Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boćkowe perypetie ogrodkowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Boćkowe perypetie ogrodkowe

bociek 06:35, 25 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
magnolia napisał(a)
Trzmielina Harleqin tylko jesli nie ma tam pełnego słońca.


Ta czesc jest od wschodu, od poludnia nic nie zaslania slonca do poznego popoludnia. Rabata oddziela posesje od ulicy.

Boćku jeśli szukamy stylu nowoczesnego, to jak najwiecej jednorodnych nasadzeń. czy z tej frontowej rabaty można coś jeszcze poza tym co pisałaś usunąć?- któreś z jałowcy ? Wokół jukki co jest- trzmielina? Może chociaż można usunąć te jałowce niskie, zielone przed cyprysikiem i przed sosną kosodrzewiną? Tego świerka kłującego ( niebieski) podkrzesaj od dołu aż do zdrowych= zielonych gałązek bez suszu.


Oczywiscie mozemy wiele usunac, nosze sie z tym od zeszlego roku i nie widze problemu bo jalowce pozarastaly, nachodza na siebie. Wokol jukki jest trzmielina taka zielono-biala. Przed kosodrzewina to jest jeden wielki jalowiec, byl na wiosne troche przyciety z brzegu, jest bardzo duzy. No nie wiem doprawdy co z tym swierkiem, jesli go przytne, to dac mu od dolu bluszcz?

No i wybierzmy gatunki na rabatę. Może niech będę to do wyboru

- Berberysy- niska odmiana- Admiration, Atropurpurea Nana, Aurea, Tiny Gold lub Green Carpet, Wokół niego bylina na całości ta sama- np bodziszek czerwony lub trawa- sesleria skalna, Carex Morrowi
Variegata ( Jesli nie wypala tam słońce), Carex caryophyllea 'The Beatles'. Albo trzmielina Minimus

- Tak samo jak berberys ale zamiast niego tuja Golden Tuffet lub Cyprysik Filifera Nana

- Jukka karolińska do tego jałowca niebieskiego podsadzona trawą- owsem wieczniezielonym lub kostrzewą owczą. Dalej za jałowcem coś innego- lawenda i może jeszcze ze 2 kosodrzewiny karłowe do tej która jest


Magnolia, jestes nieoceniona, dziekuje

- chyba że ma być wyżej żeby się zasłonić- wtedy od płotu szpaler z cisów czy choiny kanadyjskiej lub Berberysa Erecta czy Red Pillar, pomiędzy świerkami podsadzony czymś niższym-łanem lawendy jeśli szypaler nie zasłoni jej słońca, czy bodziszkiem czerwonym lub żurawką


To tez jakas opcja

Pozniej wkleje rysunek
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 06:38, 25 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Sebek napisał(a)
Potrzeba tu coś dla rozjaśnienia - chodzi mi o hortensje limelight albo silver dollar

Przydałyby się też formy pienne, jak trzmieliny czy cisy.


Trzeba też zagospodarować dół rabaty - czy wypełnienie. Posadziłbym na krawędziach żurawki labo trzmieliny harleqiun


Sebek, pewnie, ze mozemy dac hortensje, wtedy bedzie ogrod hortensjowy. Od tej rabaty przechodzi sie na tyly ogrodu, tam gdzie planuje szpaler hortensji
Poki sa jalowce nie bardzo moge niczym przod podsadzic, bo one sie rozrastaja i zaglusza wszystko co przed nimi.Tak mi zagluszyly trzmieliny, wiec raczej zmienia miejsce pobytu

Dzieki, ze zagladasz do mnie
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 06:40, 25 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Sebek napisał(a)


Ja chyba też bym powalczył o tego świerka


Myslisz? To juz dwa glosy za zostawieniem swierka...
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Pszczelarnia 08:24, 25 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Boćku, tam, gdzie masz garaż sąsiada i świerki ładne a zaraz obok rabatę trawiastą - brakuje mi jakiegoś przejścia architektonicznego, jakiegoś łącznika. No ale nie wiem, co Ci poradzić. Może Magnolia podpowie, co sądzi.
A jeżeli ogród nowoczesny, to ja bym wyprostowała rabaty - to jest myśl! Tylko dobór roślin musiałby być inny (hortensje-trawy-choiny kanadyjskie). Berberysy mogą być.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
bociek 10:08, 25 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Pszczelarnia napisał(a)
Boćku, tam, gdzie masz garaż sąsiada i świerki ładne a zaraz obok rabatę trawiastą - brakuje mi jakiegoś przejścia architektonicznego, jakiegoś łącznika. No ale nie wiem, co Ci poradzić. Może Magnolia podpowie, co sądzi.
A jeżeli ogród nowoczesny, to ja bym wyprostowała rabaty - to jest myśl! Tylko dobór roślin musiałby być inny (hortensje-trawy-choiny kanadyjskie). Berberysy mogą być.


Ewus, tam nie bardzo moge cos zadziałac, bo mam w kacie postawiony kompostownik. Ale, chociaz tego nie widac za pierwsza piorkowka jest sosnica japonska - postaram sie cyknac fotke w weekend
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Gardenarium 21:23, 27 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Cyknij fotkę Ciekawa jestem sośnicy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bociek 12:01, 29 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Danusiu, sosnice sa dwie, jedna w tym kaciku


i ta wyglada ladnie, nie choruje, nie przemarza


a w trawach jest slabsza, w tym roku troche chorowala po przesadzeniu, tutaj moze slabo widac




____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 12:04, 29 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
A tak przebarwil sie klonik

Trzy tygodnie temu:


I dzisiaj

____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 12:07, 29 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
A kret nie odpuszcza

dzisiejsze wykopki



a wielkosc
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Sebek 21:46, 29 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Biedny trawnik

A ja dziś ciąłem gałązki jałowcom, bo w ogrodzie nie byłem i co - kopce kretów - i co ja pocznę jak mi się do rabat dostaną
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies