Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Polecane drzewa i krzewy liściaste

Pokaż wątki Pokaż posty

Polecane drzewa i krzewy liściaste

sarenka 19:04, 22 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Poszukuję drzewa z koroną w kształcie podobna do szczepionej Pissardi ( i szerokości korony jakieś 3m) rosnące do 5 metrów. Polecicie coś?
____________________
Magda W samym sloncu
Gardenarium 19:05, 22 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiśnia 'Kanzan'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sarenka 21:38, 22 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Gardenarium napisał(a)
Wiśnia 'Kanzan'.

Czy ona nie rośnie większa od Pissardi?
Może jeszcze jakieś Danusiu podrzucusz?
____________________
Magda W samym sloncu
lemonjuice 21:30, 29 mar 2020


Dołączył: 25 sie 2018
Posty: 1
Dzień dobry,

Poszukuję towarzystwa dla grujeczników - są one już dość okazałe, trzypniowe, prowadzone w koronę, nie w krzak. Pod drzewami planuję rabaty. Od tygodnia czytam, oglądam i szukam....drzew do 8-10 m, o jasnym ulistnieniu (ku temu się na razie skłaniam), które razem z grujecznikami zasłonią moją działkę przed dużo wyżej osadzonym budynkiem sąsiada. Póki co po przeczytaniu wątku o niepolecanych gatunkach skreślam kolejne z listy i pomysły mi się wyczerpały. Będę wdzięczna za Wasze wszelkie podpowiedzi ❤

Magda
Dwububajki 23:25, 31 mar 2020

Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 13
Zamówiłam morwę szczepioną pendula, i poza tym, że przyszła połamana (co będę reklamować) to ma tak uszkodzony pień. Czy to jest akceptowalne uszkodzenie?

Proszę doradźcie, bo nie wiem, czy to uszkodzenie na podkładce też włączyć w proces reklamacyjny (bo połamana góra w końcu odrośnie)?



Anda 19:50, 05 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33249
Dwububajki, reklamuj i połamani,e i uszkodzenia na pniu. To otwarte wrota dla chorób grzybowych lub bakteryjnych.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Channach 20:59, 05 kwi 2020

Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 61
Mam pytanie. W ogrodzie (głownie glina) w miejscu gdzie słońce jest dopiero po godzinie 14 obok garażu rośnie buk złoty ( wersja kolumnowy szczepiony)Posadzony dawno temu w odległości 1,5 metra od muru i to jedyne miejsce gdzie u mnie może rosnąc, bo poza tym: patelnia. teraz powstanie w tej okolicy studnia ( 3,15 od muru). Pytanie brzmi co tam obok posadzić.
Marzy mi się coś mazurowego lekkiego co przysłoni mur. W przodu chciałabym posadzić później jałowce płożące ( do maks 40 cm wysokości. czy to będzie miało ręce i nogi? Czy rosnącego 5 lat w jednym miejscu buka da się jakoś przesadzić? choć nie bardzo wiem gdzie w załaczneiu schemat. Zielony prostokąt to żywopłot z cisa, żółte kółko - buk, a brązowe studnia, białe teoretyczna linia trawnika
____________________
Aśka - Świat Channach
Nynia 21:58, 26 kwi 2020

Dołączył: 29 lip 2016
Posty: 4
Poradźcie mi proszę, co tu można posadzić, aby mieć ładniejszy widok z okna. Miejsce trudne, bo po prawej stronie rośnie wysoki świerk. Zaraz za tujami i świerkiem jest ogrodzenie, ten konar porośnięty bluszczem to bez i jest już po stronie sąsiada. Kamień wyjeżdża stąd.
Głównie chodzi mi o coś wyższego, co zasłoni mi widok na dom i posesję sąsiada. Myślałam o dwóch drzewkach kolumnowych, bardzo podoba mi się buk dawyck Purple, ale obawiam się, że nie da tutaj rady. Poza tym z tego co wyczytałam tutaj na ogrodowisku jest zasadolubny, jeśli chodzi o podłoże. A na dolną partię planuję rododendrony i hosty, bo one mam nadzieję, że zniosą takie trudne warunki. Czy są jakieś drzewka, którym nie przeszkadza kwaśna ziemia, towarzystwo świerka, a które mogłyby przesłonić widok? Przeczytałam, że ambrowce i tulipanowiec lubią towarzystwo rododendronów, ale nie wiem jak duże rosną te drzewa. W pobliżu jest dom i posesja sąsiada, więc nie mogą być zbyt duże. Tuje mogłabym stąd zabrać, bo te dwie są marne przy świerku. Dalej, po lewej stronie jest szpaler tuj, przed nimi hortensje i miskanty. Z góry serdecznie dziękuję za wskazówki.

janekski 18:11, 21 maj 2020

Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 1
Dzień dobry,

postawiłem dom na działce, na której niema ani jednego drzewa. W związku z tym mam pytanie, jakie drzewo najlepiej posadzić aby szybko urosło i nie było wymagające w pielęgnacji?

Pozdrawiam
____________________
https://drewup.pl
KarolinaK 10:13, 25 maj 2020

Dołączył: 24 maj 2020
Posty: 1
Witam, zastanawiam się nad klonem strzępiastokorym lub brzozą czarną Black Star. Czy macie w swoich ogrodach i możecie polecić lub odradzić? A może jakieś inne drzewo z ozdobną korą ( nie białą bo takie już mam )? Dodam, że stanowisko jest słoneczne a drzewo najlepiej jakby miało 6-8 metrów, 10 metrów to już taki max. Pozdrawiam serdecznie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies