Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

sylwia_slomc... 21:44, 02 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Piękne złote przebarwienia u Ciebie w ogrodzie Też wczoraj miałam w podwórku wygrabione, dziś zachodzę, a tam wszystko zasypane liśćmi, taka robota głupiego, ale lubię ten szelest pod nogami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
basia3012 22:47, 02 lis 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
Alija napisał(a)
A bodziszek Rozanne kwitnie niestrudzenie od kiedy go posadziłam, czyli od lata. Jest niesamowity
Zawilce też jeszcze się trzymają



Alu, przepięknie kolorowo, złota jesień u Ciebie. Najpiękniejsza. Taką lubię. Zawilce jeszcze dorodne. Super. Moje już po kwitnieniu.
Okrągła liczba 300 str.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
daszum 23:02, 02 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Alija napisał(a)



Piękna jesień...
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Milka 07:25, 03 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Alija napisał(a)

Fajny kontrast róż, do tej Twojej złotej jesieni.
Dużo złota u ciebie, ale i pracy też. Podziwiam, że to ogarniasz, u mnie bywa różnie, narzekam, ale potem jakoś zrobię i znowu wraca zadowolenie.
Alu, życzę dalej pięknej pogody
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
gogo 20:16, 03 lis 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Alu, poszeleściłam sobie liśćmi w czasie spaceru po Twoim złoto-czerwonym ogrodzie, wspaniałe przeżycie dla oczu i uszu
Gdybym miała duży ogród, to miskant cukrowy byłby obowiązkowy
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
daszum 12:26, 04 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Alija napisał(a)


Mam agapanty, bardzo mi się podobają, ale szczerze mówiąc myślałam, że będą szybciej rosły i więcej kwitły. Na zimę przenoszę jej do piwnicy, mają tam odrobinę światła, ale niezbyt dużo. Podlewam troszeczkę mniej więcej raz na miesiąc. Większość liści im zasycha, ale w środku zostaje parę zielonych.
Elu, ekspertem nie jestem, ja tak robię, w tym roku kwitły mi trzy kwiaty, ale rok temu nie było ani jednego. Może dlatego, że nie ścięłam po przekwitnięciu i zawiązały nasionka, nie wiem.




Alicja miałam zrobić tak jak Ty - schować agapanty do piwnicy. Stwierdziłam jednak, że moja piwnica jest za ciepła (sąsiaduje z kotłownią), więc wczoraj zadołowałam je razem z doniczkami w cichym miejscu. Jak przyjdzie prawdziwa zima przykryję je dodatkowo ściętymi gałązkami cyprysika.
Zobaczę co z tego wyjdzie.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Alija 21:55, 04 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
SlonecznyOgrod napisał(a)
Piękna jesień u Ciebie
A staw taki wielki, wszystko takie naturalistyczne pasuje do siebie, tego się trzymaj.
Ala, korzystasz z wody ze stawu latem do podlewania?


Darcia! Dziękuję za miłe słowa.
Ja ogólnie mało podlewam, ale jak jest bardzo sucho to oczywiście korzystam z wody ze stawu.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 21:57, 04 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
sylwia_slomczewska napisał(a)
Piękne złote przebarwienia u Ciebie w ogrodzie Też wczoraj miałam w podwórku wygrabione, dziś zachodzę, a tam wszystko zasypane liśćmi, taka robota głupiego, ale lubię ten szelest pod nogami


Sylwia! Dzięki, też lubię szelest liści pod nogami, ale w końcu muszę trochę wygrabić.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:00, 04 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
basia3012 napisał(a)


Alu, przepięknie kolorowo, złota jesień u Ciebie. Najpiękniejsza. Taką lubię. Zawilce jeszcze dorodne. Super. Moje już po kwitnieniu.
Okrągła liczba 300 str.


Basiu! Dziękuję, w tym roku wyjątkowo pięknie wszystko się przebarwia, pewnie dzięki pogodzie.
Zawilce już zakończyły kwitnienie, ale długo sie trzymały.
300 stron, nawet nie wiem kiedy to minęło.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:01, 04 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
daszum napisał(a)


Piękna jesień...


Danusiu! Dzięki.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies