Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pachnący ambrą

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący ambrą

Kasya 17:35, 06 sie 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41721
Mój ambrowiec przyrastał 70-80 cm
A potem czubek marzł, wiec nadrabiał i rósł 100 cm
Potem się uspokoił
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Rudolfina 18:55, 06 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Kasya napisał(a)
Mój ambrowiec przyrastał 70-80 cm
A potem czubek marzł, wiec nadrabiał i rósł 100 cm
Potem się uspokoił


Ha, ha. Czyli mój to żadne dziwadło Musze tylko zapamietać żeby porządnie go okryć na zimę.
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Kasya 19:10, 06 sie 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41721
Rudolfina napisał(a)


Ha, ha. Czyli mój to żadne dziwadło Musze tylko zapamietać żeby porządnie go okryć na zimę.

Jemu tylko czubek przemarzal i to dlatego ze nie był zdrewniałe, ale nic mu to nie szkodziło ani nie psuło pokroju
Owijalam początkowo ale i tak ten czubek przemarzal, przestałam się przejmować
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
alis 20:53, 06 sie 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Zapisuję do obserwowania, zapowiada się całkiem ciekawie
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Rudolfina 12:21, 07 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
alis napisał(a)
Zapisuję do obserwowania, zapowiada się całkiem ciekawie


Witam! Mam nadzieję, że będzie ciekawie, a za jakiś czas nawet pięknie
____________________
Edyta Pachnący ambrą
alis 12:27, 07 sie 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Rudolfina napisał(a)


Witam! Mam nadzieję, że będzie ciekawie, a za jakiś czas nawet pięknie


Już jest pięknie a z czasem będzie jeszcze piękniej
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Rudolfina 13:22, 10 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Myślę ciągle nad tą rabatą od frontu i chyba pozostanę przy tej wersji:


Nad obsadzeniami będę się zastanawiać pewnie dopiero zimą. Natomiast w najbliższym czasie chciałabym jeszcze wytyczyć rabatę przed domkiem i placem zabaw dzieciaków oraz rabatę przy tarasie. Próbuję sama coś wymyślić ale mam wrażenie, że tych małych rabat robi się za dużo i jest straszny nieporządek. Może ktoś zerknie i oceni czy coś z tego będzie, czy mam wymyślać dalej?
Na głównym planie nowe rabaty są zaznaczone czerwoną linią.


____________________
Edyta Pachnący ambrą
Anda 14:09, 10 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Witaj Rabatę przed placem zabaw połącz z tą obok, od razu będzie to wyglądać porządniej. Przejście możesz zrobić wkładając parę płyt w rabatę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:18, 10 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Rudolfina napisał(a)


I dochodzimy do miejsca gdzie będę potrzebować pomocy. Ta skrzynia, jak już stąd wyleci zostanie zastąpiona żywopłotem ze szmaragdów, żeby je już pociągnąć na całej długości ogrodzenia. No i muszę jakoś zmienić linię rabat żeby ukryć studzienkę w trawniku. Jakieś 2-3m za studzienką rośnie orzech, którego nie chciałabym ruszać. W wątku z pojedynczymi pytaniami na temat rabat dyskutowałam już o tym, ale teraz, za sprawą przeniesienia skrzyni, koncepcja trochę się zmieniła. Myślałam, żeby żeby powiększyć tę rabatę do czerwonej linii, tak:



Albo tak:




Może tak być? Która koncepcja lepsza?


Jestem za pierwszą wersją. Im „prościej” tym efektowniej Koszenie też o wiele latwiejsze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rudolfina 08:20, 11 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Anda napisał(a)
Witaj Rabatę przed placem zabaw połącz z tą obok, od razu będzie to wyglądać porządniej. Przejście możesz zrobić wkładając parę płyt w rabatę.


I to jest to! Nie wpadłam na te płyty, a właśnie przejście do domku tam musi być. Dziękuję

____________________
Edyta Pachnący ambrą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies