Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pachnący ambrą

Pokaż wątki Pokaż posty

Pachnący ambrą

Rudolfina 08:22, 11 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Anda napisał(a)


Jestem za pierwszą wersją. Im „prościej” tym efektowniej Koszenie też o wiele latwiejsze


Masz rację. Im prościej tym lepiej. Zmierzyłam teren i rabata miałaby 7,3 x 4,5m. Więcej miejsca na roślinki!
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Anda 08:46, 11 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Będziesz miała super rabatę z taką głębokością
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwik69 10:57, 12 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Lawirowanie pomiędzy małymi rabatkami to tragedia! proste linie kosi się łatwiej mi 300m trawnika zajmuje pół godziny też stawiam na prostotę przejście z płytami super pomysł
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwia_slomc... 11:05, 12 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Ja bym jeszcze powiększyła rabaty przy tarasie od razu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 11:08, 12 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja bym jeszcze powiększyła rabaty przy tarasie od razu


Popieram W ogóle przy tarasie zrobiłabym rabaty inaczej trochę. Może po południu będę miała czas, to narysuję coś
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rudolfina 17:19, 12 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
sylwik69 napisał(a)
Lawirowanie pomiędzy małymi rabatkami to tragedia! proste linie kosi się łatwiej mi 300m trawnika zajmuje pół godziny też stawiam na prostotę przejście z płytami super pomysł


Pomysł z płytami też bardzo mi się podoba U nas trawę kosi eM. Narzeka, że dużo czasu mu to zajmuje ale jak proponuję, że zrobię więcej rabatek żeby nie musiał się tak męczyć to odmawia. Nie rozumiem facetów
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Rudolfina 17:23, 12 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja bym jeszcze powiększyła rabaty przy tarasie od razu


Jestem za
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Rudolfina 17:23, 12 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Anda napisał(a)


Popieram W ogóle przy tarasie zrobiłabym rabaty inaczej trochę. Może po południu będę miała czas, to narysuję coś


Super! Dziękuję! Czekam z niecierpliwością
____________________
Edyta Pachnący ambrą
Anda 19:28, 12 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Edytko, co prawda nie widziałam domu w całości na zdjęciach, ale taka moja propozycja, w ciemno



Z boku domu rabata na całej długości. Może byc wąska, ale okalająca całość.
Przy tarasie rabaty z boku, większe niż przed tarasem. Tarasy otwarte na ogród, a otoczone z boku bylinami, bardzo dobrze wyglądają. W większej bocznej rabacie umiejscowiłam drzewo (zielone kołko), bo zobaczyłam, że masz już tam takie na planie Myślę, że to dobre miejsce na drzewo. Rabata w L tak jak zaplanowałaś
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rudolfina 08:00, 13 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Anda napisał(a)
Edytko, co prawda nie widziałam domu w całości na zdjęciach, ale taka moja propozycja, w ciemno



Z boku domu rabata na całej długości. Może byc wąska, ale okalająca całość.
Przy tarasie rabaty z boku, większe niż przed tarasem. Tarasy otwarte na ogród, a otoczone z boku bylinami, bardzo dobrze wyglądają. W większej bocznej rabacie umiejscowiłam drzewo (zielone kołko), bo zobaczyłam, że masz już tam takie na planie Myślę, że to dobre miejsce na drzewo. Rabata w L tak jak zaplanowałaś


Rabaty przy tarasie i ta przed placem zabaw są świetne! Ale tej wąskiej przy domu nie mam jak zrobić. Tam jest opaska, odgrodzona krawężnikiem i wysypana kamieniami. A część najszersza (widoczna na pierwszym zdjęciu) będzie kiedyś przedłużeniem tarasu. Pstryknęłam kilka zdjęć przed pracą żeby pokazać jak to wygląda. Udajemy, że tego żółtego węża tam nie ma


____________________
Edyta Pachnący ambrą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies