Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boćkowe perypetie ogrodkowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Boćkowe perypetie ogrodkowe

bociek 18:03, 15 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Wysprzatalam rabate z szalwia. Wykopalam sloneczniczka a potem porzadkowalam kolorystycznie rabate przesadzajac szalwie, ale... Jakie to ma korzenie, matko kochana
Nie wiem czy wiosna cokolwiek z tego wypusci na nowo, bo je mocno naruszylam.

Efekt - czysta rabata, i murowana grypa. Spocilam sie, rozebralam a wialo niemozebnie. I na dodatek cos mi przeskoczylo w kregoslupie, ledwo chodze.

Ale nic to, grunt, ze co nieco zrobilam, bo oprocz wykopywania i "przesadzania" wywalilam z tej rabaty wieksza czesc wlokniny. Nie powiem co bylo pod spodem. Szok normalnie. Jedna zbita skala z siatka korzeni i korzonkow na wierzchu A chwasty i tak maja sie swietnie

Kret narobil nowych spustoszen Az sie poplakalam. Malz oswiadczyl, ze teraz slepak przesadzil i tym samym wypowiadamy mu wojne. Juz to widze, na razie przegrywamy: my z kotem 0, kret 15 gigantycznych kopcow

W kazdym razie podjelam decyzje, przed swirk srebrny pojdzie jedna hortensja, jesli szalwia nie pusci na wiosne, to kupie nowe sadzonki, tez szalwi - pszczoly lubia

Nie mam niestety zdjecia strony poludniowej, ale tam kombinuje szpaler z hortensji. Czy ktos wie, gdzie mozna w necie kupic tanie, ale pewne sadzonki Limelight (tutaj nie ma miejsca na pokladanie sie Anabelki)? Moze bym jeszcze w tym roku wsadzila??? To jest poludnie, ale w zacienionym miejscu pod plotem, wiec mialyby dobre warunki. Postaram sie cyknac jutro fotke. Wychodzi mi jakies dwadziescia kilka sadzonek Malz mnie zwolni dyscyplinarnie
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
hanka_andrus 18:25, 15 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Przegrana 0 : 15.Niezły wynik......
Śledzia z beczki, śmierdzącą cebulę,karbid, wszystkie chwyty dozwolone! Napchać do każdej dziury.
U nas w ogrodzie sąsiad zatykał na drucie plastykowe wiatraczki z butelek.Krety ryją teraz na ścieżkach poza ogrodami,gdzie nie ma hałasu.A najlepiej w słoneczny dzień zaczaić się z wiadrem i łopatą.Jak zacznie wywalać nowy kopiec,to szybko go podkopać i do wiadra....potem...... daleko od ogrodu wypuścić..
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
bociek 19:09, 15 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Haniu, wszystko co wymienilas bylo juz stosowane z wiatraczkami wlacznie. Malz nawet w drewniane pudelko nasypal roznych puszek i co jakis czas wlaczal wiertarke i tak przez dwa tygodnie. Sasiedzi sie musieli niezle zloscic na nas. Krety mialy i maja sie swietnie.
To tez jest stworzenie i chce zyc, niech sobie zyje, zeby nie te kopce - a ryje i na trawniku i na rabatach, to w ogole nie ma najmniejszego problemu. A za plotem tyle nieuzytkow, pola - kopcow brak Musi byc polubil nas
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 17:20, 16 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
A tak wyglada golutka rabata po sprzataniu


A to jest ta czesc gdzie mi sie widzi szpaler hortensji, od jednej rabaty do drugiej cale 26 metrow. Teraz tam rosna clematisy



i zdjecie z drugiej strony


Wikline planujemy dociagnac do konca, wiec tlo by tez bylo. Moze to nie jest najpiekniejszy ekran, ale lepsze to niz gola siatka.

Co myslicie?

____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
hanka_andrus 17:30, 16 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pomysł z hortensjami niezły,ale zimą będzie bez żywych akcentów.Może jakieś trzmieliny na pniu?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monteverde 00:03, 17 paź 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
hortensja świetny pomysł, ale pomieszany z innymi krzewami, bo po kwitnieniu zostanie sama zieleń, a wiosną pustki http://www.sadzonkikwiaty.pl/?site=oferta&id_kat=100

http://www.kurowski.pl/pl/katalog.php?action=lisciaste&roslina=559&nazwy=2 prowadzą też detaliczna wejdź w ofertę i zadzwoń
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
magnolia 07:52, 17 paź 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Haniu i Aniu- martwicie się, że hortensje na 3 rabatach to już przesada i nie o każdej porze sezonu coś się będzie działo w ogrodzie?
Mi podoba się pomysł na 2 rabaty- pod świerkami i za ulem, choć ta trzecia rabata to przedłużenie drugiej więc chyba też mi pasuje. A żeby coś się działo można łączyć /podsadzać hortensje innymi gatunkami- właśnie szałwią, plamą wrzośców, niższymi trawami- np.seslerią heufeleriana kwitnąca wiosną, hakonehloą w pólcieniu, carex morrowi Variegata, bylinami, przemieszać z wyższymi trawami- np trzcinnik piaskowy Karl Forester wcześnie zaczyna wegetację i zakwita czy wyższymi bylinami . Można zostawić powojnik na siatce, żeby był kwitnącym tłem. Wydaje mi się że mogą być miejsca gdzie hortensje będą w rzędzie i miejsca gdzie będą po 2- 3 z odstępem na coś innego. Ja tak lubię, tylko odstępy robię nie równe, żeby było wrażenie naturalnego układu. Natomiast pomysł na to żeby było dużo 1 gatunku jest świetny, a efekt kwitnących hortensji w dużej ilości będzie śliczny.
Za ulem można zostawić tuje Danica ( chyba Danica, tak?) miedzy hortensjami, nawet dodać więcej żeby siedziały hortensjom u stóp.
____________________
hanka_andrus 08:04, 17 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
O tym samym myślałam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
magnolia 08:13, 17 paź 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
jak patrze na sprzątniętą rabatę ze świerkami to nasuwa mi się myśl że można ją też inaczej potraktować-posadzić coś niższego, co będzie ładną masą- może róże okrywowe - np białe - White Aspiryn, lub White Rose, albo wypełnić rabatę dużą plamą liliowca Stella D'Oro - ta odmiana kwitnie bardzo długo i jest nie wysoka ( tylko nie wiem czy lubisz żółty, a ten liliowiec jest żółty), albo jasne kule tawuły japońskiej Golden Princess a między nimi coś niziutkiego- runianka japońska jeśli jest tam półcień, czy irga dammera 'Major', albo nawet czerwona odmiana żurawki. Nadają się też tam niskie lilaki Palibin zamiast tawuł japońskich. Wtedy z tyłu można między świerki dosadzić łądną odmianę miskanta chińskiego czy molinia arundiinacea.
____________________
Marta 07:52, 19 paź 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Witam! Szpaler hortensji wzdłuż płotu podsadzony czymś zimozielonym to wg. mnie świetny pomysł
Będzie super. Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies