Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na... Przedogródek!

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na... Przedogródek!

Kaha565 22:02, 15 maj 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Dzisiaj udało mi się sporo podziałać w ogrodzie! Synek spał w wózku przez 3 godziny, a córeczka była u babci
Wzięłam się więc za odchwaszczenie i przygotowanie rabaty podokiennej!
Dla przypomnienia zachodnia ściana. Piach.

Wzdłuż chce wsadzic seslerie jesienna. Pod oknami po prawo 2 hortensje.
I uzupełnić to wszystko fioletowymi bylinami i wyższymi trawami przy hortensji.
Pod pierwszym oknem myślę o kocimietce by podkładała się na seslerie.
Macie jakieś pomysły co jescze mogłabym tam wsadzic?

____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
LIDKA 22:52, 15 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7031
Kasia to przy samym domu. Tu pewnie fundament obsypany czym co majstry nazywają posypką. Taki żółty piach jak ze żwirowni.

Myślę że zeby rosliny rosły dobrze trzeba dac im dużo dobroci.
Ja z powodu tej posypki i faktu że mam okap 90 cm. Nie mogłam zrobić rabat pod oknami.

Pod północną ścianą mam chosty przy ścianie ale wkopalam donice z dobra ziemia.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Johanka77 23:03, 15 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Daj dużo szałwii i werbeny patagońskie.
Kocimięta za bardzo się rozkłada, jak dla mnie.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Anda 07:52, 16 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Przy kostce nie sadzilabym niczego, co się tak mocno wysiewa jak kocimiętka, szałwia, werbena. Mowię z doświadczenia, bo naprawdę nie lubię pielić kostki. Ale może Ty lubisz?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Johanka77 08:00, 16 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ewa masz racje w sumie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 08:20, 16 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Cofam co napisałam.
Moje droga, przecież to. jest opaska wokół domu.
Czy tam. na pewno można coś sadzić? Wg mojej. wiedzy jakieś. 50cm. to powinna być jakaś podsypka, żwir itp.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Anda 08:27, 16 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Myślę, że można sadzić różne odmiany Sedum - niskie i wysokie, niziutkie Sempervivum. Zwłaszcza po słonecznej stronie. Do tego trawy lubiące takie stanowiska. Raczej nie hortensje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kaha565 21:28, 16 maj 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Dzięki dziewczyny za rady! Nie pomyślałam o tym że coś może się rozsiewać na kostkę. Wiem że werbena jest ekspansywna ale nie wiedziałam że kocimiętką też może się tak rozsiewać czy szałwia.

Zdaje sobie sprawę również z tego że nie są to warunki dla hortensji, ale uparłam się na nie i na własne ryzyko spróbuję. A czy trzcinnik KF by tam pasował? I co jeszcze dobrze komponuje się z sesleria?

A co do Sedum - to bardzo podoba mi się jego połączenie że stipa!
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Wiaan 23:31, 16 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5161
Pisałaś u Magdy, że chciałabyś zobaczyć kosodrzewinę i rozplenice. Zrobiłam kiedyś zdjęcie bo bardzo mi się spodobało
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Kaha565 08:41, 17 maj 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Ooo dziękuję Wiaan
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies