Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Alija 22:13, 28 sie 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Basieksp napisał(a)
O jacie jest coraz gorzej, coraz bardziej mnie to przeraża, strach pomyśleć co będzie w przyszłości kurczę u nas popadało i w niedzielę ma padać, może u Was też w końcu popada porządnie.


Basiu! Niestety staw w opłakanym stanie. Dziś miało padać, ale już prognoza się zmieniła, że może w nocy coś popada, jakoś się na to nie zanosi. Najbliższy tydzień zapowiadają co prawda chłodniejszy, ale też bez deszczu.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:15, 28 sie 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Gosialuk napisał(a)
To trzymam kciuki za deszcz. Może w końcu ta fala opadów niedługo dotrze również do ciebie. Wszak przesuwa się na wschód.


Gosiu! Dziękuję. Przesuwa się, ale jakoś nas omija niestety. Czekam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:17, 28 sie 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Monika83 napisał(a)
To już teraz rozumiem dlaczego mój mąż chciał staw wykopany na głębokość 4m, żeby latem nie było do kolan wody. U mnie o 1,5m obniżył się stan wody w stawie i kilka ryb też padło.


Moniko! Twój mąż miał bardzo dobry pomysł. My o tym nie pomyśleliśmy, staw był kopany 15 lat temu, wtedy nie było takich problemów, wręcz odwrotnie, u nas było bardzo mokro.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:20, 28 sie 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Kordina napisał(a)
Ja mam na szczęście nieduże oczko 3m na 2,5, ale jest mocno zacienione roślinami i teraz zarośnięte dużymi liśćmi lilii - zabieg celowy, ponieważ to wszystko zmniejsza powierzchnię parowania.
Na szczęście ze względu na niewielkie rozmiary oczka jesteśmy w stanie dolać wody ze studni i wyrównać co nieco poziom.
Poziom wody podskórnej drastycznie spada, jakby ciepło pochodziło z wnętrza ziemi a nie tylko z zewnętrza.


Bożenko! Rzeczywiście do oczka można po prostu dolać wody i problem rozwiązany.
U nas zawsze było bardzo mokro, trudno było dołek wykopać, bo zaraz pojawiała się woda.
Takiej suszy, jak w tym roku ja naprawdę nie pamiętam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:25, 28 sie 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
gogo napisał(a)
Och, ze stawem rzeczywiście jest okropnie, to bardzo mocno życzę Ci deszczu.

Ja w ubiegłym roku też siałam cynie w domu, ale po wsadzeniu do ziemi padły, bo maj i czerwiec były zimne


Grażynko! Dziękuję Ci bardzo za wsparcie. Czekam na deszcz, takiej suszy u nas do tej pory nigdy nie było.
Cynie zawsze sieje mój tata, on ma do tego rękę, ja tylko przesadzam do ogródka, a on sobie podlewa i dogląda.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:26, 28 sie 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
hankaandrus_44 napisał(a)
Deszczu życzę, do mojego ulubionego stawu, i dla wszystkiego wokół. U mnie ma być już jutro.
Miłego weekendu.


Hanusiu! Dziękuję za życzenia deszczu, oby szybko się sprawdziło. Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:30, 28 sie 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
daszum napisał(a)
Serce się kropi nas widok stawu
Spokojnego, obfitego deszczu życzę, żeby odżył staw.


Danusiu! Wiesz, że nawet nie chce mi się tam chodzić, chociaż muszę, bo trzeba co jakiś czas sprawdzać czy chodzi pompa napowietrzająca wodę. Bez niej ryby już dawno by padły.
Dziękuję za wsparcie, może w końcu i u mnie popada.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:33, 28 sie 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
LIDKA napisał(a)
Moze woda wstawie sie podniesie jakoś niedługo. Dzis zauważyłam ze poziom Odry sie sporo podniósł po ostatniej fali opadów.
Bardzo lubię Twój ogród i podziwiam jego bogactwo flory i fauny. Tym razem szczególnie róże.



Lidko! Bardzo dziękuję za miłe słowa. U mnie nie padało już prawie miesiąc, jest strasznie sucho. Dobrze, że chociaż w okolicach Odry pada, na pewno trochę poprawi to tą całą sytuację.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:38, 28 sie 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Roocika napisał(a)
Och, smutny widok na stwa, pewnie Ci bardzo przykro jak patrzysz i nic nie można zrobić.
Oby popadało u Ciebie, życzę z całego serducha.


Asiu! Tak, smutno na to patrzeć, ale cóż, życie, nie na wszystko mamy wpływ.
Mąż dzisiaj trochę pogłębił staw w jednym miejscu, żeby ryby miały trochę więcej wody, no i oczywiście pompa
napowietrza wodę cały czas. Czekamy na deszcz.
Dziękuję Ci bardzo za miłe słowa.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 22:48, 28 sie 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
daszum napisał(a)
Dzisiaj pytam o tulipanowca, jaką on ma rozpiętość na dole przy sporej wysokości.

Mój tulipanowiec posadzony w 2017 r. ma kształt trójkąta, przy wysokości około 7 m ma rozpiętość 3m, czyli jest wąski i wysoki. W ubiegłym roku posadziłam dosyć blisko drugiego i zastanawiam się, czy między nimi jest wystarczająca odległość.


Danusiu! Mój tulipanowiec ma już kilkanaście lat, ze trzy razy był przesadzany, więc gdyby nie to, pewnie byłby już wyższy. Szczerze mówiąc zaczyna mnie przerażać, bo rośnie teraz pięknie, nawet kwitnie, ma już z 15m i ok. 4m szerokości, od dołu gałęzie przycięte. Na szczęście złamał mu się czubek (ok. 2m), więc nie będzie tak gonił do góry. Niestety posadziłam go ok. 2m od płotu sąsiada i to trochę zaczyna przeszkadzać, chociaż jeszcze się nie skarży.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies