Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nadzieja na spełnienie marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Nadzieja na spełnienie marzeń

butterfly 20:13, 11 mar 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Wracam do mojego projektu, a raczej jego części - przedogródkiem zwany szumnie
Ponieważ były to moje pierwsze próby na forum i trochę wiedzy już nabyłam to spróbowałam narysować rabatę raz jeszcze bo ta pierwsza wersja nie za bardzo mi się widzi...
I jak to u mnie bywa mam 2 wersje, chociaż bardzo podobne i z podobnych roślin.
rabata nie jest skończona... brakło weny...

WERSJA I



Łuk żywopłocika z bukszpanu zakończony kulami (a moze pociągnąć go do końca?)

Hosty i hanonechloa bo tam cień przez wieksza część dnia.

Carex - myślałam o c. muskingumensis 'Ice Fountain' lub 'Little Midge' - Mariusz poleca je do cienia, a te drugie podobno fajnie wyglądają, takie "poduchy"

Drugi łuk zrobiłam z lawendy - bo tam już słońce urzęduje - zakończony, sama nie wiem co lepsze, tawuła czy 'Jeddeloh'

3 stożki z cisa (już tam rośnie tylko "wystarczy" wyczarować z tego cisa stożek ) podsadzone runianką.

Nie mam pomysłu na nr 1,2,3,4 - dobrze to muszę przemyśleć bo to naprzeciwko furtki będzie i pierwszy wzrok właśnie tam będzie skierowany.
Może dać tam iglaczki na niższym pniu szczepione ? Wtopione pomiędzy te linie?
Myślałam o trawach ale zimą chyba to nieciekawie będzie wyglądac. Jak nic nie wymyśle to posadzę niezawodne żurawki...

WERSJA II



Ta wersja bardziej do mnie przemawia - może dlatego, że znalazłam miejsce dla ophiopogon (strrrasznie mi się podoba).

Żywopłcik z bukszpanu inaczej usytuowany, i też nie wiem czy zakończyć go kulami?

Żywopłocik z lawendy - tak jak jest, czy go skrócić(czarna kreska) - bo lawenda może za wysoka a carex z ophiopogon będzie ładnie kontrastowało obok siebie? I czy na końcu też dać jakieś kule?

Przed stożkami z cisa dałam 3 trawy - turzyce.

A co lepsze do podsadzenia stożków - runianka czy trzmielina? Powiem szczerze, że tej pierwszej trochę się boję...

No i 1,2,3 nie wiem co....


Pomóżcie.....

Aha, dodam jeszcze ze na papierze linie są dużo ładniejsze - nie umiem tak sprawnie posługiwac się myszką.

I jeszcze jedno dla tych co nie pamiętają lub nie wiedzą jak ta rabata "leży" - tam gdzie hosty to mam okno kuchenne i na tą rabatę z okna będę patrzeć "wzdłuż", a nie tak jak na rysunku "wszerz'...
Nie wiem czy ktoś to zrozumiał...

____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Gardenarium 16:05, 12 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
butterfly napisał(a)
Zgodnie z radą Danusiu zrobiłam tak:




To jest dobre jeśli chodzi o rozplanowanie. W analizę roślin się nie wgryzłam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
butterfly 19:24, 12 mar 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Danusiu kochana, chodzi mi o tę rabatę co powyżej, te 2 wersje...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
EwaG 21:00, 12 mar 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
W tej pierwszej wersji bardzo mi się podoba łuk z bukszpanu zakończony wwielokropkiem z kul. Może ten łuk dałabym płynniejsza linią i trochę dłuższy. Co do roslin, to musiało by się prześledzić inne Twoje rabaty...
Może inspiracją niech będzie przedogródek Agnieszki?
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
butterfly 21:27, 12 mar 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ewa, no tak jak pisałam, w paint ciężko o płynne linie... przynajmniej u mnie...
na tych rysunkach, na górze, tam gdzie się kończy kartka to tam jest koniec działki - inaczejd zagięcia kartki na górze do "płynnej linii od góry będzie trawa.
Na dole jest kostka.
Rysunki są w skali - 1cm (2 kratki) = 1m

Rośliny dobierałam raczej takie, które wcześniej zaproponowałam na inne rabaty. Jedna "nowością" jest tu hakonechloa no i te kule tawuły, który nie jestem pewna...

A łuk z bukszpanu jak daleko pociągnąć? Do połowy żółtej żurawki, czy dalej?

Wątek Agnieszki śledzę na bieżąco i bardzo mi się podoba jak to ładnie wymyśliła Magnolia

A tak w ogóle to dziękuję, że tu zajrzałaś Bardzo mi ciebie brakowało
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Gardenarium 21:27, 12 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
butterfly napisał(a)




WERSJA II



Ta wersja bardziej do mnie przemawia - może dlatego, że znalazłam miejsce dla ophiopogon (strrrasznie mi się podoba).

Żywopłcik z bukszpanu inaczej usytuowany, i też nie wiem czy zakończyć go kulami?

Żywopłocik z lawendy - tak jak jest, czy go skrócić(czarna kreska) - bo lawenda może za wysoka a carex z ophiopogon będzie ładnie kontrastowało obok siebie? I czy na końcu też dać jakieś kule?

Przed stożkami z cisa dałam 3 trawy - turzyce.

A co lepsze do podsadzenia stożków - runianka czy trzmielina? Powiem szczerze, że tej pierwszej trochę się boję...

No i 1,2,3 nie wiem co....



Może powtórz żurawki i konwalnik
1- konwalnik, 2 Citronelka, 3 pomarańczowa.

Stożki w trzmielinie będzie lepiej niż te 3 turzyce. (Carex = turzyca) Obok jest Carex no to stożki już nie w Carexie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
butterfly 21:31, 12 mar 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
O, i Danusia pisała jednocześnie ze mną

A czy te 3 kule tam maja sens?

No to może inne trawy wyższe przed stożkami? Czy za dużo tego będzie?

____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
anka 08:53, 13 mar 2012

Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 127
Biegnę z rewizytą! I podziwiam powstające plany. Ogród będzie z pewnością śliczny! Pozdrawiam
Odpowiedziałam w swoim wątku odnośnie stożka
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1060-ogrodek-do-przerobek
butterfly 22:13, 13 mar 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Złożyłam pierwsze zamówienie! Na trawy.

Ciesze się jak głupia
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Gardenarium 22:36, 15 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Czytajcie PW, popisałam w tej sprawie i już dawno zrobiliśmy porządki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies