Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Trawa pampasowa - Cortaderia selloana

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawa pampasowa - Cortaderia selloana

Gardenarium 19:41, 12 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ale gwiazda w tej ramie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Justyna 18:02, 21 lis 2012


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
uwielbiam ją!
Moje dwie próby przezimowania w gruncie zakończyły się niepowodzeniem, a w doniczki mi się nie chce bawić. Pozostaje podziwiać u innych

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
mika73 08:33, 22 lis 2012

Dołączył: 22 lis 2012
Posty: 5
Kurczę, nie wiem co zrobić. Moją pampasową posadziłam w tym roku i wyrosła przepięknie. Po prostu jest WIELKA! Nawet zakwitła!!! Nie wyobrażam sobie przesadzenia jej do doniczki, korzenie na pewno ma sporych rozmiarów, skoro ona sama jest tak duża (jest większa ode mnie). Dlatego bardzo mi jej szkoda, bo boję się, że nie przetrwa zimy (mieszkam w podkarpackim i mrozy bywają tu ponad 30 stopni). Poradźcie co zrobić. Czy mimo dużych rozmiarów przesadzić do donicy? Jeśli tak to czy przyciąć ją teraz czy dopiero na wiosnę? Czy jednak próbować przezimować w gruncie? I jak ją zabezpieczyć?
Gardenarium 12:40, 22 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Moim zdaniem trzeba związać w snopek. narzucić kopiec suchych liści i okryć grubą włókniną. Popatrz w wątku o gunnerze na końcu, pokazujemy jak to jest robione w ogrodzie botanicznym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz_Suro... 17:28, 23 lis 2012

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Zabezpieczanie trawy papasowej materiałem chłonącym wilgoć bez przykrycia go czyś co chroni przed opadami jest jeszcze gorsze niż nie zrobienie niczego. Trudno uwierzyć, że po przykryciu nie będzie opadów, że to nie nasiąknie itd. Trup gwarantowany.
____________________
Mariusz
mika73 22:02, 23 lis 2012

Dołączył: 22 lis 2012
Posty: 5
Tak, już doczytałam, że mróz to nie jedyny wróg pampasowej
popcorn 12:53, 03 gru 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mam jedną, tegoroczną, zimuje w garażu, w donicy. Liczę że będzie dobrze po zimie i może kiedyś doczekam się kwiatków. Ale do ziemi nie posadzę, szkoda...
Przemku - przepięknie kwitnie! Boska też na powyższej fotce z werbeną i jakimś żółtolistnym krzewem...

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
mika73 12:59, 03 gru 2012

Dołączył: 22 lis 2012
Posty: 5
Mam nadzieję, że moja jednak przeżyje.... Dzisiaj ją okrywam i zabezpieczam przed nadmiarem wody
Milka 13:06, 03 gru 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Moja żyłą, byłą piękna, ale za wcześnie ją odkryłam, a w kwietniu przyszły mrozy bez śniegu i padłą; ona nie lubi wilgoci, to jej najbardziej szkodzi;
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mika73 13:09, 03 gru 2012

Dołączył: 22 lis 2012
Posty: 5
tak właśnie słyszałam, ale zobaczymy.... moja lokalizacja - Bieszczady - na pewno wymarzona nie jest, w dodatku mieszkam blisko Sanu, więc czasami mróz jest jeszcze większy. Ale nie odpuszczę dopóki nie spróbuję... Najwyżej następnym razem przejdę na doniczki, choć najpiękniejsza podobno jest w gruncie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies