Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Alija 14:22, 02 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Magleska napisał(a)
Alicja
złoto Ci się panoszy w ogrodzie

przepiękny jesienny ogród


Magdo! Bardzo dziękuję. Rzeczywiście panoszy się u mnie w ogrodzie złoto-żółty kolor, jest go najwięcej.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Roocika 14:45, 02 lis 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Alija napisał(a)
W promieniach słońca modrzewie i hortensje też całe w złotych barwach....



Niesamowite widoki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Alija 15:11, 02 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
ElzbietaFranka napisał(a)



Alicja coś pięknego. Ja tam mówię, że u mnie jesienią najpiękniejszy ogród. Tyle kolorów nigdy nie mam. Ostatnia dekada października taka piękna i słoneczna.
To żółte to też klon na ostatnich zdjęciach chyba nie.
Masz też dużo liści ale trudno chce się mieć cień to i liście są. Wierzba ładna ale długo trzyma liście. Śnieg pada a ona jeszcze ma liście.

Alicja to u ciebie są sgapanty co z nimi robisz na zimę. Czy podlewasz.
Napisz proszę bo już swoje zabrałam do garażu bo tam najchłodniej ale co z nimi robić dalej nie wiem.
Chodzę po ogrodzie i myślę, że jeszcze tydzień dwa i będzie po liściach zrobi się ponuro.

Jeszcze o swiecznicy mam 3 szt z tych ciemnych wypuszczają kwiaty i nie kwitną gdzie masz posadzone w cienie, półcieniu. Biale owszem krzaki wyrosły wysokie i kwitną.

Pozdrawiam


Elu! Dziękuję. Masz rację, jesień to najbardziej kolorowa pora roku. Szczególnie, kiedy pogoda dopisuje, w słońcu kolory jeszcze piękniejsze.

Mam agapanty, bardzo mi się podobają, ale szczerze mówiąc myślałam, że będą szybciej rosły i więcej kwitły. Na zimę przenoszę jej do piwnicy, mają tam odrobinę światła, ale niezbyt dużo. Podlewam troszeczkę mniej więcej raz na miesiąc. Większość liści im zasycha, ale w środku zostaje parę zielonych.
Elu, ekspertem nie jestem, ja tak robię, w tym roku kwitły mi trzy kwiaty, ale rok temu nie było ani jednego. Może dlatego, że nie ścięłam po przekwitnięciu i zawiązały nasionka, nie wiem.
Świecznica to kolejna moja ulubiona roślina, co roku kwitła bardzo późno, więc przesadziłam w lepsze miejsce, tak myślałam. W tym roku zielona w ogóle nie zakwitła, a ta z ciemnymi liśćmi miała niziutkie kwiaty. Kiepsko mi rosną. Posadzone są w miejscu półcienistym.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 15:14, 02 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
antracyt napisał(a)
Ale masz tych złocistości
U mnie dzisiaj deszcz, mgła i szaroburość, ale nie narzekam, bo deszcz bardzo potrzebny.


Zuzanno! Dzięki, rzeczywiście najwięcej u mnie złoto-żółtego koloru.
U mnie dzisiaj podobna pogoda, od rana chmury i mżawka. Mogłoby lepiej popadać, bo bardzo sucho.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 15:15, 02 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Roocika napisał(a)


Niesamowite widoki


Asiu! Dzięki za miłe słowa. Dziś już nie ma słońca, więc i widoki już nie takie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 18:43, 02 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Dzisiaj już pochmurno i deszczowo, więc jeszcze parę jesiennych, kolorowych zdjęć.


____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 18:47, 02 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Ostatnie różyczki.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 18:51, 02 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 18:53, 02 lis 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
SlonecznyOgrod 21:44, 02 lis 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Piękna jesień u Ciebie
A staw taki wielki, wszystko takie naturalistyczne pasuje do siebie, tego się trzymaj.
Ala, korzystasz z wody ze stawu latem do podlewania?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies