Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pachnący ambrą

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący ambrą

Rudolfina 08:06, 13 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
W najwęższej części pod oknem jest donica, w której rosną rajskie jabłonki miniaturki. Planuję dorobić jeszcze jedną donicę wzdłuż całej tej wystającej ściany. To będzie taka namiastka rabaty okalającej dom.

____________________
Edyta Pachnący ambrą
Rudolfina 11:17, 13 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Większa rabata przytarasowa powstanie tu z prawej strony:


Na rogu tej rabaty planowałam posadzić drzewo żeby trochę zasłonić się od sąsiadów. Ewa na szczęście też uznała że to dobre miejsce


To będzie jakieś 4,5-5 metrów od domu. Myślicie, że klon Brandywine by tam pasował? Ewentualnie coś bardziej kolumnowego jak Crimson Centry? Te dwa akurat posiadam. Mam jeszcze klona cynamonowego, ale to na razie taki metrowy maluszek, a wolałabym tam coś większego i szybko rosnącego posadzić.
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Anda 16:29, 13 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
Rudolfina napisał(a)


Rabaty przy tarasie i ta przed placem zabaw są świetne! Ale tej wąskiej przy domu nie mam jak zrobić. Tam jest opaska, odgrodzona krawężnikiem i wysypana kamieniami. A część najszersza (widoczna na pierwszym zdjęciu) będzie kiedyś przedłużeniem tarasu. Pstryknęłam kilka zdjęć przed pracą żeby pokazać jak to wygląda. Udajemy, że tego żółtego węża tam nie ma




Rozumiem. A z boku przy opasce nie da się zrobić nic? To strona południowa czy północna?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:31, 13 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
Co do klona to Brandywine ma ten plus, że jest odmianą męską i nie owocuje
Zapytaj Agani lub Sylwii, czy mają te klony. Może coś Ci doradzą.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 16:44, 13 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Zajrzyj do Ogrodu Cioci do Gosi, ma śliczną wąziutką rabatę wzdłuż budynku
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6115-ogrod-cioci-cz-3?page=1443
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:49, 13 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Brandy wine pięknie będzie na tle elewacji jesienią świecił, a w sezonie jest nie nachalny gdy kwitną rośliny wokół.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rudolfina 20:17, 13 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Anda napisał(a)


Rozumiem. A z boku przy opasce nie da się zrobić nic? To strona południowa czy północna?


w sensie, że poza krawężnikiem, tam gdzie trawa? Oczywiście, że dałoby się zrobić. Trochę jestem zaskoczona, bo nigdy nie myślałam żeby coś tam posadzić. Ten krawężnik był w mojej głowie takim zakończeniem i wyciąganie rabaty poza niego nigdy mi do głowy nie przyszło.

To strona południowa.

Anda napisał(a)

Co do klona to Brandywine ma ten plus, że jest odmianą męską i nie owocuje
Zapytaj Agani lub Sylwii, czy mają te klony. Może coś Ci doradzą.


Właśnie z powodu braku owoców i niewielkich rozmiarów wybrałam tego klona. Trudno było go znaleźć ale w końcu się udało Zamówiłam go na początku wakacji i mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będzie gotowy do odbioru.
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Rudolfina 20:31, 13 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zajrzyj do Ogrodu Cioci do Gosi, ma śliczną wąziutką rabatę wzdłuż budynku
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6115-ogrod-cioci-cz-3?page=1443


Jeszcze jeden piękny ogród! Ja niedługo na nic innego nie będę mieć czasu, bo od Ogrodowiska to nawet w pracy ciężko mi się oderwać
Widzę, że sporo osób ma rabatki zaraz przy ścianie budynku. U mnie jest opaska drenująca szeroka na 50cm i głęboka na 1 metr. Muszę dopytać eMa po co nam to było?

sylwia_slomczewska napisał(a)
Brandy wine pięknie będzie na tle elewacji jesienią świecił, a w sezonie jest nie nachalny gdy kwitną rośliny wokół.


Czyli jeden problem z głowy. Drzewo wybrane
____________________
Edyta Pachnący ambrą
andzia458 22:32, 13 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Edytka, fajne pomysły dziewczyny podsuwają.
Ja poluję na klona Brandywine i niestety, nigdzie nie mogę go znaleźć. Ani stacjonarnie ani w internecie za jakieś przyzwoite pieniądze...
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Rudolfina 09:23, 14 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
andzia458 napisał(a)
Edytka, fajne pomysły dziewczyny podsuwają.
Ja poluję na klona Brandywine i niestety, nigdzie nie mogę go znaleźć. Ani stacjonarnie ani w internecie za jakieś przyzwoite pieniądze...


Bardzo się cieszę, że dziewczyny tu zaglądają i podsuwają świetne pomysły

Napisałam na priv gdzie ja zamówiłam swojego klona.
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies