Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boćkowe perypetie ogrodkowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Boćkowe perypetie ogrodkowe

bociek 16:39, 09 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Kaisia napisał(a)
Fajnie wyszła rabatka z klonem palmowym i ostrokrzewem, masz być z czego dumna.
Widzę, że też uwielbiasz trawy, czy planujesz wsadzić coś pomiędzy miskanty żeby wiosną był ładny widok, bo one niestety się późno budzą do życia i rabaty wyglądają smutno.
Powiem Tobie ze jak za dwa lata miskanty podrosną to będziesz mogła z nich zrobić jeszcze wiele rabatek i co drugą przesadzić, bo może być gęsto, ale na to masz jeszcze czas, zobaczysz za jakiś czas jak będzie.
Pozdrowienia dla Twojego kociaka



Jak milo, ze zajrzalas Kasiu i dziekuje za pochwale.
Trawki ubostwiam wprost. Co do uzupelnienia tej duzej trawiastej rabaty to posadzilam troche krokusow i tulipanow, nie myslalam raczej o innych roslinach. Myslisz, ze to mialoby sens? Co Twoim zdaniem dobrze by tam wygladalo?

Futro dziekuje za pozdrowienia, wlasnie chrapie mi pod nogami po przedpoludniowych przygodach na polowaniu (kolejne krwawe mysie zwloki zostawione przy drzwiach, ja sie zastrzele )
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 16:40, 09 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
hanka_andrus napisał(a)
Może spróbuj ułożyć kamienie na korze 3 razem w pobliżu klonu.Na białym troche giną,przynajmniej na zdjęciu,Zobacz czy nie będzie lepiej?Tak mi jakoś się skojarzyło......


Dziekuje za uwage Haniu, moze rzeczywiscie trzeba by klonika podkreslic bialym kamiennym tlem... Pokombinuje w tygodniu i wkleje fotke do oceny
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 19:15, 09 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Na razie widzieliscie to, co zostalo jako tako uporzadkowane, a teraz zapraszam w balagan.

W tym miejscu pierwotnie rosla tylko tuja i piwonie. A potem sie narobilo....
Miejsce jest od poludnia we wnece. Teraz jak na to patrze to jestem przerazona tym potwornym chaosem jako zapanowal.
W sumie to moglby byc urokliwy zakatek z mini laweczka albo ciurkadelkiem....
Piwonie i tak spisalam na straty, bo mam je od szesciu lat i ani razu nie zakwitly. Owczem zawiazywaly paki, ale potem paki zasychaly.

Oto bockowy balagan czesc pierwsza - najmniejsza


____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Sebek 19:17, 09 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie jest źle

Piwonie może podziel - i zasadź ledwo nad ziemią - może Cię zaskoczą
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
hanka_andrus 19:27, 09 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
PO co ma dzielić?Wyciągnąć widłami trochę do góry i podsypać trochę kompostu pod nogi.Będzie miała wyżej.Mówisz ,że były pączki, to szara pleśń.Na wiosnę jak tylko z ziemi wylazą pędy opryskać Euparenem, potem jeszcze raz za2 tygodnie.Powinno pomóc.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Patasia 07:05, 10 paź 2011


Dołączył: 04 sie 2011
Posty: 98
Dzień dobry Boćku dziękuję za odwiedzinki-także odwzajemniam - będę z miłą chęcią i ciekawośćią obserwowała Twoje poczynania.Już nie mogę się doczekać ,aż sie rozwidni-by biec do ogrodu i zacząć rewolucje-cała noc nie mogłam spać-mąż tylko wyszedł o 5 do pracy a ja myk na Oogrodowisko kartki zapisane -plan działania na dzisiaj zrobiony.Pozdrawiam cieplutko.
____________________
ell 07:33, 10 paź 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Cześć Boćku!
Pokazuj dalej kolejne zakątki ogródka. Jak to na ogrodowisku bywa - jesteśmy głodni nowych ogrodów.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
hanka_andrus 08:14, 10 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
ell napisał(a)
Cześć Boćku!
Pokazuj dalej kolejne zakątki ogródka. Jak to na ogrodowisku bywa - jesteśmy głodni nowych ogrodów.

A ja szczególnie! Jak nie mogę być w swoim z e względu na pogodę,to chociaż waszymi oczy nacieszę......
Powodzenia!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 08:49, 10 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na tamtej rabatce z piwonią za dużo jest różnych roślin i stąd bałagan i brak efektu.

A rabatka z ostrokrzewem jest nawet niezła Z ostrokrzewa to by można bonsai zrobić, dopiero byłby z niego okaz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bociek 19:49, 10 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witam wszystkich nowoprzybylych i dziekuje za odwiedziny

Co do tego malego balaganu chcialabym go zmienic i uporzadkowac, tylko oczywiscie nie mam pojecia jak. To jest wlasnie moj problem, zamiast zaplanowac na spokojnie ide na zywiol...

Danusiu, bardzo dziekuje za uwagi, szczegolnie za pochwale, bo to bardzo motywujace . Prawde powiedziwszy to mnie wyczulas. To golenie ostrokrzewu to miala byc proba zrobienia bonsai, ale jak moj malz zobaczyl stos galezi i wygolony krzew to dlugo nie mogl odzyskac glosu
No i tak przycichlam, ale tez sama nie wiem jak dalej ciac, zeby to mialo rece i nogi.

A to kolejne odcinki:



Obrazek terazniejszy, ale latem wyglada nie najgorzej. Sloneczniczki kwitnace na zolto oraz biala i fioletowa szalwia. Niestety sloneczniczek chyba do wyciecia bo swierk juz sie rozrosl i potrzebuje wiecej miejsca i kilka krzaczkow szalwi bede musiala zlikwidowac. Dlaczego???

oto powod



Latem dosc mocno zaslaniaja ul i trzeba podwiazywac, a to nie jest zbyt komfortowe zajecie. Ja sie pszczol nie boje, ale moj maz juz bardzo.
Co prawda w tym roku stracilismy caly roj na wiosne, wymarzly biedulki i nowy nie przyszedl, ale licze, ze w przyszlym roku pszczolki sie wprowadza. Uwierzcie na slowo, nie ma to jak miodzik z wlasnego ula
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies