Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Alija 23:14, 28 sie 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Co prawda staw w kiepskim stanie, ale rośliny w większości jakoś się trzymają.




____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Margerytka40 23:15, 28 sie 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Współczuję suszy Alicjo. U nas w tym roku pod tym względem nie ma tragedii, od czasu do czasu przepaduje choć mimo to szału nie ma. Dwa lata temu też tak było, że chyba z miesiąc nie padało albo i dłużej. Był nawet zakaz podlewania. Mam nadzieję, że dotrą do Ciebie deszczowe chmury. Przykro patrzeć jak tyle naszej pracy niweczy susza. Oby prognozy te wieloletnie się nie sprawdziły bo inaczej biedne te nasze ogrody będą. Trzeba będzie chyba zrezygnować z roślin wilgociolubnych i sadzić te co dadzą radę suszy.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Alija 23:29, 28 sie 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 23:35, 28 sie 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
W ogrodzie już coraz bardziej jesienne.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Magara 23:50, 28 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Alicja, trzymam kciuki za deszcz i za staw Oby jak najszybciej wrócił
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Monia81 07:08, 29 sie 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
Mam nadzieję że u Ciebie wkońcu spadnie deszcz tak bardzo wyczekiwany. Powiedz mi co to za roślinka na ostatnim zdjęciu?
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
anabuko1 10:57, 29 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Alija napisał(a)
Co prawda staw w kiepskim stanie, ale rośliny w większości jakoś się trzymają.






Piękny ten liliowiec.
ale na pochwały zasługują i jeżówki i róże.
Rudbekie niczym słoneczka rozjaśniają nasze ogrody.
Bardzo ciekawy te asterki - marcinki te białe. I wczesne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Margerytka40 11:13, 29 sie 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Alija napisał(a)
W ogrodzie już coraz bardziej jesienne.



Czy to aster rozkrzewiony (aster divaricatus)?. Pytam bo mam takiego i podobnie wygląda. To mój zeszłoroczny nabytek i pierwszy raz mi kwitnie. Bardzo fajny jest.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Alija 11:29, 29 sie 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Margerytka40 napisał(a)
Współczuję suszy Alicjo. U nas w tym roku pod tym względem nie ma tragedii, od czasu do czasu przepaduje choć mimo to szału nie ma. Dwa lata temu też tak było, że chyba z miesiąc nie padało albo i dłużej. Był nawet zakaz podlewania. Mam nadzieję, że dotrą do Ciebie deszczowe chmury. Przykro patrzeć jak tyle naszej pracy niweczy susza. Oby prognozy te wieloletnie się nie sprawdziły bo inaczej biedne te nasze ogrody będą. Trzeba będzie chyba zrezygnować z roślin wilgociolubnych i sadzić te co dadzą radę suszy.


Asiu! Dziękuję. Miało padać w nocy i rano w poniedziałek, ale były tylko chmury, deszcz dosłownie wisiał w powietrzu, przez pięć minut mżawka, chociaż nawet trudno to mżawką nazwać. Trudno, przyroda rządzi się swoimi prawami, nic na to nie poradzimy. Podlewam przed domem i doniczki, w okolicach stawu nawet nie mam żadnego ujęcia wody, bo zawsze podlewało się w razie konieczności wodą ze stawu.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 11:30, 29 sie 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Magara napisał(a)
Alicja, trzymam kciuki za deszcz i za staw Oby jak najszybciej wrócił


Magaro! Dziękuję za wsparcie, to miłe.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies