Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nadzieja na spełnienie marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Nadzieja na spełnienie marzeń

ewalm 20:26, 12 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
a jest gdzieś zdjęcie tej strony domu? (przepraszam, nie czytałam teraz całego watku, a juz nie pamiętam)
ciężko tak rozważać "na płasko", w oderwaniu od bryły domu
____________________
Ogródek na trzy lata
butterfly 20:30, 12 lut 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ewa, na stronie 24 stare ale cos widać
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
ewalm 20:32, 12 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
dziekuję, zaraz popatrzę
____________________
Ogródek na trzy lata
Gardenarium 22:43, 16 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale się Beatka rozbujała w wersjach, ja nie wiem która
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
butterfly 19:46, 17 lut 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ha ha ha Danusiu pewnie zostanie ta najłatwiejsza do wykonania - wersja I ..... ?
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Wieloszka 19:59, 17 lut 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Ja też głosuję za wersją II, aczkolwiek IV też niezła Sama nie wiedziałabym, którą wybrać. A jeśli chodzi o kuliste drzewko mój pomysł to albo klon globosum, albo wiśnia umbraculifera.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
AniaDS 21:37, 22 lut 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Mnie też wpadła w oko wersja II.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
butterfly 20:10, 27 lut 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Kochani ratujcie

Plan prawie w całości już naniosłam na kratki i zaczęłam niektóre roślinki wyliczać - ile będę potrzebowała. I się załamałam bo liczby wychodza ogromniaste !!! Wiem, że nie tylko mnie ten problem dotyczy...

mam pytanie - jak bardzo można zaoszczedzic, w jakiej max odległości sadzić aby nie wyglądało to "brzydko" i ale też w miare szybko (powiedzmy w 1-2 sezony) się zagęściło.

Głównie chodzi mi o żurawki, bukszpaniki na żywopłoty, cisy.

Czy wyliczając ilość roślin - przykładowo żurawka 12szt na 1mkw do jakiej liczby max mogę obniżyć.

Wyliczałam 10 szt na 1 m i liczby wyszły kosmiczne... !
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Sebek 19:54, 29 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Musisz niestety ujmować takie ilości - najmniej 9. Żurawka szybko rośnie, nawet roślinę prosto ze szkółki możesz podzielić na 4 - 5 sadzonek jak jest ładna.

Żywopłociki z bukszpanu to kolejne strapienie Bo się chce efekt, ale ich liczba powala. Dlatego dużo osób tak dłuuugo czeka na efekt - jak ja poczekam pewnie jeszcze ze dwa trzy lata
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 19:57, 29 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
butterfly napisał(a)
Kochani ratujcie

Plan prawie w całości już naniosłam na kratki i zaczęłam niektóre roślinki wyliczać - ile będę potrzebowała. I się załamałam bo liczby wychodza ogromniaste !!! Wiem, że nie tylko mnie ten problem dotyczy...

mam pytanie - jak bardzo można zaoszczedzic, w jakiej max odległości sadzić aby nie wyglądało to "brzydko" i ale też w miare szybko (powiedzmy w 1-2 sezony) się zagęściło.

Głównie chodzi mi o żurawki, bukszpaniki na żywopłoty, cisy.

Czy wyliczając ilość roślin - przykładowo żurawka 12szt na 1mkw do jakiej liczby max mogę obniżyć.

Wyliczałam 10 szt na 1 m i liczby wyszły kosmiczne... !


Żurawki co 3-40 cm, najlepiej jest z trzmielinami bo można je sadzić co drugą a w te miejsca wolne zrobić sadzonki z uciętych ładnych okazów.
Niestety cisów nie da się oszukać i będzie brzydko wyglądało za rzadko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies