Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Trawa pampasowa - Cortaderia selloana

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawa pampasowa - Cortaderia selloana

Nulka 08:23, 09 cze 2015


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
Moja trawa pampasowa przeżyła zimę jednak na tą chwilę wypuściła tylko kilka listków i nie tworzy się kępa- chyba źle ją przycięłam
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
Gardenarium 01:12, 19 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, część kępy wymarzła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BasiaLT 13:46, 10 lut 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Witam
Bardzo prosżę o radę w sprawie trawy pampasowej. Mam jedną sztukę od 3 lat. Co roku na zimę jest okrywana i zabezpieczana, a wiosną przycinana. Miewa sie chyba dobrze bo z roku na rok kepa coraz bardziej się rozrasta i w szerz i wzywż. Problem z tym że ani razu nie kwitła. Jest posadzona przy zachodniej ścianie domu, więc przez połowę dnia ma pełne słońce. Tutaj na którymś wątku czytałam że ona powinna być na słońcu cały dzień. Czy to może być powód jej strajku?
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Loosiuu 15:40, 10 lut 2016


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Tak. Poza tym niektóre odmiany nie są w stanie u nas zakwitnąć, ze względu na za krótki okres wegetacyjny.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
BasiaLT 21:00, 10 lut 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Hmmmm... w takim razie w tym roku nastąpi "chwila prawdy" bo zamierzam ja przesadzić w nowe miejsce, gdzie przez cały dzień będzie miala słońce. Zobaczymy co będzie. Bardzo dziękuję za radę
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Kasiek 15:33, 05 mar 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Mysle ze juz wiem na czym polega sekret trawy pampasowej i jej zimowania. Mam ja kilka lat w ogrodzie, pieknie mi kwitnie, nic z nia nie robie, nie cackam sie, raz ja po zimie obcielam, tylko raz w celu sprawdzenia. I rosnie i ma piekne biale pioropusze.

Jeszcze tylko cos sprawdze i Wam podam informacje
____________________
Bawarka
kat_k 15:28, 09 kwi 2016

Dołączył: 24 sie 2015
Posty: 26
Jak tam wasze trawy pampasowe? Czy już ruszyły? Ja już jakiś czas temu swoją przycięłam. Teraz czekam na pierwsze pędy, a to jest dopiero jej pierwsze zimowanie. Czy powinnam się martwić, że nie ma pierwszych pędów?
libra 12:23, 13 maj 2016


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 57
Moja ruszyła, nieśmiało co prawda, ale jednak.
libra 08:15, 06 wrz 2016


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 57
Moja pampasówka ma się bardzo dobrze, zdjęcie sprzed miesiąca, teraz jest jeszcze trochę gęstsza i wyższa. Kwiatu na tę chwilę brak, aczkolwiek dostrzegam jakieś kosmate nitki wewnątrz jednego z pędów. Podobne dostrzegałam u miskanta gracillimusa, który zakwitł tydzień temu. Poczekamy zobaczymy

libra 13:37, 09 paź 2016


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 57
No cóż, chyba w tym roku moja pampasówka nie zdecyduje się na kwitnienie, ale i tak uważam za swój sukces fakt, że przezimowała bez żadnych strat i ładnie się rozrosła. Może w przyszłym roku uda się ją zachęcić. Planuję dłużej przetrzymać ją pod mini cieplarnią, którą także na tę zimę przygotuję.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies