Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boćkowe perypetie ogrodkowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Boćkowe perypetie ogrodkowe

Marta 07:54, 19 paź 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
monteverde napisał(a)
hortensja świetny pomysł, ale pomieszany z innymi krzewami, bo po kwitnieniu zostanie sama zieleń, a wiosną pustki http://www.sadzonkikwiaty.pl/?site=oferta&id_kat=100

http://www.kurowski.pl/pl/katalog.php?action=lisciaste&roslina=559&nazwy=2 prowadzą też detaliczna wejdź w ofertę i zadzwoń



Kurowscy prowadzą może sprzedaż wysyłkową? nie widzę na ich stronce inf o tym
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
bociek 08:38, 21 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Przepraszam, nie bylo mnie. Zostalam wciagnieta w czarna dziure jesiennych porzadkow generalnych. Jestem dopiero w polowie, wiec jeszcze z tydzien rekreacyjnego jezdzenia na szmacie Stad tez nie bede w kolejnym tygodniu zbyt czesto na Ogrodowisku, niestety

Hanus, Anueczko, Magnolia, Marta, serdeczne dzieki za wszelkie rady. W zasadzie jestem niemal zdecydowana na hortensje podsadzone czyms. Trzmielina na pniu, czemu nie, lubie trzmieline. Przeplotlabym hortensje z trzmielinami, pomiedzy jakies sympatyczne trawki, wszystko podsadzone krokusami albo szafirkami, zeby na wiosne bylo weselej, a na stale moze jakas zuraweczka???
Takie sa wstepne zalozenia Miejsca zbyt wiele nie ma, to jest przejscie na tyly domu, wiec za duzo nie zaszaleje, jakies pol metra musi mi wystarczyc na rabate.
A teraz kolejny dylemat, czy posadzic naprzemiennie Anabelle z Limelight? W takiej konfiguracji mialabym dluzsze kwitnienie, najpierw Anabelka a potem Limelight...
Czy przekombinowalam???


No i jeszcze jedno, napalilam sie na hortensje jak szczerbaty na suchary , czy jesli nie zdaze ze wszystkim do 1 listopada to po tym terminie jeszcze moge sadzic, czy to juz zbyt ryzykowne?

Martus, nie dzwonilam do Kurowskich, ale na ich stronie jest napisane, ze nie prowadza sprzedazy wysylkowej, co nie znaczy, ze nie mozna samemu zamowic kuriera po odbior, ale dobrze by bylo to potwierdzic.

Milego dnia wszystkim i do kolejnych literek

____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
magnolia 10:39, 21 paź 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
to sadź hortensje, podsadź czymś co wybierzesz z propozycji czy sama wymyślisz. Nie mieszaj Anabelki z Limelightem, nie!!!. One nie lubią ze sobą konkurować o uwagę obserwatora, niech każda z nich będzie gatunkiem pierwszoplanowym.
Trzmieliny na pniu są ładne, ale Hortensje są duże, a trzmieliny nie powinny być widoczne, mieć odsłonięty pień, więc nie sadź ich tak żeby wrastały w hortensje. I w zacisznym miejscu bo potrafią przemarznąć
____________________
Sebek 21:54, 21 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Po 1.11 możesz sadzić - o ile śnieg nie spadnie. Ale ja bym jednak nie ryzykował - tylko zadołował w ziemi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Matka 22:09, 21 paź 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
http://allegro.pl/hortensja-limelight-sadzonki-40cm-okazja-cenowa-i1835932955.html

chyba najtaniej, sadzonki małe ale one szybko 'gęścieją', chybajak znajdziesz cosik fajnego to dajcynka boja też o nichmyślę, min. przysamotni ale też pod Red Royal'em za ławeczką na rabacie Sylwiowej!tylko Royal'a jeszcze nie mam no i hortensji, a żurawki, które podsadzę pod hortensje dopiero się 'rozmnażają'wielki to potrwa, ale cóż!!
____________________
U Matki
Marta 22:22, 22 paź 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Magnolia ma rację- nie mieszaj hortensji. Chyba lepsza będzie Limelight-bo ma sztywniejsze pędy, a Anabelka pokłada się na ziemię.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
bociek 18:57, 23 paź 2011


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Bardzo Wam dziekuje za skorygowanie moich zapedow. Musze utemperowac moj charakter i przestac dzialac na "hurrra". Nie wiem na czym to polega, ale jakos latwiej mi planowac i rozmieszczac przedmioty w domu. W ogrodzie wszystko wymyka sie spod kontroli

Dlatego w tym roku juz zadnego kupowania i sadzenia na wariata. Dziekuje Wam, bo bez tego juz bym po raz kolejny poplynela

Ponizej przedstawiam rabate od frontu. Wiem, ze jest za duzo i w efekcie mam balagan


Swierk raczej zniknie, przypuszczam, ze choruje.
Ten zolty berberys w kaciku zaslania wywietrznik od kanalizacji. Bordowy berberys byl blizej swierka, ale przy kopaniu kanalizacji musielismy zrobic miejsce. Sosenka, bo maz lubi... Trzmielina, bo musialam ja przesadzic spod jalowca


Conica sie zdeformowala, a miala naprawde ladny ksztalt, berberys, raczej do kasacji....
Poza tym co widac, sa tam jeszcze inne rosliny. Nie robi to uporzadkowanego wrazenia a na pewno nie jest ogrodem nowoczesnym, o jakim marze



stad przechodzi sie na tyly domu - fotki z powojnikami na siatce



Postaram sie rozrysowac to na schemacie.
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Sebek 19:44, 23 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Potrzeba tu coś dla rozjaśnienia - chodzi mi o hortensje limelight albo silver dollar

Przydałyby się też formy pienne, jak trzmieliny czy cisy.


Trzeba też zagospodarować dół rabaty - czy wypełnienie. Posadziłbym na krawędziach żurawki labo trzmieliny harleqiun
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
magnolia 10:51, 24 paź 2011


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Sebek- Bociek będzie miała bardzo dużo hortensji a tyłu ogrodu. Trzmielina Harleqin tylko jesli nie ma tam pełnego słońca.
Boćku jeśli szukamy stylu nowoczesnego, to jak najwiecej jednorodnych nasadzeń. czy z tej frontowej rabaty można coś jeszcze poza tym co pisałaś usunąć?- któreś z jałowcy ? Wokół jukki co jest- trzmielina? Może chociaż można usunąć te jałowce niskie, zielone przed cyprysikiem i przed sosną kosodrzewiną? Tego świerka kłującego ( niebieski) podkrzesaj od dołu aż do zdrowych= zielonych gałązek bez suszu.
No i wybierzmy gatunki na rabatę. Może niech będę to do wyboru

- Berberysy- niska odmiana- Admiration, Atropurpurea Nana, Aurea, Tiny Gold lub Green Carpet, Wokół niego bylina na całości ta sama- np bodziszek czerwony lub trawa- sesleria skalna, Carex Morrowi
Variegata ( Jesli nie wypala tam słońce), Carex caryophyllea 'The Beatles'. Albo trzmielina Minimus

- Tak samo jak berberys ale zamiast niego tuja Golden Tuffet lub Cyprysik Filifera Nana

- Jukka karolińska do tego jałowca niebieskiego podsadzona trawą- owsem wieczniezielonym lub kostrzewą owczą. Dalej za jałowcem coś innego- lawenda i może jeszcze ze 2 kosodrzewiny karłowe do tej która jest

- chyba że ma być wyżej żeby się zasłonić- wtedy od płotu szpaler z cisów czy choiny kanadyjskiej lub Berberysa Erecta czy Red Pillar, pomiędzy świerkami podsadzony czymś niższym-łanem lawendy jeśli szypaler nie zasłoni jej słońca, czy bodziszkiem czerwonym lub żurawką
____________________
Sebek 21:20, 24 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Według mnie hortensji nigdy na dużo

Ja chyba też bym powalczył o tego świerka
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies