Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pachnący ambrą

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący ambrą

Agania 09:28, 14 sie 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gratuluję domu, ogrodu, wątku i wybory klona... masz go już?
Mi) o poznać koleżankę ma) opolankę z jakiego rejonu jesteś?
Pozdro
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Rudolfina 09:36, 14 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Agania napisał(a)
Gratuluję domu, ogrodu, wątku i wybory klona... masz go już?
Mi) o poznać koleżankę ma) opolankę z jakiego rejonu jesteś?
Pozdro


Z tymi gratulacjami to trochę bym poczekała. Dom i watek są, ogród dopiero się robi, a klon kupiony ale jeszcze nie gotowy do odbioru Liczę, że będzie wart czekania.

Mnie też miło poznać sąsiadkę. Mieszkam na południowych krańcach Krakowa
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Rudolfina 10:38, 14 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Ambrowiec Paarl zaczyna się przebarwiać
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Rudolfina 10:39, 14 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
A takiego pieknego hibiskusa dostałam. Ten kolor jest niesamowity!

____________________
Edyta Pachnący ambrą
sylwik69 12:17, 14 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Piękny kolor
Bardzo podobają mi się te duże tarasowe donice
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
andzia458 12:35, 14 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Piękny prezent dostałaś.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Anda 16:29, 14 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
Rudolfina napisał(a)


w sensie, że poza krawężnikiem, tam gdzie trawa? Oczywiście, że dałoby się zrobić. Trochę jestem zaskoczona, bo nigdy nie myślałam żeby coś tam posadzić. Ten krawężnik był w mojej głowie takim zakończeniem i wyciąganie rabaty poza niego nigdy mi do głowy nie przyszło.

To strona południowa.


Hmm, mogłabyś nawet w te kamyki posadzić różnego rodzaju Sedum i tymianku, jest naprawdę wiele odmian i wysokości. Gdybyś jednak wyszła bardziej w trawnik, to poszłabym w Panicum np. Shenandoah. Doskonale znosi suszę i przepiękne wygląda. Do tego biała Gaura i Sedum telephium Matrona i już. Jeśli brakowałoby czegoś zimozielonego to poszłabym w Pinus mugo. To zależy jednak od głębokości tej rabaty. Im wężej tym mniej możliwości
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rudolfina 17:37, 14 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
sylwik69 napisał(a)
Piękny kolor
Bardzo podobają mi się te duże tarasowe donice


Dziękuję. Mi też bardzo się podobają. Wykonał je mój mąż
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Rudolfina 17:47, 14 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Anda napisał(a)


Hmm, mogłabyś nawet w te kamyki posadzić różnego rodzaju Sedum i tymianku, jest naprawdę wiele odmian i wysokości. Gdybyś jednak wyszła bardziej w trawnik, to poszłabym w Panicum np. Shenandoah. Doskonale znosi suszę i przepiękne wygląda. Do tego biała Gaura i Sedum telephium Matrona i już. Jeśli brakowałoby czegoś zimozielonego to poszłabym w Pinus mugo. To zależy jednak od głębokości tej rabaty. Im wężej tym mniej możliwości


Kurcze, muszę się jeszcze dużo nauczyć. Każdą roślinkę musiałam wyguglować- co ona za jedna. Bardzo mi się ten zestaw podoba Łatwo nie będzie, ale postaram się wynegocjować jak najwięcej miejsca rabaty.
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Anda 17:53, 14 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
Rudolfina napisał(a)


Kurcze, muszę się jeszcze dużo nauczyć. Każdą roślinkę musiałam wyguglować- co ona za jedna. Bardzo mi się ten zestaw podoba Łatwo nie będzie, ale postaram się wynegocjować jak najwięcej miejsca rabaty.


Trzymam kciuki za negocjacje Utrzymanie trawnika w dobrym stanie łatwe nie jest, zwłaszcza przy coraz bardziej gorących i suchych latach, więc taka rabata zaoszczędziłaby Wam i pracy, i wody
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies