Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na... Przedogródek!

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na... Przedogródek!

Dorii 23:40, 15 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
O buku albo granie też myślałam ale wydawało mi się że ma być zimozielono.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 23:45, 15 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Z tego co czytam buk jest dość wymagający ale dla cisa czy nawet szmaragdów też trzeba by wzbogacić glebę i bez wody też sobie nie poradzą.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Johanka77 06:40, 16 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ja polecam żywopłot grabowy. Ale oczywiście zima opadnie.
Osobiście nie lubię suchych liści wiosną na drzewach i krzewach... dla mnie to nie jest zimozieloność tylko śmieci tak już mam...

Z iglaków mogę jeszcze polecić jałowce Blue Arrow. Ja mam takie naprzeciw tarasu i jestem z nich bardzo zadowolona.
Wszyscy mi tu odradzali, a one po 6 latach ładniejsze od szmaragdów. I lubię ich srebrno błękitny kolor.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kaha565 10:26, 16 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Dzięki dziewczyny za porady! Nad żywopłotem będę myśleć, póki co najbliżej mi do cisa albo thuji.
Zastanawiam się jescze czy koncepcja stipowiska (a właściwie zimozielone kostki) będzie pasować do przedogródka ( tam bukszpanowe kule). Czy będzie to wszystko spójne?
Pozostaje jescze do połączenia rabata pod oknami (tam planowałam seslerie, hortensje, kulki bukszpanowe i coś jeszcze....)

Te trzy rabaty są na froncie ogrodu i praktycznie widoczne będą na raz od samego wejścia. Chcę by były spójne
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Anda 10:35, 16 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
A widzisz przedogródek i tą rabatę jednocześnie? Spójne będą, bo raczej nie zmienisz stylu. Nie muszą być takie same i nawet nie muszą mieć takich samych roślin. A nawet gdybyś zmieniła styl, to jest to jak najbardziej dopuszczalne. To są oddzielne pokoje ogrodowe przecież. Jeśli oddzielić je jakimś żywopłotkiem roślinnym, rzeżbą, pergolą, grupą krzewów, to w ogóle można poszaleć z różnymi stylami ogrodowymi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kaha565 11:16, 16 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Tak widać jednocześnie te rabaty + ta pod oknami też będzie widoczna
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Anda 11:34, 16 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Kasiu, pomyśl o tym jak o domu. Każdy obszar ogrodu służy czemu innemu, tak jak w domu, kuchnia, sypialnia, salon, wiatrołap. Masz w każdym te same meble, kolory? Pewnie nie i mimo tego jest spójnie. W ogrodzie też tak będzie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kaha565 22:08, 16 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Masz rację Ewa Jakby wszędzie było to samo, ogród nie byłby interesujący,
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Johanka77 22:17, 16 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kasia nie musisz mieć wszędzie tych samych gatunków, żeby było spójnie.
Czasem wystarczy przemycać pojedyncze.

Ja mam na wjeździe stipe.
Na frontowej rozplenice i carexy i pod oknami carexy,

Na skarpie stipę, śmiałki i rozplenice.
W dole ogrodu rozplenice i miskanty ML i Gracki

Pod tarasem miskanty ML
Na przeciw tarasu śmiałki

Pod brzozami miskanty ML i hakone Beni Kaze
Za domem hakone i ML oraz szpaler gracków

Czyli przeplatam, a to łączy
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agatorek 23:39, 16 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Kasiu, bardzo ładne sadzonki traw dostałaś. Czy to ze sklepu na A? .

Zostawiłabym też trochę maków na tej rabacie ze studnią. Ze stipą będą się ładnie komponować
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies