Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

MiluniaB 01:04, 10 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
wiola_14 napisał(a)
Milunia, tak pięknie u ciebie i ogród urządzony w błyskawicznym tempie, po prostu cudnie, podziwiam i zaglądam, gdyż szukam inspiracji dla siebie, żeby skończyć jedną rozwaloną rabatę jeszcze przed zimą, podpatruję i próbuję coś przemycić do mojego ogródka, Miluniu, zajrzyj proszę do mnie jak będziesz miała chwilkę może mi coś podpowiesz. Ja działam w swoim ogrodzie działam 2 rok, ale teraz po wizytach na ogrodowisku, widzę jak dużo blędow popełniłam będę je stopniowo naprawiać czeka mnie jeszcze dużo pracy. czekam na wasze wsparcie. Dziewczyny pomóżcie! Proszę!

Witam Cię serdecznie i cieszę się, że zostawiłaś wpis. Bardzo lubię gdy nowe osoby się odzywają - przynajmniej wiem, że ten wątek ktoś ogląda.

Z tego co piszesz to zaczynasz tak jak większość z nas. Coś już masz zrobione, a potem trafiasz na ogrodowisko, oglądasz różne ogrody, widzisz ile popełniłaś błędów i próbujesz coś zmienić - to normalne większość z nas przez przechodziła.

Ja chętnie pomogę, tylko nie masz nazwy wątku w podpisie to Cię nie znajdę
Podepnij wątek. Jeżeli nie wiesz jak to w "Pomoc techniczna" jest wątek tematyczny o podpisie.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Gosiek33 07:04, 10 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
MiluniaB napisał(a)
Czy u Was jeżówki też zaczynają ponownie kwitnąć?




Część jeżówek, tych przycinanaych kwitnie ponownie choć nie zawsze mają tak wielkie pąki jak u Ciebie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
MiluniaB 11:04, 10 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Gosia dziękuję Ci za informację. Jeżówki oszalały- mają tak duże kwiaty i jest ich sporo. Za pierwszym kwitnieniem tak wielkie nie były. Ścięłam do zera podlałam kilka razy nawozem i takie okazy z grubymi łodygami. Chyba to będzie mój sposób na ich drugie kwitnienie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
ewad 22:22, 10 paź 2020


Dołączył: 16 lip 2017
Posty: 34
MiluniaB napisał(a)
Gosia dziękuję Ci za informację. Jeżówki oszalały- mają tak duże kwiaty i jest ich sporo. Za pierwszym kwitnieniem tak wielkie nie były. Ścięłam do zera podlałam kilka razy nawozem i takie okazy z grubymi łodygami. Chyba to będzie mój sposób na ich drugie kwitnienie

Ooo, super pomysł na ponownie kwitnienie jeżówek, ja swoje zawsze ścinałam późną jesienią, aby zrobić porządek na rabacie przed zimą. Na przyszły rok zrobię tak jak Ty Mirelka. Nie wiedziałam że one powtarzają kwitnienie, człowiek zawsze na ogrodowisku czegoś nowego się dowie
____________________
Ewa
ElzbietaFranka 08:13, 11 paź 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
A ty masz Memory? Jak nie to koniecznie kup. Moja rad, aby posadzić go w zwykłej ziemi bez dodatków. Mam 2 szt w ziemi humusowej i mają po 2,5 m. Wyrosły olbrzymy. Wiatr wieje i pochylają się we wszystkie strony. Oby dwa związane i podparte kółkiem. Trzecia sztuka posadzona w byle jakiej i drugi sezon ma ok 1 m muszę przesadzić.
U mnie też jezowki młode mają dużo pąków trzeba ściąć przekwitłe i kwiaty wyrastaja szkoda, że tak późno.

Miłej niedzieli
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MiluniaB 14:07, 11 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Ewa skorzystaj To już będzie mój sprawdzony patent
Zaczynają ponownie zakwitać wielkimi kwiatkami - zobacz





____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 14:10, 11 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Ela nie mam Memory, ale się zastanawiam czy trzcinników Overdam nie wymienić właśnie na nie. Podobają mi się ich pióropusze
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
ewad 19:37, 11 paź 2020


Dołączył: 16 lip 2017
Posty: 34
MiluniaB napisał(a)
Ewa skorzystaj To już będzie mój sprawdzony patent
Zaczynają ponownie zakwitać wielkimi kwiatkami - zobacz






Śliczne jeżóweczki, o tej porze roku pięknie będą zdobić ogród. Mirelka dopytam, czy ścinałaś je razem z liściami przy ziemi, czy tylko wyciełaś łodyżki z przekwitłymi kwiatami?






____________________
Ewa
MiluniaB 21:08, 11 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Ewa obcięłam zupełnie przy ziemi
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
andzia458 22:01, 11 paź 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
MiluniaB napisał(a)
Ela nie mam Memory, ale się zastanawiam czy trzcinników Overdam nie wymienić właśnie na nie. Podobają mi się ich pióropusze


Memory kiedyś i ja sobie posadzę. Piękne są.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies