Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Mentira 08:28, 16 kwi 2021


Dołączył: 09 kwi 2021
Posty: 35
Przepiękna wiosna u Ciebie! Ogród pełen kwiatów
Mam sentyment do zawilców i też kiedyś xhailabym je mieć w swoim ogródku. Kojarzą mi się z dzieciństwem i spacerami po lesie....
____________________
Mentirkowa przygoda z ogrodem
beamilusia 11:08, 16 kwi 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Alicjo. Ależ u Ciebie piękna wiosna. Ślicznie w tym leśnym zakątku pod brzozą. Kwitną zawilce, ciemierniki. Ten jasny z bordowymi kropkami szczególnie mi się podoba, bo takiego nie mam. Muszę iść do lasu, tam pewnie też już zawilcowe łączki kwitną. Dzisiaj u mnie deszczowo, a miałam rozsypać 100 kg mączki skalnej na rabatach i trawniku. Bratki w wiklinowych donicach pięknie zdobią. Jednak u Ciebie cieplej, u mnie brunnery dopiero liście pokazują. A ta kokorycz, wiem, że się rozsiewa, ale nie wiem, czy ona jest wieloletnią, czy jedno-, albo dwuletnią rośliną. U Twojego Taty jeszcze bardziej kolorowo, ale słoneczne miejsce, jak piszesz. Śniegu nie zazdroszczę, u mnie na szczęście tym razem nie padał, chociaż zapowiadali. Miłego dnia, Alu.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
KasiaLangier 20:35, 16 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Och, jak zazdroszczę tego poletka zawilców Mam nadzieję, że kiedyś się "dorobię" Śliczne przedwiośnie u Ciebie Pozdrawiam
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Alija 22:48, 16 kwi 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Milka napisał(a)

Całe poletko zawilców. U mnie na razie w jednym miejscu zakwitły, tam gdzie dywanik, jeszcze nie. Chyba, że mam różne odmiany, nie wiem.
Śliczna wiosna


Milka! Dzięki! Bardzo lubię zawilce i w końcu zaczynają mi się rozrastać i
pojawiać w różnych miejscach.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:50, 16 kwi 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Mentira napisał(a)
Przepiękna wiosna u Ciebie! Ogród pełen kwiatów
Mam sentyment do zawilców i też kiedyś xhailabym je mieć w swoim ogródku. Kojarzą mi się z dzieciństwem i spacerami po lesie....


Mentira! Dzięki! Tak, mnie zawilce też kojarzą się z dzieciństwem i lasem.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:54, 16 kwi 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
beamilusia napisał(a)
Witaj Alicjo. Ależ u Ciebie piękna wiosna. Ślicznie w tym leśnym zakątku pod brzozą. Kwitną zawilce, ciemierniki. Ten jasny z bordowymi kropkami szczególnie mi się podoba, bo takiego nie mam. Muszę iść do lasu, tam pewnie też już zawilcowe łączki kwitną. Dzisiaj u mnie deszczowo, a miałam rozsypać 100 kg mączki skalnej na rabatach i trawniku. Bratki w wiklinowych donicach pięknie zdobią. Jednak u Ciebie cieplej, u mnie brunnery dopiero liście pokazują. A ta kokorycz, wiem, że się rozsiewa, ale nie wiem, czy ona jest wieloletnią, czy jedno-, albo dwuletnią rośliną. U Twojego Taty jeszcze bardziej kolorowo, ale słoneczne miejsce, jak piszesz. Śniegu nie zazdroszczę, u mnie na szczęście tym razem nie padał, chociaż zapowiadali. Miłego dnia, Alu.


Beatko! Dzięki za miłe słowa. Cieszę się, że ci się podoba. Na szczęście śnieg stopniał,
ale cały czas pada, jest zimno, mokro i ponuro. Brakuje mi już słońca. Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:56, 16 kwi 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
KasiaLangier napisał(a)


Kasiu! Dzięki! U ciebie w leśnym Ogrodzie zawilce miałyby dobre miejsce.
Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
mirkaka 07:01, 17 kwi 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Miałam kiedyś tulipanki botaniczne, właśnie takie czerwone, ale mi ten kolor nie pasował i traktowałam je źle, chyba się obraziły. Szkoda bo są wczesne i zawsze dają kolorek na rabacie.
Zawilców też miałam sporo ale gdzieś wyczytałam że one są pośrednimi żywicielami czarnej plamistości róż i z uporem je usuwałam. Zawilców już nie mam a czarna plamistość i tak jest. Czasami chyba nie trzeba tak wierzyć w te różne info.
Roślinki pięknie kwitną, zimno jest, ciągle czekamy na to buchnięcie wiosny
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Dorota123 07:27, 17 kwi 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Piękną i kolorową masz wiosnę, sporo kwiatuszków Ci kwitnie. U mnie po opadach śniegu połamały się żonkile, a jak w Twoim ogrodzie?
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
kasiek 22:13, 17 kwi 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
O rany jakie piękne poletko zawilców! U mnie też się zadomowiły i powolutku zaczynają zajmować powierzchnie, ale trzeba strasznie na korzenie uważać bo nie lubia gdy się obok nich grzebie.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies