Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Polecane drzewa i krzewy liściaste

Pokaż wątki Pokaż posty

Polecane drzewa i krzewy liściaste

Wiaan 14:39, 29 maj 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4962
Danusiu jak zajrzysz tutaj powiedz proszę czy klon dissectum garnet powinnam posadzić w słońcu, czy tak jak niektóre klony pod koronami innych drzew aby to słońce było takie "koronkowe". Mam i taką i taką możliwość. Miejsce osłonięte od wiatrów.
Chciałam go posadzić na lekko podwyższonej rabacie, tak aby jak najwieksza część korzeni była jednak w gruncie. Zależy mi na niedużym okazie a widzę w opisach, że wolno rośnie i nie przybiera dużych rozmiarów.
Dodatkowo gdyby to było jednak słońce, czy częściowo nad szambem posadzenie będzie ok?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
uciu 23:29, 13 lip 2020

Dołączył: 22 cze 2019
Posty: 25
Doradzcie czym obsadzić róg niewielkiej działki.
Po prawej stronie jest tulipanowiec, wiąz wredai oraz buk (purpurowy, kolumnowy - nazwa nieznana - prezent + kilka rodzaji berberysów.
Po lewej (od strony domku) jest na razie Judaszowiec Hearts of gold (na razie mały na około 1,4m)
Planowałem tam w róg dać dodatkowe ze 2-3 kolumnowe drzewka. Chciałbym na pewno śliwe Pisardi i nad czym jeszcze się zastanowić?
Jako tło jest (będzie wyższy) żywopłot z grabów.
Wymiary rogu 6 x 10m ale obsadzenie musiałby się zmieścic mniej wieej na obszarze z korą.
Ziemia piaszczysta...raczej sam piach....wszędzie tylko sosny...i sosony.


koculka 14:17, 14 lip 2020


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125



Czy sądząc drzewa brałeś pod uwagę ich szerokość w przyszłości? Tulipanowiec to olbrzym, wiaz też może mieć z 5m szerokości a nawet więcej. Czy nie będę na siebie wchodziły koronami kiedyś tam? Czy nie będą ze sobą konkurować lub zabierać sobie światło? Nie które drzewa bez słońca tracą swój ładny kolor liści.
uciu 15:20, 17 lip 2020

Dołączył: 22 cze 2019
Posty: 25
spoko - między nimi jest 10-12m

Na drugi róg też potrzebowałbym jakies 2 nadające się do gleby piaszczystej.
Jest tam podobna ilość miejsca. Poza tym jedno z drzew to będzie śliwa wiśniowa wiec drzewko dużo mniejsze.
koculka 21:07, 17 lip 2020


Dołączył: 31 sie 2016
Posty: 125
uciu napisał(a)
spoko - między nimi jest 10-12m

Na drugi róg też potrzebowałbym jakies 2 nadające się do gleby piaszczystej.
Jest tam podobna ilość miejsca. Poza tym jedno z drzew to będzie śliwa wiśniowa wiec drzewko dużo mniejsze.


Skoro śliwa wiśniowa to może coś z żółtymi liśćmi albo zielonymi przebarwiajacymi się na żółto lub czerwono. Może brzoza placzaca, klon tatarski (jesienią czerwony) albo klon z żółtymi liśćmi. Z małych mnie się podoba Carnival albo Brilantissimum. Wszystko zależy co będzie pod spodem. Szukaj inspiracji w projektach Pani Danuty.
A może świdośliwa, ma przepyszne owoce i pomarańczowe liście jesienią. Wiosna ślicznie kwitnie.
Podpowiadam z tego co sama mam i podoba mi się. Z małych kulistych to ambrowiec Gumball, cudny jesienią.
Hamster 12:26, 26 sie 2020

Dołączył: 26 kwi 2018
Posty: 16
Drodzy,
Chciałbym w niewielkim, przydomowym ogródku (około 40m2) posadzić sobie ze dwa, trzy drzewka. Niestety problemem jest to, że ogródek umiejscowiony jest na dachu hali garażowej. Zmuszony jestem posadzić coś z nie bardzo rozbudowanym systemem korzeniowym, aby nie naruszyć konstrukcji dachu. Z jednej strony chciałbym posadzić jakąś „mini wierzbę”. Niestety kompletnie nie znam się na gatunkach. Czy możecie coś doradzić? Zależałoby mi na drzewku, które docelowo osiągnie wysokość 2-3 metrów.
kartofel 22:08, 30 sie 2020

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 6
Witam
Potrzebuję posadzić wzdłuż ogrodzenia betonowego jakieś drzewka albo pewnie krzewy na długości 40mb -nieformowane. Wstępnie myślałem o lilakach ale tyle co znalazłem informację to trzeba usuwać kwiatostany by lepiej rosło i ładniej wyglądało, a nie bardzo chcę to robić przy tym metrażu. Gleba w tym miejscu to nawieziona glina ale podrzuciłem już trochę próchnicy. Wysokość raczej może rosnąć dowolnie ale lepiej do 5m, szerokość max3-4metry. Dobrze by było gdyby w miarę szybko zarosło do 3m i było bezobsługowe .
Na kolejne 30-40m potrzebuję posadzić coś co zarośnie w miarę szybko na min 10m. szerokość sadzenia 5-10m więc myślałem by posadzić misz-masz i co przetrwa to zostanie czyli sosny, świerki, brzozy, buki, leszczyny plus coś może dla ptaków na zimę do podjadania? gleba lekko kwaśna i może być z czasem wysoki poziom wód gruntowych
Mam też 60 metrów żywopłotu z grabu przy domu i kolejne 30 metrów pod dereń biały.
Jakaś alternatywa do lilaka? lub inne pomysły?
Gardenarium 18:47, 19 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pęcherznica - bordowa lub żółta.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Katarzyna76 18:32, 27 paź 2020

Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 1
Witam, czy moglibyście mi polecić średnie, niechorowite drzewka. Chciałabym przysłonić sciane i dach domu sąsiada i posadzić 3 drzewka pomiędzy tujkami, za nimi będzie irga blyszczaca .chcialabym aby docelowo nie przekraczaly 10-12m
Myslalam o milorzębie. Co mi wpadnie w oko to albo jest niepolecane albo trujace. Pomóżcie proszę
Gardenarium 22:02, 08 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Prunus cerasifera 'NIgra'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies