Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Alija 13:15, 04 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8710
Martka napisał(a)
Pięknie u Ciebie, ale staw martwi, oby sytuacja w stawie szybko się poprawiła. Jak rozumiem, jest to jest bezprecedensowo niski poziom wody?
Jak się nazywają te żółte kwiatki, o które pyta też April?



Marto! Dziękuję, staw bardzo mnie martwi, nigdy o tej porze nie było tak źle.
CO roku pod koniec lata wody ubywało, ale nigdy tak dużo. Na jutro zapowiadają deszcz, jeden dzień dużo nie zmieni, ale przynajmniej trochę podleje, oby tylko prognozy się sprawdziły.
Żółte kwiatuszki to calicrachoa żółta pełna, ale nie znam nazwy odmiany.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 13:18, 04 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8710
Agatorek napisał(a)
Haha, mi też się podobają te żółte kwiatuszki w doniczce
Może zrobimy jakiś fanclub?

Alicjo, pięknie u Ciebie, niezmiennie . Szkoda, że ta tojeść tak się rozłazi, bo pięknie wygląda, jak dywanik
Różyczki śliczne !


Agnieszko! Cieszę się, że żółta roślinka ma tylu fanów.
Dziękuję za pochwały, tojeść się rozłazi, ale tam gdzie chce. Kiedyś obsadziłam nią kawałek rabaty
i oczywiście wcale się jej tam nie spodobało.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 13:19, 04 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8710
LIDKA napisał(a)
Taki piękny ogród. Rajski.
Deszczu życzę bardzo mocno.
❤❤❤


Lidko! Dziękuję bardzo za pochwały i wywoływanie deszczu.
Oby w końcu popadało.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 13:22, 04 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8710
Basieksp napisał(a)
Wyczytałam, że u Was bez deszczu trzymam mocno kciuki by jednak popadało


Basiu! Do tej pory nie spadła ani kropelka. Zapowiadają na jutro, mam nadzieję, że w końcu popada,
przy takim wsparciu z Twojej strony i innych dziewczyn w końcu musi.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 13:23, 04 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8710
Agania napisał(a)
W naszym stawiku woda się właśnie poprawiła , jej stan po deszczu znacznie się podniósł, to do rze dla rybek


Agatko! Fajnie, że u Ciebie popadało i uzupełniło wodę w stawiku. U nas niestety nie, czekamy dalej.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 13:25, 04 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8710
Margerytka40 napisał(a)
Piękny zestaw balijkowy, aż się oczy śmieją. Cudne masz parzydła leśne, moje marzenie


Asiu! Dziękuję, w tym roku taki trochę cukierkowy zestaw się udał, pierwszy raz takie kolorki.
Parzydła posadź, ja je bardzo lubię.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 13:26, 04 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8710
Monia81 napisał(a)


Ależ cudnie, mogłabym tu siedzieć i siedzieć pod tymi brzozami co ci rośnie? oprócz konwalii, bo brzozy to pijoki, moja wykańcza wszystko co posadzę, więc jestem ciekawa co tam masz przepiękne zakątki


Moniko! Masz rację, brzozy wypiją całą wodę i zawsze pod nimi sucho.
U mnie mam pod nimi zawilce, przylaszczki, marzankę wonną, konwalie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 13:29, 04 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8710
Judith napisał(a)
Alicjo, jak sytuacja deszczowa? Dalej nic?


Judith! Dalej ani kropelki. Na jutro czyli wtorek zapowiadają deszcz, więc o ile prognozy nie ulegną zmianie może w końcu coś popada. W stawie dużo jeden deszcz nie zmieni, ale chociaż podleje, oby tylko popadało.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 14:17, 04 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8710
sylwia_slomczewska napisał(a)
Alicjo życzę dobrego deszczu jak najszybciej. Wiem z czym się borykacie bo u nas od trzech miesięcy nie padało prawie wcale, tyle, że mnie łatwiej dolać wody do oczek ze studni. Staw napełniać w ten sposób to chyba niewykonalne by było...
Nie pamiętam czy macie studnię swoją?
Przypomnij czy ten staw to jest zamknięty zbiornik wodny czy przepływowy? kojarzy mi się ta druga opcja ale przy mojej sklerozie mogę mylić z innym ogrodem...

Kiedyś już mieliście taka sytuację z tak niskim poziomem wody? Myślę o tych cudnych liliach.
Ale mogę Cię pocieszyć, że w naszym zamulonym oczku też są dwie lilie wodne, wiosna wody w nim nie było bo nie dolewaliśmy do dnia gdy zobaczyłam, że z tego mułu wychodzą im listki na wierzch. Od tamtej pory dolewamy by była warstwa choć kilku cm wody na powierzchni. A byłam przekonana, że je straciliśmy. Niektóre rośliny mają moc przetrwania
teraz w te upały też kilka razy wody zabrakło na dolanie do tego oczka i wytrzymywały dwa dni bez większego problemu bez wody. Tzn woda na pewno jest pod mułem jeszcze bo pod nim folia więc wilgoć nie ucieka, ale jednak wody jako wody nie miały


Sylwio! W dalszym ciągu bez deszczu, mam nadzieję na jutro, może w końcu popada, przynajmniej takie są prognozy pogody.
O dolewaniu wody do stawu u nas nie mam mowy, bo staw chociaż nie jest duży, ale ma ok. 10mx30m. Woda pochodzi z wód gruntowych, ale staw jest przepływowy, przy dużych opadach spływa do niego woda z wyżej położonych działek, a nadmiar wypływa kanałem, który przechodzi przez koleje działki do małej rzeczki.
Mamy studnię na działce taty, podlewamy warzywnik i ogródek kwiatowy.
Teren nad stawem jest nisko położony i zazwyczaj jest tam mokro, ale w tym roku te upały są wyjątkowe.
Mam nadzieję na ten deszcz, co prawda w jeden dzień sytuacja w stawie dużo się nie poprawi, ale przynajmniej podleje ogród. Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 14:18, 04 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8710
Monika83 napisał(a)
To ciekawą podpórke one mają


Moniko! No, niestety taka podpórka.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies