Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Trawa pampasowa - Cortaderia selloana

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawa pampasowa - Cortaderia selloana

Alicja169 13:09, 03 lis 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Wiele jest opinii na temat traw nie zimujących. Mam miejsce na ich zimowe przechowanie, ale nie wiem jak postąpić z cięciem, czy lepiej jesienią, kiedy wstawiam je do jasnego i chłodnego pomieszczenia, czy też lepiej na wiosnę przed wystawieniem do ogrodu?
Szkoda, że niektóre wątki o trawach (np. trawy nie zimujące) są już nieaktywne.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Gardenarium 23:17, 11 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym wstawiła w całości a przycięła dopiero jak będzie widać zaczątki nowych przyrostów.

Niektóre wątki są zamknięte, bo muszą być zamknięte. Możesz założyć nowy jeśli masz ochotę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Alicja169 19:50, 12 lis 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Danusiu - dziękuję.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
madlen 19:21, 16 lut 2017

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
cyt. ;"Potwierdzam, że dla nich nasz klimat jest nieodpowiedni i można posadzić piękniejsze gatunki. " - ale jakie na przykład ?
Gardenarium 22:53, 16 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na przykład miskanty 'Gracillimus' lub 'Variegatus'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Olinka 01:12, 30 sty 2021

Dołączył: 30 sty 2021
Posty: 3
Witam, od dawna obserwuję to forum, ale dopiero dzisiaj zdecydowałam się zarejestrować. Chcę pochwalić się moją trawą pampasową. Kupiłam ją na ryneczku jako jakąś "trawę". Rosła sobie 3 lata i nagle w tamtym roku zakwitła. Czyż nie jest piękna? Nie wiem jak przeżyje tą zimę, niczym jej nie okryłam, a dzisiaj ma być -14 stopni.
Olinka 01:16, 30 sty 2021

Dołączył: 30 sty 2021
Posty: 3

No właśnie to moja jakaś "trawa"
Monika83 13:07, 31 sty 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
Olinka napisał(a)

No właśnie to moja jakaś "trawa"
Fajny ma kolorek ja bym ją okryła np.gałązkami ze świerka lub z sosny.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Olinka 13:39, 01 lut 2021

Dołączył: 30 sty 2021
Posty: 3
Przeżyła trzy zimy, ale u mnie były bardzo łagodne. Nie okryłam jej, myśląc że ta będzie podobna. Niestety ostatnia noc to - 10 stopni, pewnie nie przeżyje. A może....
Makama 23:13, 28 maj 2021

Dołączył: 28 maj 2021
Posty: 1
U mnie od ok. 9-10 lat rośnie trawa pampasowa Pumila. Nigdy nie była związana na zimę, nigdy nie była w żaden sposób zabezpieczona. Nie ma żadnego specjalnego, zacisznego miejsca. Posadzona jako ciekawostka i tak została. Ma się świetnie i co roku kwitnie. Nawet po tegorocznej, mroźnej zimie, znowu ma nowe liście. Mieszkam w woj. opolskim. W ogóle nie zabezpieczam roślin na zimę. Robię eksperymenty - co przezimuje a co nie. Selekcja naturalna + mam zbyt wiele roślin i pracy, żeby bawić się w okrywanie. Ku mojemu wielkiemu zdumieniu, tegoroczną, naprawdę mroźną zimę przetrwał len nowozelandzki i prusznik, które teoretycznie nie mają szans na zimowanie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies