Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boćkowe perypetie ogrodkowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Boćkowe perypetie ogrodkowe

bociek 13:34, 01 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Z pewna niesmialoscia wklejam rysunek frontowej rabaty
Wiem, ze jest nackane jak u Cyganki w tobolku
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Bogdzia 13:36, 01 lis 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękny ten Twój klonik i pięknie się przebarwia. Na krety jakoś nie ma dobrego sposobu, ja już przestałam się denerowac i cierpliwie rozgrzebuję kretowiska.Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
bociek 15:20, 01 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Dziekuje za odwiedziny, Bogdziu
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Halinas 17:32, 01 lis 2011


Dołączył: 28 wrz 2011
Posty: 78
Współczuję wizyt krecika, też to przerabiałam. Spróbuj petard, u mnie zadziałało.
A kicia przepiękna.
____________________
Pozdrawiam Halina Ogród - moje hobby
Sebek 18:35, 01 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No wyszła z tego niezła kolekcja na tej rabacie, lecz rozmieszczenie nie jest złe. Jedynie za trzmieliną coś powinno być.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
EwaG 18:54, 01 lis 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Witam i pytam.
Pytam oczywiście o rabatę. Czy rozmieszczenie roślin jest w jakiejkolwiek skali (i tak np. jałowiec nieznanej odmiany jest szerszy niż świerk kłujący tzw.srebrny). Rysowanie w skali bardzo ułatwia kompozycję, bo od razu widać, że umieszczanie dużego świerka w rządku ze stosunkowo wolno rosnącym (kłujący/Conica) nie ma uzasadnienia praktycznego (kompozycyjnego też nie).
Dlatego też drugą rzeczą po narysowniu w skali rzutu z góry jest nawet schematyczne (kulki, stożki, leżące owale) rozrysowanie wysokości roślin.
Proponuję też operowanie odmianami krzewów czy drzew. Jaki jałowiec (np nr 2 - płożący może być, ale niski; wyższy zasłoni berberysa).
Bez określenia odmian trudno coś Ci podpowiedzieć poza ogólnym stwierdzeniem, że przy rabatach opierających sie na granicy działki lepiej jest jak wyższe są z tyłu a niższe z przodu.
Aha, Choina kanadyjska ma zupełnie inne wymagania dotyczące wilgotności gleby niż jałowce i świerk kłujący. Także jodła balsamiczna (odm.'Nana' sądząć z wielkości kółka) woli gleby wilgotne i żyzne.
I choć nie lubię tego tonu u Sebka (wybacz...) to się z nim zgadzam, że jest to bardziej kolekcja roślin niż celowa kompozycja.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
magnolia 19:50, 01 lis 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Ale to jest chyba inwentaryzacja stanu istniejącego, a nie propozycja/plan nasadzeń. My mamy coś z tm zrobić, jakos pomóc . Dobrze rozumiem Boćku?
____________________
EwaG 19:58, 01 lis 2011


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
magnolia napisał(a)
Ale to jest chyba inwentaryzacja stanu istniejącego, a nie propozycja/plan nasadzeń. My mamy coś z tm zrobić, jakos pomóc . Dobrze rozumiem Boćku?

Przyznam się, że nie czytałam od poczatku, ale chyba rady odnośnie pojektowania przydazą się.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
bociek 20:09, 01 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Halinas napisał(a)
Współczuję wizyt krecika, też to przerabiałam. Spróbuj petard, u mnie zadziałało.
A kicia przepiękna.


Halinko, witaj w moim balaganie Bedziemy probowac petard, nie mamy wyjscia
Futro dziekuje za pochwale
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
bociek 20:10, 01 lis 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Sebek napisał(a)
No wyszła z tego niezła kolekcja na tej rabacie, lecz rozmieszczenie nie jest złe. Jedynie za trzmieliną coś powinno być.


Niom Tylko, ze poroslo wszystko i zrobilo sie tloczno Sebus, tam nie bardzo jest gdzie, trzebaby rabate poszerzyc...
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies