Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Kompozycje z trawami w roli głównej

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompozycje z trawami w roli głównej

popcorn 19:12, 13 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Więcej fotek! Cudo!!
Co to za trawa ta ruda?

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
goniak 19:32, 13 wrz 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Danusiu, czy te płomienne trawki to Carex Prairie Fire, bo jeśli tak to ciekawi mnie czy przezimowały ??
Sadziłam takie u siebie i innych ale niestety nigdzie nie przetrwały zimy a szkoda, bo są cudne.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Nati 17:25, 15 wrz 2012


Dołączył: 16 maj 2012
Posty: 1208
prosimy o więcej fotek !!!!bardzo bym chciała zobaczyć kompozycje centralnie z przodu mam taki kawałek od szczytu domu i szukam ciekawych inspiracji i chcę właśnie kulkowo jakieś bonsai duże na środku i hortensje właśnie ten styl,

chyba że macie jakieś propozycje jak urządzić ciekawie szczyt domu cały bok przy drodze więc powinien być taki wow!

____________________
Natalia - Radość dla oczu, pokarm dla duszy ~ Wizytówka ~
Joaska 09:43, 16 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
goniak napisał(a)
Danusiu, czy te płomienne trawki to Carex Prairie Fire, bo jeśli tak to ciekawi mnie czy przezimowały ??
Sadziłam takie u siebie i innych ale niestety nigdzie nie przetrwały zimy a szkoda, bo są cudne.

Gosia u mnie ten Carex ostatnią zimę ładnie przeziomował.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Gardenarium 09:48, 16 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To ten Carex, ale nie wiem czy w każdym miejscu przezimuje, w tym ogrodzie jest pierwszy raz, zobaczymy po zimie. Ja też posadziłam u siebie dla sprawdzenia. Nawet jeśli zmarznie, warto go sadzić co roku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 11:03, 16 wrz 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Gardenarium napisał(a)
To ten Carex, ale nie wiem czy w każdym miejscu przezimuje, w tym ogrodzie jest pierwszy raz, zobaczymy po zimie. Ja też posadziłam u siebie dla sprawdzenia. Nawet jeśli zmarznie, warto go sadzić co roku.

Jest fantastyczny, to fakt, warto go mieć nawet jako trawę sezonową.
Bardzo ładny avatarek, kobieta romantyczna , tak trzymaj :
W pierszej chwili Cię nie poznałam
____________________
Małgosia mój zielony świat
ZbigniewG 18:56, 16 wrz 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8899
na tej rabacie były głównie trawy po zimie zostały puste miejsca, jednak zostało parę niedobitków



____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Przetacznik 07:38, 22 wrz 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Zdecydowanie te trawiaste kompozycje z akcentem z perovskii są dla mnie urzekające, spokojne, romantyczne, pięknie wymyśliłaś Danusiu.
____________________
Martek 13:44, 25 wrz 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Mam pytanie może ktoś tu dotrze Proszę o pomoc.Potrzebuję jeszcze na dniach zmienić miejsce miskantowi chyba potocznie zwanego słoniową stopą ,ale pewności nie mam czy to ten
Jest to jeszcze nie bardzo rozrośnięta trawa bo posadzona wiosną i muszę koniecznie dać jej inne miejsce To ta trawa za hortensją ,ma duży pióropusz kwiatowy . .
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Gardenarium 16:49, 25 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marto jeśli to miskant olbrzymi, to on się mocno rozrasta, musisz gdzieś w rogu go dać, no i w donicę bez dna, żeby ograniczała mu rozrastanie.

A może to trawa pampasowa? Jeśli to ona to raczej wymarznie.

Uciekaj z nią gdzieś w róg działki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies