Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Trawa pampasowa - Cortaderia selloana

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawa pampasowa - Cortaderia selloana

kraania 20:57, 06 paź 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Gardenarium napisał(a)
Wykopać i przechować. Najbardziej pewne.


Dziękuję Danusiu za odpowiedź. W takim razie tak zrobię.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
Gardenarium 17:54, 07 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Popatrz jak to robi Przemek (wstecz).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kraania 20:08, 11 paź 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Danuś poczytałam i nawet już znalzłam lokum dla moich pampasówek. Pojadą w gościnę do piwnicy koleżanki .
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
Toszka 21:04, 14 lis 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436


To będzie jej trzecia zima w gruncie. Posadzona jest na niewielkim spadku, tak, by woda odpływała. Ścinam jak przychodzą mrozy, zasypuję dębowymi liśćmi i nakrywam dużą donicą także napchaną dębowymi liśćmi. Jak na razie odradza się jak feniks, a to może dlatego, że nie lubimy tej trawy (taka ironia losu). Piękna, to fakt, ale równie niebezpieczna - jej ostre krawędzie liści tną jak brzytwa nawet przy przypadkowym kontakcie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
andzia1606 21:37, 03 gru 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Czy mógłby mi ktoś ze znawców traw stwierdzić, czy ta trawa na pierwszym planie to trawa pompasowa. Wg. mnie nie, ale to wyrosło po wysianiu trawy pompasowej. Nie kwitło jeszcze, ale liście chyba za bardzo się zwieszają i są za szerokie. Nie wykopałam tego i nie wiem, chyba nie warto.
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
Toszka 22:24, 03 gru 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pampasówka ma sztywne, dość twarde, wzniesione liście (krawędzie ostre). Kolor nie jest soczyście zielony, a taki wpadający w stalowy... Widać to na zdjęciach.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardenarium 23:05, 03 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nie trawa pampasowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
andzia1606 23:15, 03 gru 2013


Dołączył: 24 lut 2013
Posty: 159
Tak myślałam, a to szkoda. Dziękuję za pomoc.
____________________
Andzia mały ogródek Andzi
kris_bialystok 13:33, 21 maj 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
napiszcie jak wygląda trzymanie tej trawy w donicy - późną jesienią przycinacie i wynosicie do garażu/piwnicy? chodzi mi oto kiedy się przycina - bo trochę sobie nie wyobrażam przechowywania jej takiej dużej nie przyciętej

piękna trawa - nie wiem czemu ale mają w moim mroźnym klimacie prawie wszystkie sklepy/szkółki - pasowała by mi taka na lato postawiona za basenem
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
florofil 09:23, 26 maj 2014

Dołączył: 22 kwi 2014
Posty: 48
Kupiłam trawę pampasową ubiegłej jesieni - oczywiście popełniam ten błąd, który zdarza mi się do dzisiaj - kupiłam pod wpływem impulsu, nie wiedząc o tej roślinie zupełnie nic.
Wsadziłam i dopiero zaczęłam o niej czytać - pogodziłam się z tym, że nie przetrwa zimy, szczególnie, że u mnie na działce jest dość wietrznie i poziom wód gruntowych jest bardzo wysoki. Teoretycznie - warunki dla pampasowej zabójcze.
Wiosną gdy ją ścinałam wyrwała mi się cała z gruntu - korzenie były w takim stanie jak jesienią, byłam pewna, że nie żyje, ale szkoda mi było ją wyrzucać.
Ku mojemu zdziwieniu puściła nowe listki
Jak jeszcze troszkę podrośnie wstawię zdjęcia.

Czyli przezimowanie trawy pampasowej jest możliwe

Powiem jeszcze, że mieszkam w łódzkim - a na zimę była obsypana suchymi liśćmi z jabłonki, przykryta gałązkami świerka i związana w chochoł.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies