efektywna jak we Włoszech czy Francji...
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Gardenarium 20:16, 27 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Piorunek, będąc nowicjuszem w ogrodnictwie, nie bierz się za uprawę najbardziej wymagających gatunków, sadź rosliny bezproblemowe a na nich nauczysz się uprawy. Ja np. nie sadzę trawy pampasowej a mam 40 lat doświadczenia. Posadź miskanty, rozplenice i inne .
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
SLIMI 15:38, 22 gru 2014


Dołączył: 22 gru 2014
Posty: 27
Toszka napisał(a)
To co pokazywałam w poprzednim roku to efekt jednej sadzonki.
Ta trawa ze wzrostem/przyrostem startuje tak na dobrą sprawę w lipiec/sierpień.
Z doświadczenia z moją pampasówką z przykrością stwierdzam, że w Polsce mamy dla niej zbyt krótki sezon wegetacyjny - bardzo dużo kłosów nie zdąża wyjść przed zimą


Nigdzie na żywo nie widziałem kwitnącej trawy pampasowej w Polsce ale wiem że w mojej miejscowości Pani ze Szkółki zimuje je bezproblemowo w gruncie. Stosuje jakieś proste osłony głównie od deszczu i ma naprawdę dużą skuteczność...
____________________
kwiatuszek123 15:08, 05 lut 2015

Dołączył: 05 lut 2015
Posty: 1
gdzie występuje taka trawa?
SLIMI 15:19, 05 lut 2015


Dołączył: 22 gru 2014
Posty: 27
Chodzi Ci gdzie jest ta szkółka?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies